Letters from Whitechapel

xxxxxxxxoo hodnoceno 49x (Seznam vlastníků)

Letters from Whitechapel - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Devir
Fantasy Flight Games
Galakta
Giochi Uniti
Nexus
Autoři: Gabriele Mari
Gianluca Santopietro
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jack vs. police

Nevím jaké máte s hrou zkušenosti, ale pro Jacka se nejedná o žádnou výzvu. Po několika desítkách her mohu s klidným svědomím říci, že Jack z 90 % vyhraje. Klíčem k úspěchu jsou krátké trasy domů a uvolňování polí s místem vraždy. Tím se Vám znovu uvolňuje místo kam můžete postavit potencionální oběť. Pak stačí první noc probrouzdat a ve vhodném čase použitím kočárů utéct o pár tahů a pak zakončit. Následující 3 noci pak už stačí jen taktika zabít a do 3 tahů být doma.

Pro příklad z poslední hry: doupě na 66. Pokud se Vám povede hru zahrát tak, aby jste měli před 3tí nocí "obětiště" 65 a 84 volné. Pak je jasné, že vyhrajete, ani nepustíte vyšetřovatele do hry. V jedné noci zabiju na 65 a hned se posunu na 66 bez jakéhokoli zásahu policie. A pro velký úspěch - úplně to samé následující noc kdy se z 84 jední tahem posouvám na 66 :)

Jasně je to extrém, ale zároveň "hluché" místo hry.



18.5.2011 19:37:54

Ale ....
.... prověřil jsem naše téma ještě na BGG a pravda je bohužel taková, že žetony vraždy se skutečně umisťují na aktuální pozici, nikoli startovní :(

Viz. taktika z BGG a jeden z důvodů proč vyčkávat:

"Third, because the police move all the wretched pawns one circle, this allows Jack to re-kill (on a future night) in the same red starting circle. If he killed immediately, that starting circle would be filled with a pool of blood marker, and Jack is prevented from killing on that spot again."


20.5.2011 15:10:10

rbx

Deskovec
ja myslim, ze je to chybka, ale kdyz se jde na vec logicky, tak se to hraje tak, jak je to mysleno. Treba se k tomu vyjadri autori, ale me pri tomto pravidle prijde, ze je to pro Jacka vyzva a musi se hodne snazit, aby utekl.

20.5.2011 16:26:25

Deskovec
taky si to vykládám jako Radek a DD

20.5.2011 16:37:18

Deskovec -3. noc
Nečetl jsem úplně dopodrobna celou diskuzi, takže už to možná někdo psal, ale podle pravidel se nemůže stát, že bys třetí noc nepustil policisty do hry. Pácháš totiž dvě vraždy a místo druhé vraždy je Tvým prvním pohybem. Takže žádný návrat domů bez pohybu policie nehrozí.

20.5.2011 18:59:38

Ella & rbx & DD
Co se týče označování místa vraždy, pak s vámi souhlasím, ale obávám se, že v pravidlech je to uvedeno správně a nejedná se o chybu. Jedním z důvodů může být také to, že by bylo velmi téžké sledovat výchozí pozici všech obětí po pěti pohybech. Ve většině případů se totiž během 4-5ti pohybů obětí dostanete z jednoho místa vraždy do těsné blízkosti místa jiné vraždy, (a nedá se tedy řícti, jak psal DD, že by se jednalo o "okolí") což velmi komplikuje hlídat si, kde která oběť svůj pohyb začala.

21.5.2011 10:12:32

chilly - 3. noc
To je téma, které se tu zase tak neprobíralo, ale je to zajímavý podnět, protože já žil v tom, že se obě vraždy napíší v 1 moment (i když do dvou polí ukazatele na stupnici noci).

21.5.2011 10:15:20

Deskovec - 3. noc
Kdepak v pravidlech na straně 13 je výslovně napsáno:

"Poznámka: Druhé místo činu v průběhu třetí noci se počítá jako Jackův první pohyb této noci. Díky tomu jsou policisté první na tahu, když začínají 2. fází Štvanice "Policie:Štvanice na netvora". Pronásledování pak pokračuje jako obvykle."

21.5.2011 12:47:09

Místo činu
Podle mého se červený žeton pokládá na místo kde je bílá figurka v okamžiku vraždy a ne na výchozí červené pole. Už jenom proto, že v pravidlech je napsáno "nahraďte figurku červeným žetonem Místo činu".

21.5.2011 12:56:41

chilly - 3. noc
Děkuju za opravu. Dvojvraždu jsme skutečně nehráli dobře.

