Letters from Whitechapel

xxxxxxxxoo hodnoceno 49x (Seznam vlastníků)

Letters from Whitechapel - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Devir
Fantasy Flight Games
Galakta
Giochi Uniti
Nexus
Autoři: Gabriele Mari
Gianluca Santopietro
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O hře

Na Ozzyconu jsem koukal, jak to mnozí hrají ale nezeptal jsem se jich pořádně, co na to říkají.. Líbí se vám to? Nebo jaké jsou vaše dojmy? :) Děkuji..
4.4.2011 00:33:49

ad Whitechapel
... a mne by zajímalo srovnání obouherznalých odborníků s "Nuns on the run".

4.4.2011 07:18:31

nehral jsem
ale soude dle reakci z toho byli vsichni dost nadseni ze je to hodne promakane

srovnani s nuns
nuns hraje kazdy za sebe a je tam kostka a je to na pul hodky
whitechapel hrali tusim vzdy vic jak 2 hodiny a kdyz hrajou vysetrovatele tak dochazi podle me obcas k tomu ze tam je dominantni hrac, navic tam neni kostka, takze je to mnohem vic o logice

4.4.2011 09:42:05

nuns x whitechapel
Whitechapel není špatný, hodně se to podobá fantómovi staré Prahy, jsou tam sice nějaké odlišnosti, ale veskrze je to fantóm v bledě modrém :-) Já preferuji jeptišky, bo mi přijdou akčnější a rychlejší, každej jede sám za sebe, zatímco v letters se musí kooperovat, tudíž méně iniciativní hráči bývají upozaděni (to byl třeba i můj případ, bo jsem musel zařizovat něco okolo, takže jsem odbíhal). Jeptišky jsou také mnohem kratší, u whitechapelu se člověk místy může nudit.

4.4.2011 09:51:06

ozzy79
proto jsou možná Letters na BGG (zatím) nejlépe hodnoceny ve dvou hráčích.

4.4.2011 09:54:15

to Loser
No jaký je rozdíl vím tak zhruba z pravidel. Chtěl jsem spíš osobní zážitky někoho kdo hrál obě tyhle hry. Osobně si nedovedu představit, že bych hrál 2 až 3 hodiny hru založenou pouze na logice. Obzvlášť se skupinou hráčů, s rozdílným "logickým" IQ, kde pak budou pravděpodobně hráči, kterým to logicky příliš nemyslí "biti" od svého týmu a nebo jak píšeš to pak převezme iniciativu do rukou hráč, který se už na nelogické tahy svého týmu nebude mít nervy se dívat. U kratší hry se to dá ještě eliminovat, ale fakt si nedovedu představit, jak to bude v takovém týmu fungovat 3 hodiny. Mám pak obavy o "otrávenost" obou stran. Nehrál jsem to a neříkám, že je to špatná hra, možná je vynikající, ale mám obavy o to, že to není hra na příležitostné hraní s různými skupinami spoluhráčů.

4.4.2011 09:57:58

beholder
asi ano, bude to podle mě to samé jako s dornem. Ve dvou je to naprosto výborná hra, ve více hráčích už to ztrácí to kouzlo. Každopádně jeptišky jsou svižnější i ve více hráčích

4.4.2011 10:15:54

o hře
řekl bych, že hlavní rozdíl je v tom, že u jeptišek pobíhá až šest TAJNYCH postav, kdežto u whitechapelu jen jedna. Takže tam to o logice je. Nuns jsou o legraci. A logika je když, hráč umístí dva skritch markery a abatyše si musí spočítat, kdepak asi je. A ten efekt na co si pořád stěžujete, tak tu určitě je. Dorn bych hrál také už jen ve dvou.

4.4.2011 10:32:05

po dvou zahráních na Ozzyconu
jsme si hru hned koupili
taky mi příjde, že jeptišky jsou spíš o legraci a tohle bude dokonalá hra, jak ve dvou, tak ve více lidech

4.4.2011 10:43:14

Potvrdili jste mé obavy ...
... takže je to hra, kterou ve své sbírce mít nemusím :). Nicméně si ji rád vyzkouším v nějaké příjemné společnosti.

4.4.2011 10:43:14

DD

cena
Jako hra je pekna, peknej napad jak ozivit mechanismus fantoma, nicmene hraci doba je fakt dlouha a taky se mi moc nepozdava cena.
Za 1050 dostanete akorat plan, 12 drevenych figurek, par plastovych a papirovych zetonu a zastenu pro Jacka s papirama na zapis tahu. Coz mi prijde celkem malo.

4.4.2011 10:56:31

rbx

kren
Jak uz psal Elenistar, tak Jeptisky jsou o legraci, navic je to velmi nevyvazene, protoze kdyz se ti jeptiska trefi do tve cesty, tak mas smulu a nemas sanci vyhrat. Jenze to nevadi, protoze to trva pul hodky a priste uz to muze byt zase jinak.
Co se tyce Fantoma, tak uz je to srovnani vystiznejsi, protoze tam ma Fantom s pomoci nejakych zdroju zmizet za urcity pocet tahu, ale tim hra konci. Whitechapel jede dal, smycka se neustale utahuje a opravdu se u toho musi dost myslet.
Jak jste mluvili o vedoucim hraci, tak ano, mate pravdu, ale je to o lidech. Kdyz jsme chytali Eyrona, tak mel DD a Permonick urcite ambice to cele ridit, ale ja osobne jsem si do toho treba kecat nenechal a hral jsem tak, jak jsem povazoval za vhodne a snazil se je presvedcit o sve pravde. Nakonec to vyslo a chytli jsme ho. U druhe hry treba Hvar neposlechl Permonicka a diky tomu chytil me. Takze je to o lidech, proste jake si to udelas, takove to mas. Bud dokazes hlucnejsiho jedince prervat a prosadit se, nebo to treba s urcitymi lidmi hrat nebudes. Je to proste kooperativka a kazdy ma svuj mozek.

4.4.2011 11:20:23

to rbx a ve vedlejším vlákně sszgsa
Chápu vaše argumenty, rozumím jim, nicméně tento typ hry bych ve svém okolí neužil a zbytečně by se mi na hru prášilo. Pokud by to za všech okolností bylo dohratelné do hodiny a půl, tak bych neváhal. Ale na 3 hodiny bych lidi k takovému typu hry nedostal. A to obecně nejsem proti dlouhým hrám. Axis hráváme se synátorem dva dny a Pax Romana na Warconu mi taky nedělala problém :).

4.4.2011 11:28:03

rbx
s toui hlučností máš pravdu mě málem pitrs a Siaron vyřvali díru do hlavy a Eliška radši utekla spát, ale stejně mě to bavilo

4.4.2011 11:28:04

whitechappel x nuns
jakkoliv si rad zahraju nuns, je to takovy filler na pul hodky, kde je to hodne o stesti a kdyz si clovek nalosuje "spatny ukol" kterym se trefi abatysim do cesty nema v podstate sanci ... ale je to legrace a pri 30ti minutove hraci dobe to nevadi

whitechappel je daleko vic o premysleni a bluffovani a po jedne odkoukane hre a jedne hre v roli policajta jsem si svoji nechtenou roli jacka pri hre treti nakonec neskutecne uzival .... bylo to more adrenalinu kdyz se clovek pomalu jeste ve tretine casu ktery ma na to aby zmizel domu poflakoval na miste vrazdy a okukoval jestli je jeho obet opravdu mrtva, zatimco policajti zbesile utahovali smycku a propocitavali kam az jsem uz dorazil :)

4.4.2011 11:31:12

rbx

kren
vsak jo, nikdo ti to nenuti :-) Ja to treba u sebe mezi nehraci zkusim, protoze to ma ultrarychla pravidla. U me je problem spise s hrami, ktere treba hodinu musim vysvetlovat, nez se dostaneme k plnohodnotnemu hrani. To se nechytam. toto mam vysvetlene za 10 minut a pak uz ta hra hrace tak pohlti, ze je jim jedno, ze trva 3 hodiny. Dovedu si predstavit, ze kdyz se vysetrovatele vubec nečapou a Jack jim uspesne unika, tak je to muze prestat bavit, ale pokud mu jsou v kazdem kole na stope, tak to bavit neprestane.

4.4.2011 11:33:37

uvažuju o koupi
...prosím ještě o nějaké recenze...

4.4.2011 13:52:03

...
pro mě jednoznačně must-have, a vzhledem k tomu, že se v práci zadařilo, tak to asi poběžím koupit v nejbližší době :) myslím, že i s přítelkyní u toho strávíme dlouhé večery, protože Fantoma máme rádi oba a tohle je podstatně propracovanější a zábavnější... navíc hra nabízí i optional rules pro zkušenější hráče, kdy Jack může škodit pomocí falešných stop a eventů v podobě dopisů (odtud Letters from Whitechapel), a to je ještě větší výzva :)
Myslím, že tahle hra je jasná volba pro každého komu se (i třeba v dětství) líbil Fantom Staré Prahy, protože tahle hra je podobná, ale minimálně o třídu lepší :)

4.4.2011 20:11:52

Strucne postrehy z hrani
Klopiku, jestli to chces vyzkouset, tak budem tenhle vikend v Sumperku, tak to muzem vzit, kdyby si mel cestu kolem, at si muzes udelat obrazek sam. Za me rozhodne nejvetsi prekvapeni v Hradisti. Taky jsme to s Ellou hned na miste od rbx(e) koupili.

4.4.2011 20:19:57

a já
Fantoma nikdy nehrál, tak tohle musím mít :)

4.4.2011 20:35:56

kupuju
...tak jste mně přesvědčili, kupuju!!!!
Radku, chystej pravidla v CZ :-)

5.4.2011 09:24:39

Klopik
pravidla už mám zamluvený na výrobu já, jsou fakt jednoduchý

a až budeš mít cestu do šumperka, tak se ozvy, třeba tam zrovna budem

5.4.2011 09:50:08

Koupil jsem
Objednáno...

5.4.2011 10:14:54

kren
je 5 policajtů, z našich 5 policajtů jsme byli dva nedisciplinovaní a měli jsme největší výsledky, prostě jsi jinde, ještě jsem přemýšlel že kdybys nezkoumal okolí +1 pohyb jde o to co by to s tou hrou udělalo
za mě legrace, protože jsem se bavil jak naše analýzy byly na nic

5.4.2011 12:37:55

To Křen
Myslím si, že takové hry by tě meli trochu naučit se prosadit a ne jen sedět jak pecka a běhat pro míček. :) Ber to jako další pravidlo ve hře.. nenechat se táhnout... Brečet, že za tebe hraje někdo jiný je vlastně tvoje chyba.. ( To nemyslím přesně na tvou osobu ale všeobecně.. )

5.4.2011 13:27:47 | Upraveno autorem (porovnej)

SSZGSA
Ano, máš pravdu, ale někdy tihle "tahouni" bývají dost neodbytní a kousaví, když se pak ukáže, že měli pravdu a kdyby ostatní dělali, co se jim řekne, všechno by dobře dopadlo = vyhráli bychom (ne, že bychom se všichni bavili, to v žádném případě).

Rada, "S takovými hráči nehrát", je nepoužitelná ... maximálně je jí možno rozšířit "S takovými hráči takové hry nehrát." A už jsme u těch pochyb, zda právě tahle hra je to pravé pro rozšíření MOJÍ herní sbírky.

5.4.2011 13:36:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Escape Room: Úniková hra
Escape Room: Úniková hra
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 20 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas