Letters from Whitechapel

xxxxxxxxoo hodnoceno 49x (Seznam vlastníků)

Letters from Whitechapel - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Devir
Fantasy Flight Games
Galakta
Giochi Uniti
Nexus
Autoři: Gabriele Mari
Gianluca Santopietro
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jack vs. police

Nevím jaké máte s hrou zkušenosti, ale pro Jacka se nejedná o žádnou výzvu. Po několika desítkách her mohu s klidným svědomím říci, že Jack z 90 % vyhraje. Klíčem k úspěchu jsou krátké trasy domů a uvolňování polí s místem vraždy. Tím se Vám znovu uvolňuje místo kam můžete postavit potencionální oběť. Pak stačí první noc probrouzdat a ve vhodném čase použitím kočárů utéct o pár tahů a pak zakončit. Následující 3 noci pak už stačí jen taktika zabít a do 3 tahů být doma.

Pro příklad z poslední hry: doupě na 66. Pokud se Vám povede hru zahrát tak, aby jste měli před 3tí nocí "obětiště" 65 a 84 volné. Pak je jasné, že vyhrajete, ani nepustíte vyšetřovatele do hry. V jedné noci zabiju na 65 a hned se posunu na 66 bez jakéhokoli zásahu policie. A pro velký úspěch - úplně to samé následující noc kdy se z 84 jední tahem posouvám na 66 :)

Jasně je to extrém, ale zároveň "hluché" místo hry.



18.5.2011 19:37:54

fatal
No jestli je to tak, jak říkáš, tak je to dost fatální a ta hra by tedy byla o ničem.

19.5.2011 07:55:07

Deskovec
no, přítele zatím pořád baví hrát za Jacka a já se k tomu zatím nedostala
ale ono to nebude tak horké, buď se dá domácí pravidlo, že se lokace nebudou používat a nebo tam bude alespoň jeden detektiv hlídkovat a tím bude kazit Jackovi pohodový ústup do skrýše

19.5.2011 09:01:09

ad Ella
No přesto se mi to zdá docela fatální an to, jak tady byla ta hra vychvalovaná. Byl bych rád kdyby se k tomu vyjádřilo vícero lidí, co tuhle hru mají a hrají ji.

19.5.2011 09:05:46

kren
no je pravda, že o té lokacích 66,67 a 51 je psáno i na BGG, ale mě to nevadí, ale to asi proto, že nehraju abych vyhrála, ale abych si zahrála (pokud mě někdo totálně nevytočí - to jsem pak zabiják i v dostihách)
zkusíme to zahrát, vezmu si Jacka a dám si skrýš na jednu z těchto lokací (přítel sem naštěstí moc nechodí) a pak poreferuju, ale silně pochybuju, že vyhraju, protože mě bude hodit po Londýně jako nadmuté prase

19.5.2011 09:19:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Ella & kren
Je pravda co říká Ella. Pokud si chci hru užít, tak tato "srabácká" místa nezvolím. Ale je TO tam a přemýšlím(zatím marně) nad nějakými house rules, které to vyřeší/částečně eliminují.

19.5.2011 10:15:36

Deskovec
jediný co mě jako detektiva zatím štve je možnost používání (takže ho použije vždy) speciálního pohybu v prvním tahu Jacka, tím si to děsně ulehčí

19.5.2011 10:18:01

problém s 66, 67, 51 + další úpravy pravidel
Rozhodnuto:

Vyřeším přelepkou na herním plánu a pokusím se tím "hluché" místo rozptýlit.

Další testovanou úpravou pravidel bude použití kočáru, ve kterém dojde k redukci a již nebude jeho použitím možno procházet skrze vyšetřovatele.

A poslední věc, která Jackovi znesnadní jeho počínání, bude úprava pravidla ve fázi vyčkávání, kdy se nebudou pohybovat cíle, ale vyšetřovatelé (resp. žetony vyšetřovatelů popř. již odhalení vyštřovatelé) - od toho si slibuju mimo jiné to, že Jack bude nebude mít v příštích kolech možnost nasadit znovu potancionální cíl na místo, kde již vraždu provedl.

Poslední věc, je dotaz na schopné "vyšetřovatele", jestli mají nějakou taktitku, která jim při nahánění Jacka pomáhá. V našem spolku jsem vyzkoušeli všelico, ale Jack stále s přehledem uniká :(


20.5.2011 11:05:57

Deskovec
nepíše se v pravidlech, že Jack NEMŮŽE nasadit novou skoromrtvolu na lokaci, kde se původně stala vražda? (vykládám si to, že se bere výchozí pozice nešťastnice)

20.5.2011 11:13:44

Test hry
Tak jak to tady čtu, tak uvažuju, jestli ta hra byla vůbec nějak hlouběji testována.

20.5.2011 11:16:07

Ozycon
když jsme hráli tam, tak ze tří her co vím byl 1 Jack (rbx) chycen a podruhé (nám) utekl jen proto, že udělal chybu v pravidlech, jinak by byl náš a potřetí utekl
takže si myslím, že v tom chyba nebyla
a když jsem to hrála sama proti příteli, tak to bylo trošku divoký (hra až do konce nám trvala necelých 90min), protože jsem si nepamatovala na co jsem se již ptala, ale podle mě je to celkem o dedukci, kam Jack mohl jít a proč používal drožku atd a určitě ho chytnout jde

20.5.2011 11:22:05

rbx

kren
hral jsem to 2x. jednou jsem byl chycen a podruhe jsem chytil. Takze testovane to bylo. Nevim jestli hloubeji, ale ja osobne jsem se v obou rolich velmi dobre bavil. Klopik to ma celkem nahrane, ale toho zase Pitrs naucil spatne pravidla, tak to bude mit trochu zkreslene :-)

deskovec: ted ti nerozumim v tom "nebude mit moznost nasadit znovu potencialni cil na misto, kde uz vrazdu provedl". Vzdyt tam on uz vrazdit nesmi. Je to nelogicke i v historickych souvislostech, ktere se snazi hra dodrzovat. Tim myslim to, ze je dano, na kterych mistech Londyna se vrazdy staly a nikdy se na jednom miste nestala vrazda dvakrat. Nebo jsem te spatne pochopil?

20.5.2011 11:42:23 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx
co ho Peťa blbě naučil? (já s nima tehdy v hospodě nebyla)

jak jsem psala dole na jednom místě nesmí být znovu vražda

20.5.2011 11:48:42 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

ella
ja uz ted nevim, je to prece jen mesic. Ale myslim ze Jack nemuze drozkou skrz vysetrovatle. A pak ze nemuze stat vedle vysetrovatele.

20.5.2011 11:59:36

to rbx
Testováním jsem myslel testy při vývoji hry, ne vaše testy před nebo po koupi ;).

Taky jde o to jestli deskovec při těch desítkách her nehrál nějaká základní pravidla blbě.

20.5.2011 12:00:36 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

kren
to ja te pochopil. Ja jsem jen chtel rict, ze jsem se u te hry velmi dobre bavil a to pokazde. Ted o vikendu bych rad vyzkousel Garibaldiho, coz je predchudce Whitechapelu.

20.5.2011 12:03:16

rbx
Jackova jediná šance, jak se dostat přes vyšetřovatele je právě drožka a nepamatuju se, že by někde psali, že by nemohl stát Jack vedle vyšetřovatele (tohle pravidlo platí pouze pro nešťastnice)

20.5.2011 12:07:50

rbx

ella
ja vim, ja jen tlumocim co mi rekl Klopik. Jen nevim jiste, jestli jsem si to zapamatoval dobre.

20.5.2011 12:42:43

all
Vyvětlím, jak je to myšleno s "nebude mit moznost nasadit znovu potencialni cil na misto, kde uz vrazdu provedl".
1) Jack může nasazovat nešťastnice pouze na červená pole.
2) Pokud by tedy byla nešťastnice zabita bez jejího pohybu, je to dobře, protože se Jackovi sníží počet míst, kam může nešťastnice rozmístit, ale PROBLÉM a zároveň naše taktika pro Jacka je, když vyčkává, protože vyšetřovatelé MUSÍ pohnout nešťastnicemi, tzn. uvolní červená pole a Jack jí tam může příští kolo znova nasadit.

Moje úprava spočívá v tom, že se nešťastnice nikdy nepohnou - tzn. tam kde zabije již příští kolo nenasadí (teď myslím konkrétně červená "nasazovací" pole).

Snad jsem to popsal srozumitelněji :)

A ještě k tomu zbytku:
Jack může být vedle vyšetřovatele a kočárem můžete skrze vyšetřovatele, přesně jak psala Ella :)


20.5.2011 13:33:58

ella - umístění žetonu vraždy
Ještě k tomu cos psala 20.5.2011 11:13:44 :) Žeton vraždy se dává na aktuální místo vraždy, ne na výchozí pozici nešťastnice. Viz. pravidla str. 9.

20.5.2011 13:45:48

rbx

Deskovec
v tomto jsou pravidla trochu nestastne napsana, protoze se tam pise, ze nemuzes v dalsim tahu dat zeton obeti tam, kde uz vrazda nastala. Jenze se nepocita s tim, ze obet mezitim muze udelat par kroku. Ja to vzdycky hral tak, ze dle historie je dano, kde se staly vrazdy. A nikdy se nestaly 2x na stejnem miste, coz rikaji i pravidla. Takze automaticky jsem vzdy cervena policka, kde stala budouci obet vrazdy v tom danem kole, uz nadale ve hre nepouzival. Mozna proto jsem si to i uzil :-)

Jeste bych dodal, ze toto pak nadherne dokresluje tu atmosferu, kdy se Jackovi neustale zmensuji moznosti a ma to cim dal slozitejsi. Neni to pak tedy jak pises ty, ze zaverecna tri kola uz jsou vlastne zívačka.

20.5.2011 13:49:47 | Upraveno autorem (porovnej)

DD

Vrazdy
Jj, vrazda se nestala 2x na stejne adrese. Takze kdyz uz tam Jack zabije, a je jedno jestli to bylo primo na te adrese nebo v tesnem okoli, tak toto misto uz pro pristi planovani vrazdy nemuze pouzit.
Deskovcovo vysvetleni mi prijde jako troska priohnuta pravidela, jak s Jackem vyhravat, jelikoz tam neco neni vyslovne napsano.

20.5.2011 13:57:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Vraždy
Vy tedy myslíte, že se žeton vraždy neumisťuje na pole, kde se oběť aktuálně nachází, ale na pole, kde začala svůj tah (tedy pole výchozí? - červené?). Historicky i z pohledu hratelnosti by to smysl dávalo, ale mě přijde, že pravidla to popisují více než jasně a bohužel tuto situaci mají i konkrétně rozkreslenou viz. orig. pravidla str. 9, kde je žeton vraždy umístěn na pole 82 (pro ty z Vás, co nemají mapu při ruce - není to červené pole :)).

Na druhou stranu jsem rád, že mohu číst vaše názory, protože je vidět, že i věci které se zdají být úplně jasné ... zase tak jasné nejsou :)





20.5.2011 14:23:21

DD

to Deskovec
Zeton se dava skutecne tam kde byla prostitutka zavrazdena, protoze pak by nemelo smysl snima pohybovat, takhle si je policiste posunuji k sobe a tudiz i potencionalni misto vrazdy. Nicmene misto odkud ona zavrazdena vysla uz pro dalsi vrazdu nelze pouzit, tudiz na nej nelze umistit zeton pri jackove planovani at falesny ci pravy.

20.5.2011 14:33:12

rbx

DD
prave ze pravidla jsou v tomhle trochu nedokonala, protoze se pise, ze polozis zeton na misto vrazdy, abys ho tam nemohl polozit v dalsim kole. Jenze kdyz ti obet poodejde, tak to logicky nebude na tom cervene oznacenem miste, ale kousek vedle. A s tim se tam nepocita. Ale logika napovida, ze by se proste toto misto uz nadale pouzivat nemelo.

edit: no vida, tak jsme se shodli a Deskovec to zkusi a da vedet, jak vypada jeho vitezna strategie po tomto zasahu.

20.5.2011 14:33:28 | Upraveno autorem (porovnej)

All
Pravda, pravda. Jsem si jistý, že tato změna to Jackovi značně ztíží a hrát to tak budeme, bez ohledu na to, co se píše (a maluje) v pravidlech :).

A aby to nevypadalo, že hra je nedotažená, nebo tak něco .... hra je vážně dobrá a i když nesnáším dlouhou herní dobu, tady Vám 2 hodinky utečou jako voda výborně se bavíte.


20.5.2011 14:41:05

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds Direchasm Hedkrakka's Madmob
Warhammer Underworlds Direchasm Hedkrakka's Madmob
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas