Kingdom Death: Monster

xxxxxxxxxx hodnoceno 21x (Seznam vlastníků)

Kingdom Death: Monster - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 17 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: Kingdom Death
Autoři: Adam Poots
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy a pocity

Tu a tam zabrouzdam na Kickstarter a obcas me neco zaujme, ale Kingdom Death primo dostal. Ma to ale jedno ale... Vypada to na modelarsky/figurkarsky skvost a tematicky se mi to taky libi, ale z toho co jsem mel moznost videt na webu, tak mam obavy z toho, ze to bude trochu tupe hazeni kostkou.
Pravidla zatim nejsou bohuzel venku. Jake jsou vase pocity? Sleduje to tu nekdo?
17.2.2013 12:46:19

Lapcis
Co jsem se dival, tak za $400 to ale byly tri krabice, ne?

Jinak jsem uplne nepochopil ty stretch goaly. Prislo mi, ze se jen otevrela dalsi figura, ktera ale nebyla soucasti a clovek musel vyplaznout dalsich 15 - 20 dollaru, aby ji dostal, ale mozna jsem to spatne pochopil. Prislo mi to jako ryzovacka penez prave. Rozhodne jsem necekal, ze to bude pravidlove tak dobre.

7.10.2016 20:24:55

vojtech
Hele tak to nevim. Ja to v te dobe nesledoval. Ja na to narazil na Zelivi.kam to dotahl Falco a po 6h hrani to bylo jasne must have.

No co vim jak, tak t posle kusy byly po 400 dolacu a byl to jen core set. Ta cena ale uz byla myslim s postovnym.

Jinak ty rozsireni jsou nektere jen na figurky do sbirky a nektere jsou i s kartami ai. Na deskozroutu to tam napsal amis.ktere jsou hratelne a ktere sberatelske.

7.10.2016 21:25:09

core set
Vojto, kamarád koupil před rokem na jejich eshopu ten core set - tuším za těch 399,- ale už nevím přesně. A rok jsme si s tím core setem vystačili. Můžeš rozjet hromadu kampaní souběžně, jak solo pro sebe, tak pro různé skupiny přátel. My jsme hráli kampaň ve třech, což je fajn, když chcípne jeden hrdina, že jeden z hráčů, nezůstane sedět na čumendu. A když přijde někdo čtvrtý navíc, tak může hrát s vama, plus není problém hráče střídat i v jedné kampani :). Lov se vždycky za sezení odehraje - je to tak na hodinu a půl a dvě a půl. My jsme byli schopni se sejít zhruba v pět odpoledne a do deseti do večera jsme dali dva lovy a mezitím a potom ještě settlement fázi. Takže i když si koupíš jenom core set, vydrží to na dost dlouho. A pokud pak budeš mít chuť, přikoupíš si rozšíření. Kamarád to tak udělal a sehnal si teď už celkem tři navíc mám pocit. Snad napíše sám - StevensonJunior.

Já jsem o tom původním KS věděl, když to začalo a zpočátku jsem to chtěl bidnout. Pak tam začali valit figurky ve velkém a když jsem jako kompletista sečetl cenu, smazal jsem stránku z historie a zapoměl na to :). Netušil jsem, že to kámoš po letech koupí a bude to tak dobré. Mě tehdy odradily ty pinup figurky - polonahé holky ve větším měřítku, které se hrou nemají nic společného - kdyby to tehdy nějak jasně oddělili, bylo by to přehlednější.

Ale na jejich stránce se teď v tom dá celkem dobře zorientovat a 2. KS má začít někdy koncem listopadu.

Cest, jak hru sehnat je víc ... a hlavně levněji než na ebayi. Tam je to finanční sebevražda. Ta hra není ze zlata, neblázněte kvůli tomu.

8.10.2016 19:38:59

Tangram
Dojmy mě skoro přesvědčily, že tu hru musím mít :-) Ale zeptám se, kolik je tam textu a jak je složitý? Protože v překlad asi doufat nemůžeme...

8.10.2016 20:34:18

divisek3
Bez dobré znalosti angličtiny se do tohohle nepouštějte. Přišli byste o všechnu zábavu. Je jí docela hodně na kartách a taky s knihou je potřeba dost pracovat, protože se tam řeší spousta eventů a to je dost textu.

V určité hodně slabé chvíli jsem měl pocit, že bych zkusil přeložit karty, ale pak mě to přešlo :).

8.10.2016 22:20:05

tangram
No já počítám, že ppojedu se slovníkem po ruce :) Jako něco přeložím, ale se zbytkem se taky budu muset poprat. Aspon se neco naučím:)

9.10.2016 01:25:51

IN

Re
Tedy vubec jsem netusil, ze hra existuje, ale ted s napetim vyhlizim 25.11 :-)

9.10.2016 08:17:28

Cena
Hra vypada skutecne zajimave, ale nejsem si jisty, jestli to za tu cenu stoji. Krabice za $400? To je cca 10k CZK za hru. Me to pripada skoro jako silenstvi to za to dat. Jak jsem psal, prislo mi, ze 3 krabice staly $400 (+posta predpokladam), o tom uz by se dalo uvazovat.

+ presne jak psal Tangram, takove ty nahotinky atp., nejsem si uplne jisty, jestli to tam patri a spis to byl laciny zpusob, jak nalakat dalsi lidi.

Uvidime. Kdyby do toho nekdo sel a cena by byla lidova, tak bycho o tom uvazoval.

9.10.2016 09:08:39

Jak si zahrát a zaplatit je cca 15 Euro
Jak si zahrát plnohodnotně hru i s rozšířeními za 15 E? Zkuste Tabletop Simulator kde musíte investovat tyto eura pak už stačí najet na Steam workshop a stáhnout si potřebnou aplikaci zdarma, no a pak pokud se domluví 4 přátelé zahrajete si to online, rozhraní a fungování perfektní, grafika taky. Pokud by chtěl někdo vidět jak to vypadá a funguje zde odkaz:

https://www.boardgamegeek.com/video/102298/kingdom-death-monster/crit-camp-kingdom-death-monster-ep1-p1

Ve hře jsou veškeré komponenty, tabulky, prostě vše.

Tenhle simulátor nepřináší jen pár her, ten kdo investuje své eura ten si otevře herní nebe :-)

9.10.2016 10:20:12

Hra, jeji cena a dalsi aspekty
Ja jsem se o tuto hru zajimal delsi dobu a v okamzik, kdy jeji autor vyvesil "posledni vyzvu" k moznosti porizeni krabice za 295 dolaru, tak jsem do toho s obavami sel. Nasledne se hra prodavala za 400, a ted si ji na e-baji sezenete za mnohonasobne vyssi cenu.

Co jsem obdrzel? Samotna krabice vazi cca 8 kg. Wow efekt se dostavi okamzite a bez varovani.
Uvnitr najdete modelarske sprue sedmi monstru a 35 survivoru. Kazdy survivor muze byt poskladan obrovskym mnozstvim zpusobu, konstantni jsou pouze tela a nohy. Vetsina zbrani je ve hre udelana trikrat, takze si muzete poskladat libovolne komplety vybaveni. Kvalita vsech modelu se pohybuje na urovni, pokud ji nepredci, nejlepsich figurek GW a hrave odsouvaji do pozadi radu modernich projektu, jenz se chlubi "nadhernymi figurkami".
Rovnou upozornim, ze tato hra je svym zpusobem i modelarsky projekt. Vymysleni spravne polohy, zbrani, opilovavani, zkouseni, lepeni jednoho survivora me zabira cca 2-3 hodiny ciste prace. Pokud spechate, udelate to rychleji, na Internetu je spousta fotografii postavicek v neprirozenych polohach, z nichz nezari zadna dynamika, krome dojmu, ze nekdo moc spechal.
Znam lidi, kteri si slepili 4 uvodni postavy a startovniho monstra za 2 hodiny (me zabraly 5) a vsechno ostatni prodali nebo jim lezi v krabici.
Nektere modely jsou neuveritelne detailni, napriklad existuje uces, slozeny z osmi kusu. Ano, jenom uces, ruce jsou treba ze sesti.
Mnozstvi karet ve hre presahuje 1000. Mnozstvi karet vybaveni se pohybuje ve stovkach. Herni deska je kvalitni a pevna, muzete na ni vylivat napoje. Zetony jsou velke a dobre uchopitelne.
Pokud srovname cenu hry s cenou jinych her nabizejicich podobnou kvalitu miniatur a mnozstvi kvalitniho kartonu, tak cena odpovida tem 400. Uvidime, co prinese kickstarter, pro spechajici jsou zde i jine moznosti, napriklad ta, kterou popsal Mormacar. V tomto odstavci bych rad pozdravil priznivce Cthulhu Wars se vsemi rozsirenimi.

Co se tyce hratelnosti, uz jsme o tom psali, jedna seance zabira cca 1,5-3 hodiny, zpravidla se pohybuje kolem dvou, pokud jste hodni dobri, muze byt i jedna hodina, pokud potkate noveho neznameho soupere a nechcete rovnou umrit, muze trvat i pet hodin.
Kampan trva 25 let, coz znamena cca 50+ hodin herniho casu. Vetsina kampani skonci mnohem drive, muj prozatimni rekord je 18. rok. Mam za sebou 4 kampane, z toho jednu solo, dve ve dvou a jednu ve trech, prilezitostne ctyrech. Kazda kampan byla odlisna, s jinymi situacemi, problemy a resenimi.

Co se tyce rozsireni, vlastnim dve dalsi kampane ze tri, co vysly, a poridil jsem si nekolik figurek zvlast, protoze se mi libilo jak vypadaji. Kampane jsem nespoileril, jenom jsem si diagonalne probehl obrazky a popis, budou velice odlisne od te prvni.

Kdyz srovnam mnozstvi zabavy, nabizene KDM, tak bych odhadl, ze v soucasne chvili jsem nekde na 100 hodinach modelariny (a to nemam slepene vsechny modely) a 200+ hodinach hrani. To je 300+ hodin zabavy. Cekaji na me dalsi kampane a dalsi modelarske projekty.
Zatim jsem za jednu hodinu zabavy jsem zaplatil 1 dolar. Toz asi tak.

9.10.2016 13:39:35

Jeste me napadlo slovo
Roguelike.

Komu se libi roguelike, bude se libit KDM.
Kdo nesnasi roguelike, pravdepodobne nebude mit rad KDM.

9.10.2016 13:46:38

IN

Cena
Priznam se ze miniatury si muzou strcit nekam. Zajima me herni system a ostatni komponenty. Vubec ta moda na KS narvat do hry co nejvice miniatur za jakoukoli cenu me posledni dobou dost toci. Kdyz k teto hre clovek nema vsechny miniautury tak je to o tom, ze dana postava ve hre vubec neni nebo se nahrazuje necim jinym? (Zeton, universalni figura).

9.10.2016 19:04:28

Pro priznivce abstrakce
Hra se da hrat i s figurkami z Clovece, nezlob se. Staci dodrzet rozmer podstavce: 1 policko u lidi, 2x2 u monster a 3x3 u Fenixe.

9.10.2016 20:51:39

Vybíráme z Bazaru

Prodán Playmat ke hře Archa Nova
Prodán Playmat ke hře Archa Nova
Akt. cena: 950 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas