Livingstone - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 35 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Playroom Entertainment
Schmidt Spiele
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Caranthir

dojmy z hraní

Jelikož jsme se u recenze (jakozto vedecti pracovnici znali konferencniho prostredi) se zenou PJove recenzi hodne nasmali a hra nas zaujala, diky Tomovym hram jsme ji vcera dostali do sparu a stihli odehrat uz nekolik partii.

Je to skvela oddechovka hratelna i ve dvou (fajn je, ze varianta pro dva ma osetrene sporeni pro kralovnu jinak, aby jeden hrac automaticky neprohral). Hra je ve dvou svizna, nepresahli jsme 30 minut. Perfektni, pokud si chcete jen 'neco zahrat' a ne mit, jak se rika, herni vecer/odpoledne.

Maly dotaz na pravidla (prostudoval jsem dukladne BGG, ale chtel bych minimalne slyset jeste jeden nazor)

- vytazeni bileho kamene znamena nasledujici : hrac vrati do sacku VSECHNY drive vytazenou hlusinu a VSECHNY prodane kameny (tedy vse, co je momentalne "mimo hru") plus kameny, ktere vytahl ono kolo. Predtim ale muze prodat do banku
u kameny, ktere to kolo vytahl.
Oficialni stanovisko autora rika, ze bily kamen nema fungovat jako postih pro hrace. Jedine, co hrac tedy ve chvili, kdy vytahne bily kamen, nemuze udelat, je odlozit si drahokam pro pozdejsi pouziti (prodej skrze akcni kartu Trziste)

- karta Zriceni dolu naopak vrati do sacku POUZE kameny, ktere maji hraci odlozene u sebe, a z nejakeho duvodu je zatim neprodal. Hlusina a prodane kameny se do sacku nevraci.

Souhlasi?
11.9.2010 22:07:34

PJ

Caranthir
Tak předně jsem rád, že recenze pobavila (také jsem pár konferencí zažil). Na vyjádření podpory neváhejte udělit palce - nic to nestojí a mě to potěší ;-)

Co se týče pravidel, hrajeme to přesně, jak popsáno s tím, že tyto podrobnosti stran bílého kamene a zřícení dolu by měly být zachyceny v českém překladu pravidel...

11.9.2010 22:41:52

Caranthir

preklad
Jezkovy oci, vubec jsem si nevsiml, ze zde jsou jiz i prelozena pravidla...mea maxima culpa. Kazdopadne diky za odpove i za ten preklad.

Palec udelen. Tesim se na tvoje dalsi kousky :-)

11.9.2010 23:26:47

První dvě hry
Mame s partnerkou za sebou první dvě hry (30 a 25min) a musím říct ze super. Bezva mix strategie a náhody.. Mně se např. podařilo vytáhnout 6 bezcenných kamenů ze šesti a to je opravdu výkon.
Při hre pro dva jsou trosku jina pravidla pro pokladničky: na konci hry se hodí 4k6 a kdo má v pokladne méně liber než je součet na kostkach, vypadává ze hry. Skončit tak mohou i oba hráči..
Já na to jednou dojel a podruhe jsem to také podcenil - měl jsem v pokladně 11 liber a vice celkových bodů. Pro zvýšení napětí jsem házel jednou kostkou po druhé.. Na poslední kostce byl stav takový, že 1 nebo 2 znamená mou výhru, 3 až 6 prohru... A na kostce padlo....... 1!!!! Fakt štěstí. Na tu pokladnu musím dat příště více pozor :)

Doporučuju vsema 10 coby svěží a krátkou a tak trosku o náhodě "rodinnou" hru :)

Díky PJi ze jsi na ni tak hezky upozornil nejdriv v diskuzi a pak i recenzí :)

18.9.2010 14:55:53

Vybíráme z Bazaru

Hannibal
Hannibal
Akt. cena: 1880 Kč
Končí za: 10 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas