Mansions of Madness

xxxxxxxxxo hodnoceno 119x (Seznam vlastníků)

Mansions of Madness - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

Prvni dojmy...

... z rozbaleni jsou excelentni. Dojem trochu kazi vlozeny listek s erraty, ale nastesti jsou prilozeny i opravene karty. Hodne hezke jsou figurky vysetrovatelu, ktere jsou z jineho plastu, trochu tvrdsiho a jsou vlepene do podstavcu, takze nehrozi klasicke pokrouceni. Vse ostatni je ve vysokem standardu, na ktery jsme od FFG zvykli, ale jedno rypnuti si neodpustim :-) Graficke zpracovani karet uz se zacina trochu opakovat, tady by treba stacila mala zmena a hned bych je mohl videt klidne u Warhammer Invasion. Uz je tam moc kudrlinek a elementu, obcasna stridmost by mi vubec nevadila, ale predpokladam ze toto lidem obecne nevadi a jsou za to spis radi.

Figurky monster jsou z mekciho plastu, vypada to na ten klasicky, jako je treba u Runeboundu a nejsou tak detailni jako vysetrovatele, ale to prehlusi velikost "cerva" a "brouka". Ti jsou opravdu velici :-)
4.3.2011 12:13:13

to rbx
Jenže já mám právě pocit, že tyhle malé rýpance, jsou pak zdrojem těch problémů v diskuzích. Někdy to rýpnutí totiž fakt naštve, ať už jsou tam smajlíky nebo ne. Někdo pak zareaguje, když se ho to dotkne, na to se nabalí další chytrák, který brání jednu stranu, pak další, který je zas proti a flame je na světě.

22.3.2011 12:07:03

to Ringo
Neboj ... já se tam taky bojím :).

22.3.2011 12:07:58

to Ringo & Křen
Rozhodně se máte čeho bát, obzvláště když hrajeme Mansions, Arkham nebo Betrayal, neboť tehdy je to kýžená situace :-)

22.3.2011 13:08:19

.
jaky je MoM v porovnani s AH?
proti AH vubec nic nemam, je prima uz zakladni verze a nejakejma tema upravama z house rulez. k Mom uz vyslo nejaky to rozsireni takze uz neni uplne zalostne malo scenaru tak me zajima jaky to je

21.6.2012 15:01:50

to muquvaj
Těžko soudit. Podle mne je to hrozně individuální a každý bude mluvit jinak. Já jsem Arkham zahrál dvakrát, vůbec mne nezaujal a prodal jsem ho. Mansion jsem hrál taky dvakrát a hodně mne nadchnul a čekám jen na Mortheho překlady karet, abych to mohl zahrát s neangličtináři. Někdo další tě zase bude přesvědčovat o opaku. Nejlepší je to sám si vyzkoušet a uvidíš.

21.6.2012 23:13:53

to: Mugvaj
Obě hry mají společný svět a postavy, ale princip je zcela jiný. I když běhání po městě/domě a hledání klíčů cosi podobného je :) Mám ráda obě, MoM v poslední době trochu víc, takže doporučuju :)

22.6.2012 07:26:51

recka...
Na serveru Hrej.cz aktuálně vyšla recenze:

http://www.hrej.cz/clanky/mansions-of-madness-4160/#diskuze

Resumé:
Stručně a jasně. V případě Mansions of Madness jde o hru, kde je na prvním místě skutečně parádní atmosféra, podpořená přitažlivým kooperativním rámcem. Pokud hledáte pro dlouhé (či krátké) večery něco na tento způsob, není proč dále váhat!

19.7.2012 13:39:44

Novota
Zahrali jsme si dvakrat prvni scenar, z toho poprvy jako trihodinkovy dojezd jedenactihodinkovyho Titana (epicnost sama, nemit Descent tak je to jasnej kral vsech nasich session, mimochodem) a mam z toho takhle zatim celkem radost. Herne skoro primitivni, mechanismy vetsinou pekny (hrani traumat), obcas trochu kostrbaty (ale Konieczkovy karetni tricky mi nesedej vseobecne), hororovou atmosferu, v kuchyni kde diky kolumbijskejm spolubydlum vyhrava osmnact hodin v kuse reggae, taky clovek navodi jen stezi, ale jako celek to funguje moc pekne a je to hlavne sranda :) Jen jsem moc rad ze jsem od toho necekal epicke zazitky ala Titan/Android/Descent/FoD a tak nejsem zklaman tim jak oddechove na me ta hra zatim pusobi...

28.8.2012 02:39:39

MoM vs Descent
Dají se ty hry vůbec porovnat ? Prmýšlím, zda nepořídit k Descentu, aby ale hra nebyla hodně podobná mechanismy atd...

28.11.2014 14:28:50

porovnanie
www.zatrolene-hry.cz/diskuse/obecne-o-hrani-spolecenskych-her-3/descent-2-vydanie-vs-mansion-of-madness-8708/

28.11.2014 17:31:53

Vybíráme z Bazaru

Moje kavárnička
Moje kavárnička
Akt. cena: 530 Kč
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas