Kingdom Death: Monster

xxxxxxxxxx hodnoceno 21x (Seznam vlastníků)

Kingdom Death: Monster - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 17 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: Kingdom Death
Autoři: Adam Poots
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy a pocity

Tu a tam zabrouzdam na Kickstarter a obcas me neco zaujme, ale Kingdom Death primo dostal. Ma to ale jedno ale... Vypada to na modelarsky/figurkarsky skvost a tematicky se mi to taky libi, ale z toho co jsem mel moznost videt na webu, tak mam obavy z toho, ze to bude trochu tupe hazeni kostkou.
Pravidla zatim nejsou bohuzel venku. Jake jsou vase pocity? Sleduje to tu nekdo?
17.2.2013 12:46:19

Dojmy a pocity
Chápu, správně, že chtěli vybrat 35 000,- a mají 2 miliony? :-)

Z těch přídavků jsem dost zmatený a cena vypadá brutálně ... i když zase takhle luxusní materiál se jen tak nevidí. Ty miniatury jsou úchvatné.

Vůbec netuším, jak se to hraje. Víš to tom něco bližšího?

18.2.2013 09:39:20

to Anderson
Trochu jsem o tom cetl a popravde jsem z toho byl taky zmateny a uplne jsem nepochopil, jak se to vlastne hraje.

Co jsem pochopil, tak lidi jsou na nejnizsi pricce potravinoveho retezce a bojuji o zachovani v risi demonu. Cilem je zabit finalniho bose. Co jsem pochopil, tak ho muzes ciste teoreticky jit zabit hned z kraje, ale nemas sanci, takze musis lovit prisery, z nich ziskavas zdroje (kozesiny, kosti, organy apod.), cimz se vylepsujes - brneni, zbrane a nejake dalsi veci a krom toho se snazis rozsirovat populaci sve vesnice/osady (ve hre jako settlement).

Jelikoz tam neni zadna mapa, tak v zasade nechodis po lokacich. Je tam pouze nejaky track, kam umistis karty - Eventy a hybes se o krok kupredu, vyhodnotis Event a takhle porad dokola, nez narazis na demona/monstrum, ktere ceka na konci Event tracku.

Boj probiha na nejake mape o velikosti 60x90 cm. V zasade je to arena. Jak bude vypadat, co na ni bude atp. zatim neni jasne. Mam z toho trochu obavy, aby to nedopadlo pohni se o 6 poli a hod kostkou a vice taktiky tam nebude. Hral jsem na Zelivy Spartaka a prislo mi to v te Arene takove tupe, nebylo tam moc moznosti, ale po prvni hre tezko soudit. Treba me nejaky "Spartak" opravi. Nicmene prave Kingdom Death: Monster mi Spartaka v tomto trochu pripomnel.

Jinak zde je jakysi souhrn informaci, ktere dal nekdo dohromady. Da ti to ucelenejsi pohled na hru:

http://www.scribd.com/doc/118387274/Kingdom-Death-Monster-Notes

Hodne se mi to libi a zaujalo me to, ale bojim se, ze jsem ovineny komponenty a miniaturami, ale hra jako takova nebude moc kvalitni, a jedna se spise o modelarsky skvost.

18.2.2013 17:23:49

2 Vojta
Jsem na to hodně zvědavý, až to vyjde. Ty figurky jsou úžasný, tak uvidíme, jestli bude taková i hra. :-) Dík za info.

19.2.2013 08:44:14

dojmy
Jo ten projekt sem zahlídnul, ještě když byl v běhu. Figurky jsou nádherný, ale už sem v té době měl zainvestovany komplet 2 jiny kickstartery, takže už to u mě nepřipadalo v úvahu. Navíc nevím, jestli bych strávil to téma :).
Ale figurky jsou boží :).

19.2.2013 09:04:47

Tema
mi osobne nevadi, spis ten nedostatek informaci ohledne prubehu hry. Stejne se uz neda prihodit, tak uvidime, jestli se to dostane na pulty.

Takze jsem taky zvedavy, jake to ve vysledku bude. Vypada to, ze na hre je porad spousta prace. :-)

Cos kupoval na Kickstarteru Tangrame?

19.2.2013 16:04:14

Vojta
No ulítnul sem na Reaper's Bones miniaturách a to tak, že hodně, takže sem to koupil asi komplet celé a něco dokonce dvakrát. No a sotva sem to koupil, tak se objevil Dreadball a tam sem dopadl stejně :). Amis by o tom mohl vyprávět.
Ono se mi tam líbí hodně věcí, třeba Relic Knights, tam taky některé figurky byly parádní, ale to už sem se ovládnul a nešel do toho.

Tenhle Kingdom sem si taky prohlížel, ale ono se to prostě nedá. Nejde jenom o peníze, ale ono se to nedá ani herně časově zvládat :). Ale pokud si to pořídíš, tak určitě poreferuj a pokud se zase někde sejdeme na akci, tak budu rád, když to pak předvedeš, jak to vypadá v reálu a jak se to hraje. Samozřejmě pokud to půjde sehnat.

19.2.2013 19:30:57

Tangram
Jestli se to dostane do obchodu, tak nad tim budu uvazovat, ale u teto hry si nejdrive prectu pravidla (jestli budou pristupna na netu), protoze po herni strance z toho mam obavy. :-)

Grafickou resit nemusime, tam je to jasny must have. :-)

19.2.2013 19:55:09

Vojta
Jestli se dostaneš k těm pravidlům a přečteš, tak mi dej pak vědět, o čem to je. Třeba mě to taky kvůli těm figurkám naláká :). Případně dej vědět, pokud na ně narazíš, přečtu si je i sám :D

19.2.2013 20:00:21

nabídka
Jak jsem psal už vedle - pokud jste nestihli KS a měli byste někdo zájem, tak napište - pledge manager by měl být v blízkých týdnech k dispozici...

20.2.2013 09:16:40

DUBino
Jak jsem psal, bez pravidel ani ranu. Na me je to moc drahy risk. Nejsem figurkar a nevyuzil bych ty modely, kdyby ta hra nestala za moc. Ale dekuju za nabidku! :-)

20.2.2013 21:20:40

Dojmy
Zacinaji se tu objevovat dotazy na pravidla, takze predpokladam, ze uz hru nekdo hral. Jsem na tento kousek hodne zvedavy, muze se nekdo podelit o dojmy? Jedna se opravdu o slast pro modelare a zklamani pro hrace nebo je hra i herne dobra? :-)

30.9.2016 14:09:36

hra
Herně je to hodně propracovaná a promyšlená hra.. Vpodstatě taková počítačová hra převedená na stůl - máš tam strategickou část kde managuješ suroviny a stavby, pak eventy, kdy se často něco podělá :) a pak samozřejmě HODNĚ taktický boj (kolikrát postavení postavy o políčko vedle rozhoduje o vítězství či prohře).

Co je ale hlavní znak té hry je to, že se s Váma vůbec nemaže, zabíjí vám jednoho borce po druhém, vypiplané postavy kdy jste se těšili na další postup z ničeho nic umřou na cestě domů po vítězném boji, kde totálně vydrtili nepřítele jenom proto, že vám při hodu na nějaký event padla dvakrát jednička a že bude padat dost)..

Naše osada skončila asi po 13-14 letech, kdy nám zůstali už tuším jen 2 nebo 3 muži a nemohli jsme se tak rozmnožovat :) (poslední žena umřela tuším při porodu jednoho z nich) :D pak už jen stačil jeden event, který nás posekal a byl konec :)

Osobně mi to přijde lepší hrát jako single, protože jak hraješ ve více lidech, tak ta hra má takovou tu tendenci sklouzávat k tomu, aby se projevoval někdo jako "alfa-hráč" :) A navíc když hraješ třeba ve 4, tak jak někomu umře postava v boji (nebo dokonce po cestě k němu), tak se může 3/4 hodiny jen koukat na ostatní...

Je to (po mém zahrání jedné kampaně) taková hra trošku pro masochisty nebo někoho komu nevadí, že fakt bude sekaný každou chvíli.. chce to pevné nervy :)

30.9.2016 19:26:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Zaily
Uz kdyz hra vychazela, tak se hodne resilo, ze to bude hodne o kostce a jednou ti to nepadne a koncis. Mozna se pletu, ale z tveho popisu mi to pipada presne takove a to mi pripada herne dost nepouzitelne. Ani tak nejde o to, ze je hra narocna, ale jestli jde o to, ze mas hodit a kdyz neprehodis, tak ti umre charakter, tak to mi pripada jako dost slabe.

Je to skutecne tak, ze jeden hod te stoji hru nebo se to da nejak ovlivnit?

30.9.2016 22:07:59

O vlivu nahody
Je to svet, v nemz lide jsou na dne evolucniho zebriku, zdroj potravy a poteseni pro pekelne jestery. Nahoda ve hre jednoznacne je.

Samotna hra je rozdelena do casti Lov, Zapas a Osada.
Lov je ve znacne mire o nahode, muze se stat, ze sklouznete ze svahu a kdyz hodite jednicku, tak se pripojite k hromadce ohlodanych kosti na upati. Takovych udalosti je velmi malo, ale mohou nastat, a pokud hazete jednicky, tak bohuzel, Bohumile, musime te propustit, doba je tezka. Velmi mnoho udalosti nabizi moznost rozhodnuti, je na vas, jestli se pujdete hrabat v odpadu nebo ne. Ovsem je-li hrdina sileny ci psychicky nevyrovnany, casto se rozhodne tak, jak byste nechteli. Vsak vite, koho berete s sebou na lov, ne?
Zapas je taktika, je nejmene ovlivnen nahodou, pokud spravne pouzivate vhodne vybaveni a schopnosti postav. Nikdy nezapomenu na krasne zvladany zapas s Fenixem, kdy zaznela veta "Ne, nebudeme ztracet cas analyzou jeho dalsich moznosti, hodime radeji utok navic, to pujde". Fenix se nasledne podival na tri hrdiny a sesmahl jejich duse jako prach z cisteho listu, jenz brani napsani noveho pribehu.
Osada je o nahode ve fazi udalosti a o strategii v tech ostatnich. Ze 20 puvodnich udalosti 3 jsou velmi negativni a dokazou zamavat s osudem osady. Zadna z nich ale neni likvidacni sama o sobe.

Pokud se hrac soustredi na oblibeneho hrdinu a ten zemre kvuli jednicce v nahodnem eventu, ktery pada jednou za sto let, muze to zamrzet. Pokud si hrac uvedomi, ze pribeh jeho hrdiny je soucasti velkeho pribehu male osady plne zoufalych lidi v temnote, muze to prekonat.
Jak velka je sance, ze jednicka znici osadu? Podle me ta sance tam je, ale je mala. Mnohem casteji osadu znici nespravna rozhodnuti hracu. A tech bude ojejej.

Co se tyce poctu hracu, taky me pripadlo, ze 4 je moc. Hral jsem to ve vsech poctech a osobne me to pripadlo nejzabavnejsi ve dvou a ve trech.

Vhodne pro: priznivce hororu, temnoty, RPG, taktickeho zapasu a strategickeho planovani
Nevhodne pro: hrace, kteri lpeji na jednom vymazlenem hrdinovi, odpurce situace "jeden event ze sta, jedna jednicka z deseti znamena smrt"

1.10.2016 12:18:45

chjo
proč mi to děláte?
Chci to zkusit.

1.10.2016 15:03:08

Stevenson
Já bych řekl, že těch jedniček tam padalo celkem dost - alespoň jednomu našemu spoluhráči umírala postava každé hraní právě díky těmto hodům :) (a sem tam se připojil k mrtvým ještě někdo z nás :)

1.10.2016 18:35:42

Zaily
Je pravda, ze pokud hrac bude kazdy druhy-treti hod hazet jednicku na desetistence, nelitostny svet odsoudi jeho postavy k rychle zkaze.

Strasidelna otazka, ktera me prave napadla: je tomu jinak v jinych hrach, kde se haze kostkou?

1.10.2016 22:51:51

dojmy
Z toho co jste tu napsali vypada hra velmi zajimave, jen nemam rad situace typu hod kostkou a s velmi mizivou pravdepodobnosti (hod 1) ti umre postava, protoze to je neco, s cim clovek nemuze nic udelat, at se snazi sebevic. Imo to hry silene kazi... kez by byl nekdo v Praze, kdo by to vlastnil...

1.10.2016 23:10:39

Co nam nabizi Kingdom Death Monster
https://cdn.shopify.com/s/files/1/0265/0051/products/1865590_bd88549c-523d-4f09-a746-79fbc7d7a556_1024x1024.jpeg?v=1378354723

1.10.2016 23:33:30

osobní dojmy
Vojto, já myslím, že by se Ti to líbit mohlo a hodně. O čem hra je, se dočteš zde od Stevensona, i když to velmi shrnul a pro neznalé se z toho nedá udělat obrázek celé hry.
Snad jsou popisy na bgg nebo videa na youtube.

Moje shrnutí - moje dojmy:

1) Je to survival hra, velmi temná, velmi drsná - to téma je cítit po celou dobu hraní. Pokud se vám líbí trýzeň, beznaděj, bezmoc, neschopnost a nemožnost čelit násilí, které je na vás pácháno, pak je hra jednoznačně pro vás. Není tady nic růžového, není tady nic povznášejícího, není tady ŽÁDNÁ naděje. (můj osobní dojem - tvůrce hry je buď hodně postižený a uchýlený jedinec, nebo velmi dobrý obchodník a umí prodat to, po čem je poptávka - nejspíš je kombinací obojího)

2) Není to survival hra a jedincích/hrdinech, postavách. Je to survival hra o osadě, o komunitě přeživších, kteří nemají žádnou naději, a přesto se snaží přežít v temnotě. Jako osada a společenství jdou vstříc jisté smrti a bez ohledu na osobní ztráty všech blízkých bojují o kousek lidskosti, která jako jediná je odlišuje od zbytku toho podělaného světa kolem.

3) Lidé, jako jednotlivé postavy, neustále umírají. A stále se rodí noví, aby šli do boje o přežití a opět se nevrátili zpět. Prožívají lásky, prožívají nepřátelství, prožívají zradu ve vlastních řadách, prožívají mikrochvíle štěstí, aby byli opět sraženi na kolena nuceni prosit o přežití ještě další den, týden nebo rok. Zemřou všichni. Nikdo z nich nebude ušetřen.

4) Boj těch postav má zajistit přežití osady jako celku. Osada je tím motorem, co má hnát hráče vpřed. Osada je to, oč tu běží. Cílem hráče/hráčů je, aby osada vydržela co nejdéle, prosperovala, pokud možno se rozrůstala početně, sílila v pokroku a technologiích, aby nakonec buď padla, nebo přežila závěřečný Exodus. (protože naše osada padla, nejsem schopen tady říct přesně, o co jde v závěru - mám pocit, že i tam na hráče číhá zrada, nesoucí se celou hrou a cílem je možná srazit vás (hráče) na kolena taky, stejně jako vaše postavy.)

5) Já jsem v naší kampani pravidelně na každém jednom sezení ztratil postavu, se kterou jsem se (jako správný rpg hráč) sžil a které jsem se snažil vdechnout nějaký život a osobnost. Dost vás to může pocuchat nervově, pokud se s postavami budete stotožňovat. Nedělejte to, cílem hry je osada a její prosperita a závěrečné přežití.

6) Hra má nádherné miniatury. Jedny z nejlépe provedených modelů, co jsem zatím viděl.

7) Mechanika hry je skvělá, nebojím se říct geniální. Lov je skvěle vyřešen, AI je parádní a do jisté míry neopakovatelná. Při lovu musíte myslet strategicky na mapě i takticky, kterou schopnost který hrdina použije kdy. Záleží na pořadí hrdinů v tahu, zaleží na načasování schopností. Záleží na tom, kdo bude "tankovat" a bude zraňován, kdo ustojí nápor, kdo zasadí smrtelnou ránu, kdo případně zemře, aby se obětoval pro dobro osady.

8) Lov jde přežít, pokud se hraje správně. Dá se hrát na jistotu, dá se eliminovat náhoda na minimum. Dá se jít na lov slabší "zvěře", protože výběr toho, co se bude lovit, je vždy na vás. Může se stát, že se z lovce stane kořist, ale to je kořením té hry.

9) Po úspěšném lovu se sebere kořist (i při neúspěšném lovu jde pár zdrojů obstarat, ale lepší je příšeru ulovit) a po návratu do osady probíhá plánování, kudy se osada bude rozvíjet dál, co se bude vyrábět, zda budou lepší zbraně nebo brnění, nebo nějaké užitečné nástroje. Kudy se člověk vybere, záleží z části na náhodě, ale je tam mnoho příležitostí, jak se rozhodnout a kudy se vydat. Záleží to spíše na hráči, jak se bude osada vyvíjet.

10) Shrnuto podtrženo, náhodu eliminovat do značné míry lze. Nelze eliminovat zaměření té hry (což je temný survival) a tím je dáno to, že přicházejí věci, které vás budou zraňovat a vy se jim nemůžete vyhnout (jsou generovány plánovaně i náhodně samotnou hrou). Mě se to líbí moc a oceňuju genialitu, s jakou je hra vytvořena, ale nevím, jestli se mi to chce ještě hrát, protože to, co ta hra nabízí (beznaděj a bezmoc), nepotřebuju v životě ani ve hraní mít.

3.10.2016 08:55:33

tangram
Je to tak jak píše Tangram, popsal hru dokonale, vyzdvihl klady i zápory a upozornil na to hlavní.. Jde prostě o osadu, vše ostatní je vedlejší a pomíjivé, čili sice si máte pojmenovat postavu a přemýšlíte aby jste jí dali nějaké pořádné hrdinské jméno - nějakého vašeho oblíbence.. Ale pak zjistíte, že se chudák Herkules rozplakal a pomátl při svém prvním lovu (tzn zešílel) a odmítá nosit jakékoliv brnění, protože kov je nečistý a zahaluje jeho krásné svaly...
A následně Herkula nemůžete brát do bojů, protože bez brnění je prakticky na odstřel :)

3.10.2016 11:42:56

Vynikajici popis!
Tangram skvele, osobite a presne vystihl atmosferu hry. Neni to hollywoodsky film, vetsina se stastneho konce nedozije.

Nemohu se vsak ztotoznit s myslenkou neztotozneni se s hrdiny. Ja jsem za 4 kampane prisel o velke mnozstvi hrdinu a hrdinek, mnohe z nich si pamatuji doted, jejich rozhodnuti, jejich povahove vlastnosti, hrdinske skutky a zaverecnou ne vzdy hrdinskou smrt. Vdechnete li postavam zivot, hra nabira zcela jiny rozmer.
Smrt kazdeho takoveho hrdiny je tragedie. Ale vite, v jakem svete jsou, vite, do ceho jdete. Vzpominate na ne s uctou, laskou a pokorou.

My dnes nezname jmeno prvniho lovce, ktery zabil jeskynniho medveda, nebo chytil do pasti mamuta. Ale diky nim tu jsme.

3.10.2016 14:14:37

Tangram
Ahoj Tangrame,

dekuju za skvely popis. Zni to opravdu hodne zajimave! Ono je to ale jedno, bo se to stejne neda koupit a kdyby to tu nekdo prodaval z KS, tak za to bude chtit milion + co vim, tak modely si musi clovek slozit minimalne, jest tak?

7.10.2016 13:22:07

IN

Novy KS
Na BGG se uvadi, ze 25 listopadu bude startovat Kickstarter na reprint.

7.10.2016 13:51:22

KD
no ne ebay se cena šplhala do docela slušných výšek (20K+ ):)

cena předpokládám bude těch 400 doláčů. Jako já do toho jdu určitě.

JInak ano, modely si lepíš sám :)

7.10.2016 15:15:25

Vybíráme z Bazaru

Pán Prstenů LCG / Lord of the Rings LCG - CZ verze
Pán Prstenů LCG / Lord of the Rings LCG - CZ verze
Akt. cena: 5700 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas