Kolonie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Zvířátka, Post-apokalypsa
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Jerry Hawthorne
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy a zkušenosti

Tak co? Už někdo hrál? Stojí to za ty šílený love? Přeci jen víme jak na tom je BF s některýma překladama a zrovna u knížky budou nároky velký, pravidla člověk ještě oželí, ale knihu nikoliv, jinak zbytek vypadá v pohodě... :-)




"I want to play a game." Jigsaw
13.3.2020 20:08:13

Bolek
No vzhledem k tomu, že tady jako jediný máš hodnoceno 5 z 5, tak jsem se tě zrovna chtěl zeptat na dojmy :-)

14.3.2020 19:09:47

Heh
Tak to je zajímavé odhalení ;-) nečekal jsem že budeme kopírovat BGG v hodnocení her ještě než vyšly... :-)

Ale zpět k dojmům - taky by mě zajímaly, hlavně co se týče kombinace tématu a věku hráčů. Trochu se bojím cílové skupiny - co jsem slyšel, tak příběh je temnější než plyšová hlídka, není to tedy asi vyloženě pohádka pro děti. A zase z druhé strany - zaujmou puberťáky myšky jako hrdinové... ?

14.3.2020 19:29:26

Bolek
5 z 5 :)

14.3.2020 19:38:43 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Šlaka, sem odhalen! Asi slabsi chvilka, dam to pryc, vite jak, natesenost :D

Takze texty cajk?





"I want to play a game." Jigsaw

14.3.2020 20:39:36

stejné obavy s věkovým zařazením
2 dny poté a pořád to tam je Bolku, kdy to sundáš teda? natěšenost nenatěšenost, co to je hodnotit podle těšení se? hodnotíš kvality hry ne? přispíváš do komunity nebo ji mršíš? co seš za trumpetu?

Tak! Jsem si odpliv koronu od plic :D a teď bych rád dodal, že ta věková vyhrazenost by mě taky zajímala, primárně bych to kupoval, abych rozšířil portfolio her, které hraji se svojí skoro 11 letou neteří :) tak kdyby mi to někdo prosím posvětil :)

16.3.2020 19:39:04

mh

Vladanitto
Rozhodně to neber, jako že se Bolka zastávám (naopak!), ale pokud vím, tak jednou udělené hodnocení nelze zrušit, jenom změnit. Takže by musel dát třeba půl hvězdičky, čímž by to znehodnotil zase druhým směrem.
Tohle je prostě epic fail hodnotit něco, aniž bych to viděl nebo hrál. Ale už se toho asi nepůjde rozumně zbavit. Jedině tak, že by si to Bolek někde zahrál a pak změnil hodnocení na relevantní hodnotu.

16.3.2020 20:13:19

moje hra se zasekla
někde v koronavirové karanténě. Takže zatím čekám...

17.3.2020 08:44:10

to Pelly
tak podobný "problém" budú mať evidentne viacerí, ktorí používajú "Zásilkovnu/Zásielkovňu", odtiaľ to jednoducho prinajlepšom dostaneš v apríli, pri najhoršom vôbec...


(pdp našťastie, existujú aj možnosti medzi týmito dvoma krajnými hranicami)

17.3.2020 10:35:21

Zásielkovňa
Ja mám inú zásielku cez Zásielkovňu a dnes ju v Blave prebralo GLS, zajtra doručuje domov.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

17.3.2020 10:38:07

MatN
"Pri najlepsom v aprili, mozno vobec"? Ale no taaak, najprv si zisti info potom pis a nestraš. Presmeruju to na najblizsiu vydajovnu, ktora je otvorena alebo to prevezme kurier. Na stranke si vies pozriet ktore vydajne miesta ostavaju otvorene a kopu dalsich informacii.

17.3.2020 10:44:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Hmmm
Taky o tom moc premejslim, jen nevim, zda to nebude na deti moc temny. Kdyz jsem dnes ukazoval manzelce trailer, tak to na ni v soucasne situaci taky zrovna moc dobre nepusobilo...

17.3.2020 12:32:35

doprava
Všera jsem objednal a dneska to mám doma
******
sváteční účastník JOUOB.castu

17.3.2020 13:09:59

odpoved
no tu moju spravu som poslal potom ako som to dostal od ceskej pobocky Zasilkovny, (mam dva baliky z Ciech a oba idu cez nich)
jednoducho som dostal od nich spravu, ze z dovodov..., budu posielat moje baliky na pobocky do mesta, kde byvam az v priebehu aprila.

Takze mam to z prvej ruky, povedal by som.
Ale pdp byvate v oblasti, kde Zasilkovna nema problem dorucit zasielky, to ja neviem ani po tom nechcem nejako patrat.

17.3.2020 13:27:00

Otazky a odpovede

https://blog.zasielkovna.sk/covid-19-najcastejsie-otazky/

17.3.2020 14:25:48

tohle vlákno mělo
být o dojmech ze hry - 14 příspěvků (15 včetně mého) a dojmy žádné...

18.3.2020 17:24:39

Dojmy
Mě to došlo dnes. Po vybalení velké nadšení. Figurky jsou opravdu překrásný a stínování se povedlo. Spousta lidí ani nebude muset malovat protože těm sundrop těm figurkám dal vážně super kouzlo. Líbí se mi možnost zapojení některých figurek z Mice and Mystics a Tail Feathers. Kvalita komponent a design prostě TOP. O víkendu dáme hru tak se těším...

18.3.2020 19:37:41 | Upraveno autorem (porovnej)

GeneralX
Ahoj, jak je tam prosím řešeno zapojení figurek z Mice and Mystics (základ + Heart of Glorm + Downwood Tales.) a Tail Feathers ? Pokud nějak smysluplně, obávám se, že si Kolonie získají moji pozornost. Díky

19.3.2020 09:44:48

První hraní

Po prvním hraní dojmy trochu rozpačité. Hra samotná je super, jsem z ní nadšený, ale přijde mi, že pravidla nevysvětlují spoustu věcí a často jsem tápal. Doufám, že se to po pár hrách vyjasní a já si hru užiju na max.

19.3.2020 10:02:12

BladeBrown

Spíš kosmetické. Šváby jsou řešeny v kolonii kartony (nutně dodat že hezkýma) ale dají se použít šváby z myšek. No a z Tail je tam figurka nějakého hrdiny přesně ještě nevím co to přesně má být. Snad časem vznikne nějaký větší propojení. Každopádně já mam doma i myšky i okřídlený ocásky a musím říct že Kolonie bude sakra o pár levelů víš. Vážně moc hezká hra...

19.3.2020 11:48:42

Bombastique
Snad výjde nějaký FAQ pokud tam jsou otazníky..

19.3.2020 11:49:28 | Upraveno autorem (porovnej)

nejasnosti
Už pripravujem návod, kde dúfam všetky nejasnosti podchytím a vysvetlím. :)

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

19.3.2020 13:02:26

FAQ
FAQ puvodniho vydavatele je tady, prosinec 2019:
https://www.plaidhatgames.com/images/games/aftermath/faq.pdf

ZMAN prebrali hru, takze snad dalsi FAQ vydaji oni zde:
https://www.zmangames.com/en/products/aftermath/

Jinak zbytek klasicky pres BGG (148 polozek):
https://boardgamegeek.com/boardgame/281946/aftermath/forums/66

19.3.2020 13:31:37

Cardinalle

Jako vždy Braňo SuperHero :) ďakujem veľmi pekne.
Je možnost nějakého donatu? Tvoje práce si to zaslouží...

19.3.2020 14:54:25

Dónuts :)
Ďakujem,
keď mám teraz viac času, asi sa už pozriem na ten Patreon. :)

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

19.3.2020 19:56:40

Videonávod
se tady bude vážně hodit, pravidla sou hrozný.

19.3.2020 21:37:57

Vybíráme z Bazaru

Zombicide: Zelená horda
Zombicide: Zelená horda
Akt. cena: 1499 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas