Mage Knight: Ultimátní edice

xxxxxxxxxo hodnoceno 148x (Seznam vlastníků)

Mage Knight: Ultimátní edice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Lavka Games
NECA
Pegasus Spiele
SD Games
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

poškození


Ahoj,
dnes došla krabice, nicméně mám dosti poškozený insert (na dvou místech prasklý, cca 10cm) a k tomu je zlomený bílý hrad (oddělený od podstavce)).

Má někdo podobnou zkušenost?

Dá se to všechno podlepit / slepit, takže to zřejmě reklamovat nebudu. Jen je to škoda, kazí mi to ten báječný pocit megalomanské hry.
4.2.2019 17:35:34

...
Podobné problémy řeší na redditu i všechny ostatní verze (polská, německá, španělská apod.). Každopádně pokud by Ti to mělo kazit pocit ze hry, tak bych se klukům ozval.
________________________________
BLACK LIGHT STUDIO | Graphic Design

4.2.2019 18:50:25

insert
Na insert jsem jim už psal v pátek, ten prý vyřešit neumí, jedině nějaký druh reklamace. Jinak já mam oba kusy insertu popraskané dost. Rozvržení insertu (miniatury nahoře, kde jsou nekryté - nesnáším a nevím proč to dělají, je to dementní ale nějaké prvky na insertu už má skoro vše co jde z číny) je nešťastné a taktéž balíčky zabalených karet, které jsou naházené v insertu kde sebou mohou volně házet, nejsou úplně ideální, ty právě podle mě insert zničily.
Rád si hru rozbalím a vyloupu žetonky, ale tady by bylo lepší kdyby už bylo vše vyloupané a zabalené a krabice s insertem byli přesně namíru.

4.2.2019 21:45:53

pics or didn't happen
Pošlete pls fotku, jak moc je to poškozený. Dík

4.2.2019 22:07:46 | Upraveno autorem (porovnej)

fotky
Já mám dvě fotky u rexíků na fb, pod posledním příspěvkem k MK jestli tam půjdou dohledat.

4.2.2019 22:24:02

Silas
Fotky jsem našel a sdílím rozladění s tebou. Jestli jsou takhle poškozené všechny inserty, tak to teda potěš.

5.2.2019 02:20:01

U mě ok

Včera jsem se ještě večer radši koukal do krabice a u mě je vše v pořádku.

5.2.2019 06:12:43

já snad taky dobrý
Včera jsem kouknul jenom lehce pod víko a ničeho jsem si nevšiml. Udělám tedy hloubkovou kontrolu a dám vědět.

Jinak Pokud je figurka či město jenom oddělené od podstavce, tak ro jde slepit vteřiňákem. Měl jsem upadlou jednu figurku v minulé edici a slepil jsem to. Mívám vteřiňák běžně doma, takže to nemělo cenu řešit jinak.

Je-li figurka zlomená, jako že vyloženě ulomená ruka, noha... Tak podle situace to také jde slepit. Kdo si netroufá, ať reklamuje. Pokud je dost materiálu, tak bych navrtal vrtáčkem 0,5 - 0,8 mm a do dírky vložil špendlík, nebo ocelovou strunu. Je tu už takové matlání, ale kdo lepí figurky běžně, tak to asi v pohodě dá.

Na opravu insertu asi jedině universální opravnou matérii v podobě lepenky zvané "duct-tape", kobercovka... Nebo vyrobit nějaký vlastní bytelný. Mám takto dobitý insert do Loony questu, kde jsou ty kartony také těžké a asi se to při přepravě prostě prorazilo. Co naděláš, hrát se to dá a zas takový problém to není. Můžeš to reklamovat, ale mě by to přišlo blbý, protože s tím kluci stejně nic nenadělají, leda to hodí ve slevě jako poškozené zboží... Myslím, že tohle je obecný problém takových těch tenkých plastových insertů, které jsou relativně křehké, byť se tváří pružně, a při větší váze komponent se to trhá a láme a obalené karty se do toho stejně nevejdou...

5.2.2019 08:30:10 | Upraveno autorem (porovnej)

poškozený insert
ahoj,

také mám celkem poškozený insert, hlavně na místě kam se ukladají dílky mapy.


5.2.2019 08:40:52

Nový insert

Už je v nabídce někde nějaký nový insert? Feldherr nebo Raptor...nebo nějaký další výrobce?

5.2.2019 08:41:47

DC

Aneken a spol

A co na to Aneken a Rex hry? Jak to chlapci vidite? Je ve vyhledu nejake reseni? Predem moc diky za odpovedi. A opravdu nechci rejpat. Jen se ptam.

5.2.2019 08:52:16

insert

Take mam poskozeny insert u mista pro karty. Zatim to nejak drzi, ale moc tomu nedavam

5.2.2019 09:05:18

@Jilut
K tomuto dotazu se taky přidávám.
Já mám tedy insert nepoškozený, ale z praktického hlediska není úplně vhodný.
Proto bych ocenil nějaký vychytaný na míru.
A nebo se do toho holt pustím sám.

5.2.2019 09:15:59

DC
No my zatím sbíráme info, jak často se to děje, bohužel častěji, než jsme doufali. Zkusíme napsat do WizKids ohledně inzertů, načasování dopadlo nejhůř jak mohlo, protože minulý týden jsme měli schůzku se Zevem a mohlo se to probrat osobně... A uvidíme, jak se k tomu postaví.
Jinak by mě zajímala zkušenost lidí, co si to vyzvedli přímo na Planetě. Máte to taky rozbité? Mám totiž podezření, že ve většině případů to louskne dopravní společnost až tady v Česku, protože ta krabice je prostě těžká a děje se to vnitřní vahou, tady nepomůže žádný zabalení...

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

5.2.2019 09:25:42

u mě v pořádku

objednáno přes svět deskových her
insert nepoškozen

5.2.2019 09:30:54

insert
Já jsem si to nechal z Planety poslat Zásilkovnou a insert mám v pořádku. Podle mě je ale stejně k ničemu a jakmile bude dostupný nějaký kvalitnější, tak ten původní asi vyhodím (pokud ho nevyhodím rovnou).

5.2.2019 09:48:52

insert
Já vyzvedával osobně na planetě a insert je nepoškozený

5.2.2019 09:52:06

insert
Já si to vyzvedával v Praze a insert poškozen.

Jinak kvůli insertu to reklamovat neplánuji, stejně s ním nejsem úplně spokojen, takže asi chvilku počkám jestli se něco neobjeví a případně si udělám vlastní který bude bytelný a zaplní mi celou krabici a nic nebude lítat na volno.

5.2.2019 10:02:19

Insert
Taky vyzvednuto na Planetě a vše v pořádku. Insert nepoškozený.

5.2.2019 10:03:26

cena
Když se zamyslím nad cenou a obsahem, tak je mi jasné, že se šetřit muselo. A jsem za to vděčný. Na insert to nejezdí, takže ho prostě hodím do koše a vymyslím si vlastní úložné rozvržení. :D
_________
Nechť Pán zatlačí a Paní zatáhne.

5.2.2019 10:34:38

Krabice a insert
Mno čím víc na to koukám tak uvažuji že půjde doháje jak insert, tak krabice. Pak vypadá lákavě třeba Daedalus insert a už by zbývalo sehnat krabici o velikosti původního Mage Knighta ... Tahle krabice je netransportovatelná.

(Jinak nechci aby tohle někdo chápal jako výtku k rexíkům nebo tak něco, za to že hra znovu vyšla v češtině jsem neskutečně rád. Ale jen to provedení mi nesedí, což jde na triko Wizkids pokud se nepletu)

5.2.2019 10:53:10

Krabice a insert
Udělal jsem důkladnější prohlídku a insert je popraskaný kolem prostoru na karty (PPL z Fantasyobchodu). Krabice v naprostém pořádku. Mávám nad tím rukou, spraví to lepící páska, eventuálně to zespodu vypěním stavební pěnou.

Podle mě je insert nic moc jak z hlediska kompozice, tak materiálu. Ale to je věc Wizkidů. Na materiálu se asi šetřilo více, než bylo nutné, některá místa (černého) insertu jsou tak tenká, až jsou hodně průsvitná. Popraskané to však spíše v místech silnějších. On tenhleten černý plast je dost křeký a težší komponenty imho nepoužitelný.

Deadalus insert vypadá luxusně, bohužel je koncipovaný do staré krabice. Ta nová je zbytečně obří. Chápu, že Wizkidi ji zvolili jakožto vyjádření cenové kategorie, ale je to dost napikaču. Lepší by byla krabice 30 × 30 × 15 (až 20) cm, nebo v původním půdorysu. I za tu cenu kompletu by se to prodalo v tomto menším balení (a krabice 30 × 30 zas tak malá není).

Starého MK jsem prodal kolegovi, jinak bych krabice vyměnil. Tohle se nedá rozumně převážet. Nicméně nad tím nemá cenu plakat. Když budu mít skutečnou potřebu, tak si holt nějakou transportní krabici vyrobím. Insert uvidím, možná vyrobím vlastní rovnou v rozměru staré krabice, kterou se pokusím sehnat :)

5.2.2019 13:16:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Plánování krabice vydavatelem ??? ...
... já s Mage Knightem nemám nic společného - není to můj šálek kávy, ale obecně bych se chtěl zeptat, jakým způsobem vydavatel plánuje velikost krabice a insert, když je obé nestandardní a naprd a hráči si to chtějí dodělat samovýrobou. To není kritika rexíků spíš by mne zajímalo jestli mají nějaké info, jak to u wizkids probíhalo a jak se to plánovalo, když hra a její uskladnění má být pro hráče.

5.2.2019 13:26:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Vyztužení insertu
Btw. Třeba u té nové edice Brassu si byl výrobce asi vědom problému s výdrži plastového insertu pod váhou komponent, protože je zespodu vyztužený kusy kartonu. A docela to funguje, řekl bych...

5.2.2019 13:30:44

Před půl hoďkou vyzvednuto :)

Tak přd chvílí jsem si to přinesl domů (Praha / zásilkovna) a hned jsem si po pročtení tohoto vlákna udělal unboxing :)

U mě je vše v pořádku, ani jediná prasklinka na insertu, karty teda nemám prohnuté ani trochu a igelit na nich má dokonce nepatrnou vůli, takže supr.

No, ale mám jinej problém.... :( :D
Nevim jak probíhá barvení figurek, ale všechny jsou ok až na jednu, která je namalovaná teda hooodně prasácky...spíše to vypadá, že sjel štětec či co, protože přes celé tělo, jednu ruku a obličej je částečně nanesená barva vlasů figurky :(
Opravil bych sám, ale na barvení jsem totálně levej a vypadá to fakt hrozně, je u tohoto nějaká možnost nápravy (výměna té jedné figurky)? U hry za 2500,- bych ji měl rád v naprostém pořádku :)

5.2.2019 14:58:48

DC

Vsem

U me take praskly insert. Doruceno postou ze sveta deskovych her.

5.2.2019 15:04:47

Vybíráme z Bazaru

Hadrianuv val
Hadrianuv val
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas