Letters from Whitechapel

xxxxxxxxoo hodnoceno 49x (Seznam vlastníků)

Letters from Whitechapel - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Devir
Fantasy Flight Games
Galakta
Giochi Uniti
Nexus
Autoři: Gabriele Mari
Gianluca Santopietro
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O hře

Na Ozzyconu jsem koukal, jak to mnozí hrají ale nezeptal jsem se jich pořádně, co na to říkají.. Líbí se vám to? Nebo jaké jsou vaše dojmy? :) Děkuji..
4.4.2011 00:33:49

Hike
další rada je s tím mým uřvancem hrát proti sobě ve dvou...
tahle hra je fakt super a je tam ještě škodící mechanismus, který jsme zatím nehráli

Jeníku, když sedíš mezi dvěma maniakama, a každej ti ječí do jednoho ucha, tak rád uděláš to, co chtějí, věř mi

5.4.2011 13:42:25

hike, jenda
jo a úplně nejhorší sou ty co ani nehrají sednou si a furt se na něco ptají, ty nesnáším

5.4.2011 13:51:48

to sszgsa a Hike
Věc není vůbec tak jednoduchá jak píšete. Teoreticky máte pravdu, ale prakticky je to někdy nerealizovatelné.
Příklad: Sejdou se 3 rodiny (3 x manželské páry), z nichž jedna manželka jednoho toho kamaráda je právě takový generál o kterém píšete. Jak to chcete řešit? V kooperativkách všechny řídí a u jiných her má vždycky plno připomínek k herním mechanismům a ke kvalitě hry. Na to překřikovat se s takovými lidmi nemám nervy a říct ji ať nehraje nemůžeš, takže je to fakt těžký.

5.4.2011 14:07:02

křen
Pak to je tak jak to mají všichni hráči.. pro každou skupinku vytahuješ jiné hry. Prostě jednou nechám ležet tuhle ale pak se hodí. Je jasné, že pokud hraji pořád se stejnou partou, vím co tahat a co nekupovat.

I přesto, že vím, že nějaké hry hraji jen vyjímečně tak si ji prostě koupím. A budu se těšit až ji zahraju s tou správnou bandou.. třeba na Hradišti nebo na Warconu.. :)

5.4.2011 14:18:33

kren
v mé práci zodpovídám za práci lidí kteří jsou velmi nadaní, hrajou spolu šachy bez šachovnice (schválně jsem si to jednou psal a pomatovali si každý tah), trumfují se kdo umí víc pí, jen tak z nudy se naučí klínové písmo udělají si font na klínové písmo a posílají si maily v klínovici a tak podobně, jejich sociální IQ je ještě nižší než moje (těžko uvěřit co?) prostě jako Sheldon, jsou jako děti, ale děti co umí a chápou psychologii a umí být zlí, velmi zlí, neboť pokud já je nutím do něčeho do čeho se jim nechce jsem proto nepřítel a je třeba se ho zbavit všemi prostředky a vůbec nechápou že ubližují.
Rada jak na ně, poslechni si je, polituj a tvrdě si stůj na svém jinak tě semelou.


5.4.2011 14:18:43

upřesnění
to ovšem neznamená že si nevyslechnu cizí názor a neuznám že je lepší, jestli si pamatujete tu hru, několikrát jsem uznal že jejich nápad je lepší, ale museli mě přesvědčit, né diktovat.

5.4.2011 14:29:07

Dotaz
Zajímalo by mě nás, jak je to v posledním kole, pokud Jack spáchá vraždu vedle svého úkrytu a hnedka v prvním kole se do něj dostane, ovšem vedle úkrytu stojí vyšetřovatel. Včera to Pitrs hrál s Klopíkem a tahle sitauce nastala. Zahráli to tak, že Jack se ukryl a hru vyhrál. V pravidlech jsme to nikde nenašli, nevíte Vy, jak se tohle řeší?

10.4.2011 12:37:33

ella
jak no já si pamatuji že pokud nemáš kočár nemůžeš přes policajta

10.4.2011 12:41:20

rbx

Ella
ty to myslis tak, ze se normalne regulerne dostane do ukrytu a v kole policajta ho policajti odhali? Toto take nenastane, protoze v pravidlech je napsano, ze kolo/hra okamzite konci v momente, kdy je Jack v ukrytu.

10.4.2011 13:43:00

ukryt Jacka
...otázka zní: jestli Jack může v jet do svého úkrytu, když vedle úkrytu stojí policajt?

10.4.2011 14:06:32

Klopik
Podle mě jednoznačně ano. Jack se pouze nesmí dostat do úkrytu speciálním pohybem.

10.4.2011 20:21:24

pravidla
...jde o to, které pravidlo má přednost. Jestli:
1) Jack nesmí mít koncový pohyb na políčku vedle detektiva nebo
2) po vklouznutí Jacka do úkrytu končí ihned kolo. (ikdyž políčko úkrytu je vedle detektiva)

10.4.2011 20:24:45 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Klopik
popravde jsem si nikdy nevsiml pravidla, ze by Jack nesmel skoncit pohyb vedle policajta. Musim se zitra kouknout do pravidel.

10.4.2011 20:42:09

Klopik
Nepleteš si to s těmi prostitutkami? Ty nesmí ukončit svůj pohyb na políčku sousedícím s policejním paňácou..

10.4.2011 21:28:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Upresneni
Ten dotaz Elly byl ve skutecnosti muj dotaz. Ja mel za to, ze Jack nikdy ve svem tahu nesmi zustat na policku vedle vystrovatele. Pokud tomu vsak ale neni, tak je naprosto jasne, ze nase nastala situace byla zcela v poradku. Klopik zavrazdil, ja odhalil policisty a on se dostal hned prvnim tahem bez kocaru do sveho ukrytu (vedle nejz byl umisten vystrovatel) a vyhral. Pokud by ovsem v pravidlech bylo (musim se na ne jeste jednou mrknout), ze Jack nesmi ukoncit svuj pohyb vedle figurky vysetrovatele, tak by me zajimalo, jak by se tato situace resila.

P.S. Predchozi dotaz jsem Elly jsem psal ja, tak ji prosim nekamenujte za mozna hloupou otazku, kdyz preklada ty pravidla, ale smerujte sve kameni na mou hlavu :)

Diky za pochopeni

11.4.2011 11:09:01

rbx

Pitrs
pred chvili jsem mel Klopika na telefonu a hledal jsem to v pravidlech a nic takoveho tam opravdu neni. Spletli jste si to s prostitutkou, ktera logicky nemuze svuj tah skoncit vedle policajta, protoze v pripade vrazdy by Jack byl hned prvni tah odhalen, coz je nesmysl.

11.4.2011 11:27:22

rbx
Super, diky za upresneni, sypu si popel na hlavu, Ella je v tom nevinne.

11.4.2011 11:49:38

sobotní partie
...tak vidím, že jsme to celou sobotu hráli blbě, hlavně že po tom pivu nám bylo dobře.
:-)

11.4.2011 17:03:47

Klopiku
jedině to pivo vás omlouvá :D

11.4.2011 17:21:52

todle je dost dobrý
http://www.nexusgames.com/read.asp?id=3817

19.4.2011 15:06:37

hvar
jen to podle mě bude víc hrát do karet detektivům... ten princip, že se stopy po každé noci odstraní tam podle mě může být zajímavej i z toho hlediska, že si je detektivové nemusí správně zapamatovat...

19.4.2011 17:33:46

Permonick
správný detektiv má bloček a všechno si pečlivě zaznamenává :)

19.4.2011 17:39:18

Permonick
Přesně jak říká Beholder, detektivové si dělají poznámky, bez nich by byli namydleni.

19.4.2011 18:02:42

Více detektivů
Takže první hra s více detektivy (hrál jsem za jednoho) a musím říct, že moc dobré.

10.5.2011 18:31:06

Už vyšel reprint?
kde bude k mání?

11.4.2013 14:58:22

Vybíráme z Bazaru

Vražda k večeři: Opona padla
Vražda k večeři: Opona padla
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 8 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas