Letters from Whitechapel

xxxxxxxxoo hodnoceno 49x (Seznam vlastníků)

Letters from Whitechapel - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Devir
Fantasy Flight Games
Galakta
Giochi Uniti
Nexus
Autoři: Gabriele Mari
Gianluca Santopietro
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O hře

Na Ozzyconu jsem koukal, jak to mnozí hrají ale nezeptal jsem se jich pořádně, co na to říkají.. Líbí se vám to? Nebo jaké jsou vaše dojmy? :) Děkuji..
4.4.2011 00:33:49

tajemná
ještě nevyšel, zatím je v "továrně". Ohlášený je na Q2, takže asi někdy v květnu, červnu. A jelikož je to od FFG, tak bude určitě všude ;)

11.4.2013 16:03:37

Be
...dobrý, tak hlavně že už je ve fabrice :-) Myslím, že jsem kdysi kdesi cosi /na bgg/ četla, že vyjde v dubnu...

11.4.2013 16:56:06

tajemná
No Q2 je duben-červen, takže teoreticky je to možné, ale já vždy počítám s tou pozdější variantou, navíc než se to dostane k nám, taky nějaký ten týden trvá.

11.4.2013 17:33:14

Be
...tak jsem tam koukala a je tam Apr 2013, tak už to možná sjíždí z výrobního pásu :-)

11.4.2013 17:50:32

jestli
umím dobře anglicky /jakože neumím :-D/ tak jsem vyčetla, že už to vyšlo. Bude někde k mání?

6.9.2013 17:33:42

zdroj?
Kde si to vycetla? Na oficialnich strankach ffg (ti to ted vydavaji) je Q4 2013, ze to maji porad v tovarne

6.9.2013 18:37:30

bgg
Release Date: Jul 5, 2013
Released

6.9.2013 18:54:06

?
nějaké info o dostupnosti?

24.9.2013 20:34:50

Porovnání
Zajímalo zda není tato hralo příliš podobná s:
Nuns on the Run
Scotland Yard
Fury of Dracula

Díky

19.12.2015 23:39:44

Porovnání
Pokusím se zmíněné hry srovnat, aniž bych vynášel finální soud.

Co se týče samotného skrytého pohybu jsou si asi nejpodobnější Fantom staré Prahy (Scotland Yard) a Běsnění Drákuly. Detektivové/lovci se prostě snaží obklíčit fantoma/drákulu nebo vstoupit přímo na jeho pole. V Jeptiškách je to podobné, ale vzhledem ke vzdálenostem jsou prchající novicky na určité vzdálenosti slyšet a dokonce vidět. Ve Whitechapelu mají Jack a detektivové každý jinou síť, po níž se pohybují a chtějí-li detektivové Jacka zatknout, musí na to použít akci, nedochází k tomu automaticky.

Podobně je to se sbíráním stop, ve Fantomovi a Drákulovi musí fantom/drákula automaticky ukázat, jestli byl v lokaci, kde se nyní nachází detektiv/lovec. Ve Whitechaplu si o to detektiv musí vysloveně říct. V Jeptiškách se to dokonce staré matróny vůbec nedozví (to je ale kompenzováno výše zmíněným sluchem a zrakem).

V Jeptiškách je také důležitý rozdíl, že skrytě se pohybuje většina hráčů, zatímco lapit se je snaží 1-2. V ostatních je skrytý vždy jen 1 hráč. Více skrytě se pohybujících hráčů často vede k tomu, že vyzrazení jednoho vede k polapení druhého apod. (Což někteří hráči těžce nesou.)

Poslední rozdíl co se týče mechanismů je u Drákuly - nestačí drákulu lapit, je třeba s ním bojovat. Navíc se střídají denní a noční fáze. A vůbec je to asi nejkomplexnější hra z této čtveřice.

A podle mě nejdůležitější rozdíl - atmosféra. Ve Fantomovi lovíš někoho, o kom vlastně ani nevíš co udělal - to je trochu suché. V 80. letech, kdy u nás poprvé vyšla, to byla určitě jedna z nejlepších her, dnes už ji považuji za překonanou. V Jeptiškách je atmosféra velice rozverná, prostě puberťačky se snaží provést nějaké vylomeniny tak, aby se na to nepřišlo. Zato Drákula s Whitechaplem čpí syrovou hororovou atmosférou. Whitechapel podle mě asi trochu víc než Drákula, ale určitě najdu hráče, kteří budou tvrdit opak.

Tak asi tak. No vlastně přece jen můžu říct - ne nejsou si podobné.

20.12.2015 11:48:53

Wolfsen
Díky moc za srovnání.
Jeptišky, Fantoma mám, Drákulu plánuju pořídit, jako ho vydá Blackfire a vidím to, že nakonec pořídím i Whitechapel , každá hra má něco...

20.12.2015 13:38:22 | Upraveno autorem (porovnej)

BladeBrown
Na Whitechapel nedám dopustit.
jako dítě jsem hrával fantoma staré Prahy, Whitechapel je o hodně vykombený :-)

Whitechapel se dá hrát v 6 hráčích (5 detektivů a Jack Rozparovač), ale já ji mám nejradši ve dvou hráčích, protože si s detektivama hýbu sám, mám v hlavě myšlenku dalších kroků a nemusím se dohadovat se spoluhráči kam s něma pohnout :-)

20.12.2015 14:47:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Porovnani
obe jsou dobry
Fury of hrakula je ale takova nadstavba tech oststnich protoze to neni jen o nalezeni ale i o porazeni a boj je stejne dulezity jako to stopovani.

21.12.2015 09:09:00

Sháním
Kdyby náhodou se téhle hry chtěl někdo zbavit, mel bych zájem.

31.3.2017 08:15:16

extension
teraz sa jej zbavovat, ked prave vyslo rozsirenie? :-)

31.3.2017 10:08:02

rozšírenie...
nuž, ja som voči nemu dosť skeptický...z pohľadu cena-výkon príliš drahé, figúrky vraj nekvalitné, kariet prakticky zopár, niektoré výrazne presilené...som si prešiel na bgg asi 4 textové recenzie (prípadne dojmy), nadšené veľmi neboli, skôr prevládalo malé sklamanie a roztrpčovanie nad maličkosťami.

31.3.2017 11:08:49

rozdíl mezi 1. a 2. edicí
víte někdo, jaký je mezi nimi rozdíl? lépe řečeno, v čem je 2. edice lepší?
Díky

31.3.2017 14:11:06

1 a 2
2. edicia je REVISED edicia?

Prvu uz ani nezozenies, druha je na trhu uz vyse troch rokov. Minimalne je rozdiel v zetonoch stop, ktore boli predtym "neviditelne" biele priehladne, teraz su zlte. a par zmien je v pouzitych materialoch, doska pre Jacka a pod. Hra je furt rovnaka.

31.3.2017 15:54:03

Vybíráme z Bazaru

Kufr Citadel Skirmish (prázdný)
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 14 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas