nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Marco Polo II: The Caravans

Rozšíření pro hru: Marco Polo II
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Hans im Glück
Autoři: Daniele Tascini
Simone Luciani
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Aby se známé obchodní stezky počaly využívat ještě efektivněji než doposud, začaly po nich putovat karavany naložené zbožím. Toto minirozšíření vám přináší možnost používat karavany k přepravě zboží, vylepšování jeho hodnoty či počtu
a dokonce zisku tolik ceněných vítězných bodů!

Minirozšíření pro hru Marco Polo II. s názvem Karavany (The Caravans) přináší 4 nové karty postav, 5 karavan, 10 destiček obchodních tras a speciální bodovací destičku.

Příprava hry:

Příprava hry probíhá dle základních pravidel. Navíc se přimíchají do balíčku karet postav 4 nové karty, vedle herního plánu se umístí destičky obchodních tras a každý hráč si vezme karavanu příslušné barvy.

Průběh hry:

Hra probíhá dle základních pravidel. Navíc může hráč vypravit jako pomocnou akci karavanu tím, že si vezme destičku obchodní trasy se symbolem města, kde se nachází hráčova figurka. Karavanu potom umístí na druhé město zobrazené na destičce a naplní ji až dvěma kusy zboží z vlastní zásoby.

Karavany lze přesouvat pomocí akce knih ("jedničková kniha" posouvá karavanu o 1 lokaci, "trojková" kniha o 2 lokace, "pětková" o 3 lokace). Karavany nemusí hradit žádné cestovní náklady.

Pokud se karavana hráčova figurka sejdou ve stejném městě, hráč může uzavřít obchodní trasu. Vezené zboží může buďto zdvojnásobit, vylepšit (pepř na hedvábí; hedvání na zlato) či jej prodat a inkasovat vítězné body dle bodovací destičky (2 body za pepř; 4 body za hedvábí; 6 bodů za zlato).

Konec hry:

Konec hry probíhá dle pravidel základní hry s tím, že pokud se na konci posledního kola na herním plánu nacházejí nějaké karavany, mohou jejich vlastníci prodat vezené zboží za poloviční zisk vítězných bodů.

 

Autor: PJ

Vybíráme z aukcí

Keltis CZ Albi (BRNO či zasílám)
Keltis CZ Albi (BRNO či zasílám)
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>