Marvel Champions: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 184x (Seznam vlastníků)

Marvel Champions: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Caleb Grace
Michael Boggs
Nate French
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozšíření

Všiml jsem si ze vyjde baliček Green Goblin, který je scénářový(obsahuje 2 scénáře a 2 modulární sety) a celkem dost karet. Za relativně dobrý peníz. Myslím si že by to vůbec nebylo zle vydat v cz. Jednak to rozšíří základ a hráči by pak nebreceli(včetně me:)) kdy už vyjde další velká krabice. A pak by si alespoň blackfire ověřil statistiky nákupu. Muj názor.
24.11.2019 14:00:48

rozsireni
Blackfire si overil statistiky nakupu na x predeslych LCG hrach, takze mas smulu.

24.11.2019 14:09:49

rozšíření
Jestli bude nějaké rozšíření tak to bude velké kampaňové, Michal to už zmiňoval že do malých nepůjdou.

24.11.2019 15:21:10

Karty
No jelikož hru zatím nemám, tak smůla jde mimo mě. Jen zjišťuji vyhlídky... Nepřijde mi že by green goblin byl zrovna malý, to capitan Amerika je jen balík hrdiny to je malé rozšíření.

24.11.2019 15:27:18

Preklad
Spis je otazka jestli nema nekdo v planu tyto mala rozsireni prekladat?? Protoze v tom pripade bych sel do EN verze obalil a vkladal preklady.
Mate nekdo v planu?
S texty bych byl ochoten pomoci, ale graficky to nedam.

2.1.2020 01:21:59

mala rozsireni
Já si myslím, že BF nakonec, oproti původnímu vyjádření, zkusí i malá rozšíření. Marvel má na CZ trhu velký úspěch a nelze podle mě srovnávat s jinými LCG. Např. můj malý syn by hrozně rád svoje oblíbené hrdiny, chce je sbírat a hrát si s nimi, prohlížet obrázky atd. (jako Pokémoni:))

2.1.2020 06:38:54

to Archaon
Nezmeni, psal jsem jim cca pred tydnem.
Na zaklade toho jsem psal sem, zdali se do toho nekdo nepusti.
Jo a nbudou vydavat ani Green goblina - neni to velke rozsireni.

2.1.2020 18:39:19

Na FB psali že pracuji na nějakém rozšíření
Na FB psali, že jíž pracují na nějakým rozšíření ale víc napsat nemohou .. tak třeba zkusí i male s tím jak skvěle se to v zahraničí prodává a základ v ČR prý také ..

Popravdě více atraktivní je pro mě hrát za Capitana Ameriku a Thora .. než proti Green Goblina i když je zajímavější než Rhino A Klaw .. ty dva hrdiny by si snad koupil každý fanoušek Marvelu když se jedna o nejznámější hrdiny

Nejlépe udělat nějaký set Captain Ameriky + Thor + Green Gooblin jestli je vůbec taková možnost to vydat dohromady aby se to lepe prodavalo ... nebo musí vydat přesně takový format jako v zahraničí, všechny male dodatky zvlášť ?

Jsou to určitě atraktivnější hrdinové/padouši než Ms. Marvel a The Wrecking Crew.

Tak snad nás v BF potěší a vydají ho co nejdřív .. už teď vím že si ho určitě pořídím :)

3.1.2020 00:04:08

Na FB psali že pracuji na nějakém rozšíření
duplikace s předchozím příspěvkem - prosím smazat

3.1.2020 00:04:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Od BF
me napsali pred tydnem ze ani jedno ze soucasne oznamenych rozsireni nemaji vplanu vydavat.
Ze chteji vydavat vetsi rozsireni ktere jeste nebylo oznameno - prave proto to nemuzou oznamit.

3.1.2020 01:15:13

Rozsireni
Zpráva o velkém rozšíření je samozřejmě super. Stále věřím tomu, že podle prodejnosti druhého printu základního setu se budou rozhodovat znovu i ohledně malých rozšíření. Pokud se bude dobře prodávat, tak by byli sami proti sobě, kdyby časem nevydali nějaké známe padouchy a hrdiny.

3.1.2020 06:43:48

Malé rozšíření
Myslím si, že po zkušenostech s GoT a LoTRem do malých jen tak nepůjdou... A bohužel se moc ani nedivím...
Jo fajn by to bylo, ale moc tomu nedávám. Každopádně budu rád za velké rozšíření, které by mělo vyjít v červenci.

3.1.2020 08:42:17

Malé rozšírenia
Vždy sa dajú malé rozšírenia kúpiť v angličtine, a určite sa nájde niekto, kto ich tu preloží, karty sa dajú do obalov a hotovo. :)

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

3.1.2020 09:05:04

Malé rozšíření
Jsem zvědavy co v tom vetším rozšíření tedy bude, škoda že toho Capitana a Thora nedali do toho velkého .. tak snad si tam připravili někoho atraktivního :)

Ty male jestli je taková možnost by mohli vydat třeba jen ty nejhlavnější :) to musí vidět i na té zahraniční scéně že se Kapitan Amerika musí prodávat mnohem lepé než Ms.Marvel :)

mohli by vydat zase nějaké video jak se prodává Marvel stejně jako udělali u GoT :)

3.1.2020 14:19:27

hrac123
Musíš si uvědomit, že hra vychází z komixu a né z filmu. Oblíbenost je teda trošku jiná než u nás :)

3.1.2020 14:58:27

ehm ... z komiksu
x se v komiksech dává jen na opasky X-menů :-)

3.1.2020 15:11:47

MrHaa7
To ano to beru, že to je dle komiksu :) ale přece i v komiksu jsou oblíbenější hrdinové než jíní a když k tomu přidáš jaký bum nastal za posledních 12 let díky filmům tak si dovolím říct že Capitan Amerika a Thor je oblíbenější než Ms. Marvel a tím pádem lepe se prodává i když se můžu samozřejmě plést :) ale to už odbočujeme od tématu tak bych to tu nerozváděl :D A komiksy přece vycházejí i u nás :)

3.1.2020 15:17:22

Thor + Cpt. America
Zrovna u těchto dvou se divím, že do toho nejdou, protože dost pochybuju, že by se jim neprodávali.
Green goblin by byl asi risk (byť je to naprosto skvělý záporák a paradoxně by osvěžil hru víc než další balíčky hrdinů) a Ms. Marvel a Wrecking Crew by si imho nekoupil nikdo.

Škoda, tohle mělo rozhodně potenciál na rozdíl od LoTRa nebo GoT.

3.1.2020 15:30:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Vse
Já bych koupil úplně vše, se synem to teď hrajeme doma pořád a je to paráda. Jak píší ostatní, u Thora a Captain America jsem si téměř jistý s tím, že by je bez problému prodali. Ta popularita je hlavně díky filmům obrovská. Marvel má teď teda záběr přes filmy, komiksy a teď i deskovky a proto cílí na obrovskou skupinu potenciálních kupců.

A já bych si fakt vsadil na to, že to BF brzy přehodnotí a vydá i některá malá rozšíření.

3.1.2020 15:42:13 | Upraveno autorem (porovnej)

berte to, jak to je
Blackfire udělal rozhodnutí, že malá rozšíření vydávat nebude. Samozřejmě ho dělal v době, kdy neměl prodejní čísla základu na českém trhu, takže je dost dobře možné, že si teď drbou hlavu. Ale i kdyby se rozhodli to přehodnotit, tak je potřeba počítat, že se musí využít tiskařského okna. Jinými slovy fabrika FFG kdesi v Číně musí mít v plánu tisknout jazykové mutace dané hry a takové okno může být řádově mnoho měsíců vzdálené. Nebo dokonce ještě ze strany FFG nestanovené. Takže i kdyby BF teď chtěl své rozhodnutí změnit a malá rozšíření přinést na cz trh, stejně by to bylo až ve vzdálenější budoucnosti. + také to sem musí z Číny doputovat a tak že... Takže je asi zbytečné doufat, že by se tady tyto rozšiřující balíčky třeba za týden, dva, měsíc - objevily. Neobjeví. A BF to oznámil dopředu. Je na čase se s tím smířit a těšit se alespoň na velkou kampaňovou krabici, nebo naskočit do eng vydání.
___________________
Šéfredaktor Deskofobie

3.1.2020 16:37:56

rozšíření
Díky moc za vysvětlení Petře.

Já jsem sem psal již původně že do toho BF nejdou a zda se nenajde někdo ko by tato malá rozšířní nechtěl nasázet graficky , o překlad se rád postarám, ale tu grafku nedám.

Jinak velké rozšíření si myslím že podle toho co je na FFG , tak to je jejich tajnůstkářství směřuje na Guardians of Galaxy.

3.1.2020 16:56:13

Guardians of Galaxy
Toto rozšíření by bylo parádní, ale nějak mi nesedí délka slov v začerněném textu

https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2019/12/31/ffg-live-in-january/

Nicméně mohli to takhle udělat schválně, kdo ví... Uvidíme :-)

4.1.2020 00:07:49

filmy vs deskovky
Filmy nejsou deskovky - to, že tady mají filmy úspěch, neznamená, že si někdo koupí deskovku. Znám plno lidí, co vidělo filmy, ale Marvel Champions nikdo nemá.

4.1.2020 09:34:42

to all
Vidíte a přesto už Blackfire stačil do konce roku vyprázdnit svoje sklady s touto hrou a nyní je hra už jen v obchodech. Problémem jsou právě ta rozšíření, ty se prostě tolik neprodávají. Myslím, že spíše vydají větší rozšíření např. Fantastic Four

4.1.2020 11:13:10

Guardians of Galaxy
Musím přiznat, že Guardians of Galaxy mi radost moc neudělali .. to se nedá srovnat s těma malými co vyšli :) škoda no .. necháme se překvapit co všechno plánují do té krabice :) Snad to bude stát za to :) příští Vánoce beztak vydají Thanos rozšíření :D to bude trhák :D

4.1.2020 12:54:26

Thanos

Hmmm to by bylo něco padouch thanos, ale mám ten pocit ze by v tom měl figurovat i Thor. No jedním slovem, všechny velké rozšíření co vyjdou nebudou obsahovat něco co už vyšlo. Já jsem se rozhodl zatím marvel champions nekupovat a právě kvůli tomu jak bf k tomu pustoupil. Ať mě nikdo nevyklada že balík jednoho hrdiny položí firmu.Casem ten základ se ohraje a lidi to budou dávat pryč a může to být právě kvůli (ne) živoucími rozšířeními.

4.1.2020 13:47:25

Vybíráme z Bazaru

Space Race
Space Race
Akt. cena: 38 €
Končí za: 6 dnů

Offcanvas