21.5.2011 16:17:46

tak jsem dneska hrála za Jacka
a moje nepozornost nezklamala a druhou noc mě ten můj zlej detektiv chytl...

22.5.2011 17:19:25

Police vs. Jack
Tak zatím mohu říci, že Jackové jsou břídilové, protože poměr mezi chycením Jacka mám 10:1.
Ještě chci vyzkoušet variantu, kdy Jack bude mít skrýš ve výhodné lokaci 51,61,67, jak to dopadne. Ale pokud vyšetřovatel počítá s touto možností, tak Jack i tak nemá šanci :-)

Hráli jste to již někdo s dopisy a falešnými stopami?

22.5.2011 18:41:08

Klopik
nehráli, ale uvažuju, že Peťovi ukradnu jednu figurku policajta, abych měla šanci

22.5.2011 19:21:47

Strategie vyšetřovatelů
Klopiku, tak to mi řekni, jak ty to děláš :) V našem spolku chytneme Jacka akorát když s ním hraje přítelkyně, jakmile hraju, já nebo nedej bože kamarád, tak Jack celou londýnskou policii tahá za nos a vždycky uteče.

Dopisy:
Ano zkoušeli jsme a mnohdy to má smrtelný dopad: např se Jackovi povedlo dostat policii do jednoho místa (protože se domnívali, že už svírají kleště), ale unikl jim a následující noc při rozestavění hlídek, museli vyšetřovatelé 5 ze 7 žetonů poskládat do opačné strany mapy, než Jack udělal vraždu. Pomocí dopisu pak odsunul jediného vyšetřovatele v blízkosti a měl dostatek času zmizet do tmy (dohromady nám trvalo 6 tahů !!! , než někdo natrefil na první stopu).

Falešné stopy:
Ano hrajeme a je to příjemné zpestření, ale nebezpečná zbraň zejména v kombinaci se speciálním pohybem "ulička".


23.5.2011 12:18:37

Ella
Zkus s Jackem toto:

- Na začátku hry dlouhé trasy (máš na to žetony)

- Na konec hry si nech krátké trasy (do 5ti tahů doma)

- Jakmile zanecháš stopu (kterou policie nalezne), někdy se po ní vrať zpět (jako bys šla ve šněhu po zpátku). Policii trvá dlouho(1-2 tahy) než pochopí, že jsou ve slepé ulici a vrátí se, ale nevyjdou jim počty tahů, protože neví kdy jsi kde byla.

- I když už jsi před úkrytem a máš čas, zanechej ještě pár falešných stop (policie se pak může nechat zmást a hledá zbytečně moc daleko od poslední nalezené stopy).

- Pokud má policie málo, nebo pouze roztroušené stopy, můžeš si dovolit riskovat a běhat jim pod nosem, znejistí je to, ale často si netroufnou zatýkat.

- Prohlédni si mapu a najdi si místo, kde získáš pohybovou výhodu (rychlejší pohyb než policie) např. 100-170 je pěkný krok :), to ti pomůže setřást dotěrné vyšetřovatele.

- Použití speciálních pohybů v řadě za sebou, také pěkně zamotá hlavu :) Odvážný tah, ale efektivní je: ulička a ve druhém tahu ulička na to samé místo zpět. Pak kočárem ve stejné stopě jako jsi přišla k prvnímu použití uličky a můžeš si být jistá, že policii dost zaměstnáš :)

23.5.2011 12:36:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Deskovec
...tak je pravda, že ti co hráli za Jacka, ještě neměli nahráno dost her, proto jsme je vždy tak snadno pochytali.
Ty rady cos dával Elle, jak má zacházet s Jackem, jsou dobré.

23.5.2011 19:17:31

Deskovec + Klopik
díky moc, snad se mi příště podaří toho mýho tahat za nos delší dobu - jelikož jsem za Jacka hrála poprvé, tak jsem z toho byla trošku vyjevená a v pravidlech mají pravdu, že za Jacka má hrát zkušenější hráč ...

23.5.2011 19:23:40

žeton vraždy
jak koukám do revidovaných pravidel, tak mi z toho nevyplývá, že by Jack nemohl vraždil v končinách, kde už jednou vraždil / samozřejmě v případě, že se ženština posunula o kus dál ze svého původního stanoviště, tudíž tam může umístit znovu žeton oběti na začátku příštího kola/ a na rozdíl od těch, co tu tvrdí opak, mi to naopak přijde i celkem taktické.

11.1.2015 12:04:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Ecos: První kontinent - nová
Ecos: První kontinent - nová
Akt. cena: 950 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas