Isofarian Guard, The

xxxxxxxxxx hodnoceno 1x (Seznam vlastníků)

Isofarian Guard, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: undefined
Vydavatelé: Sky Kingdom Games
Autoři: David Yanchick
Eric Bittermann
Sean Craten
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kickstarter

Wow, v posledním update ukázali aktuální krabici, pěkně narostla spolu s obsahem. Do konce října mají ještě zájemci možnost pořídit ji za staré ceny, pak ceny podstatně zvednou.

Změny ve VAT údajně vezmou na sebe, ale v příštích kampaních již VAT budou platit backeři. Poštovné zvedli na 50$. Zatím poslední info o dodání je Q1 nebo Q2 2022.

 

https://www.kickstarter.com/projects/skykingdomgames/the-isofarian-guard/posts/3288291

31.8.2021 07:43:42 | Upraveno autorem (porovnej)

18 kilo ma ta bedna! Cerny kun roku.

11.1.2023 09:45:05

Do prcic, idem asi do toho….

5.2.2023 19:10:05

Objednával ještě někdo kromě mě All-in včetně neoprenové mapy? Právě mi ji poslali samostatně přímo z USA a už mi přišlo z celnice oznámení o celním řízení. Myslím, že mi to definitivně pokazilo dojem z celé té hry.

6.6.2023 08:20:39

@Tangram ty jo tak to te ji zapomneli pribalit, ne? Me prisla normalne v krabici jakoby prelozena a pres hrany uvnitr vlozena okolo hry.

6.6.2023 08:37:06

@Korenar Aha - mě právě nepřišla, takže já myslel, že to udělali jako ostatní firmy a posílají ji zvlášť v tubusu. Což ano, ale prostě asi proto, že ji teda zapoměli přibalit - podle toho co čtu na discordu, tak v tom posílání měli docela zmatek.

6.6.2023 08:43:01

Mně taky česká pošta hlásí, že u zásilky od Sky Kingdom Games proběhne celní řízení. Čekám ještě celou hru a neopren. Tak nevím jestli budou proclívat jen ten neopren jako Tangramovi, nebo hru jako celek… ? Řešil jste to někdo ? Poslat jim fakturu z pledge manageru?

6.6.2023 13:29:54

@MikeDundee já jsem na tom úplně stejně, mám Stonebound edition bez tubusu, v pondělí 5.6. mi přišlo info od České pošty ohledně celního řízení a od té doby ticho po pěšině. No, nejsem z toho nadšený, ale aspoň podle toho, co jsem tam četl, by neměly být žádné poplatky. Spíše se bojím toho, že se to zasekne někde v celnici, kde to bude měsíc ležet.

9.6.2023 08:42:19

@Nyan @MikeDundee @Tangram 

Ahoj, přidávám se do party s celním řízením. Jak jste to řešili vy? Nechali jste se zastoupit? Platili jste něco? Už vám hra dorazila? 

Díky, Petr. 

20.6.2023 14:53:18

Hlavně to moc neodkládejte, protože celníci Vám pak od určité chvíle (myslím 7 dní po uložení) účtují denní sazbu poplatku za uskladnění balíku. S tím už jsme také jednou válčil.

20.6.2023 15:13:05

Mně dnes dorazily v pořádku dvě krabice hry. Zvláštní celní řízení po mně nikdo nechtěl. 

...................................................................
Odvážný dobrodruh

20.6.2023 15:15:51

@PetrDudek vyplnil jsem formulář, co přišel mailem podle nejlepšího vědomí a svědomí.

Momentálně mi vrtá hlavou, proč byl můj balík doručen v pátek do “WENDY H” někde v UK. Psal jsem ticket na GamesQuest, ale kdy se dočkám odpovědi, nevím.

Zatím je tahle zkušenost s doručováním TIG pěkně frustrující.

20.6.2023 20:08:45

@Nyan haha, mam to stejne. Potom co se balik z Ceska poslal nazpet na procleni do Nemecka, tak ho poslali do UK, kde ho dostal nekdo u Basingstoke.

A pak jsem taky zvedavy jak dopadne playmat, ktery bych mel proclit ja. Lec na KS jasne psali, ze je vse zaplacene. 

Uvidime.

20.6.2023 20:49:49

Já se na vyplňování formuláře vykašlal. Na KS na můj dotaz tvůrce ubezpečoval že je vše v pořádku zaplaceno a že žádný backer ještě clo neplatil. Taky nevím jak bych jim po přiložení screenshotu objednávky vysvětloval, že proclívají jen část objednávky (část mi již bez potíží dorazila).

V trackingu mám:

16/6/2023 21:18 Delivery Agent - GERMANY…+Delivery Agent - GERMANY - Released from customs

16/6/2023 21:18 Delivery Agent - GERMANY…+Delivery Agent - GERMANY - Tracked in destination country

20/6/2023 19:15 Delivery Agent - CZECH REPUBLIC…+Delivery Agent - CZECH REPUBLIC - Tracked in destination country

20/6/2023 19:39 - Delivery Agent - CZECH REPUBLIC…+Delivery Agent - CZECH REPUBLIC - Held in depot

tak nevím jestli už celní řízení proběhlo (viz to uvolnění v Něměcku), nebo ještě něco bude probíhat v česku…

21.6.2023 07:24:50

Jinak zajímavý poslední update - chystají novou kampaň na gamefoundu, úpravu pravidel (pro stávající backery by měla být zdarma), v updatu je možnost stažení drobné aktualizace herního kola a další drobné úpravy, doporučuji přečíst.

 

A všem, kdo máte problémy s doručením a peklem s proclíváním, přeji, ať se vám ty trable co nejrychleji úspěšně vyřeší.

21.6.2023 10:04:19

Tak dnes dorazila druhá krabice s playmatem. Playmat v rohu pokrčen, krabice prasknutá na 2 místech, ale nemusel jsem nic řešit s celním řízením. Nic jsem jim nevyplňoval a sami to uvolnili a poslali dál. Jako obvykle nevyplněno telefonní číslo.

22.6.2023 10:25:21

Tak už mám hru taky v zemi určení - Německu. Vyplnil jsem celní prohlášení, nebo co to bylo, tak snad nebudu jediný, kdo bude platit daně dvakrát :-)

22.6.2023 13:09:28

Ahojte, cetl jsem update. Tech zmen v 2nd print bude vic a ne vse v upgrade packu bude zdarma + zaslani.

myslite ze ma smysl hru prodat (dnesni cena cca 6000 a 7000,- a jit do 2nd vyladeneho 2nd printu? Kolik muze stat?
 

Stejne bych se ke hre dostal tak za rok ci dva.

 

dejte vedet svuj pohled.

22.6.2023 13:19:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Já tipuji, že samotný základ bude teď kolem 200 USD. Navíc dneska už vědí v podstatě přesně, že to váží 18 kg, takže tomu bude odpovídat i poštovné (na kterém navíc v první kampani dost vykrváceli, než jim to backeři dobrovolně doposlali). A je otázka, jak se postaví k výběru VAT, které taky teď vzali na sebe.. Podle mě to bude bez toho nového rozšíření vycházet tak na 8-9 tisíc Kč. (A sám jsem zvědavý, jak moc jsem se teď seknul :-D )

22.6.2023 13:30:26

Myslím, že to bude míň. Daň budou vybírat určitě, hra byla na jejich eshopu za $160+DPH+pošta. Cenu bych tedy čekal podobnou jako na eshopu, poštovné kolem $30 - doprava lodí je podle mě už zahrnuta v nové ceně hry (pro srovnání můžem použít Gloomaven nebo Foundations of Rome). @Honkem Jestli to teď nebudeš hrát, tak prodej. Cena je kolem 300 EUR, na eBay.de teď dokonce není žádná provize.

22.6.2023 15:37:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak teď už víme-poštovné jako minule($50) a cena $180-s daní je to 6260 Kč.

25.8.2023 08:44:03

No, procházel jsem i změny, které plánují a pořád je to pro mě pass, a to především kvůli velkému množství údržbových kroků…dohledávání karet, chipů a pak kvůli prostoru na stole (i když to se dá asi optimalizovat).

Jinak cena je za mě vzhledem k obsahu asi ok

--------------------------------------------------
Lazy - Cat - BG
No Game - No Life

25.8.2023 09:08:13

@speett - za nás teda právě Isofarian Guard mu ze všech velkých příběhovek, co máme (Oathsworn, Aeon Tresspass, Tanares) nejmenší upkeep. Je to strašně rychle na stole a i při hraní se valná většina věcí dohledá hodně rychle - typů žetonů je pár a jsou barevně rozlišené, takže teď už většinou “sáhnu a mám” :D. 

Musíš hrát vedlejší questy, cíleně “levelovat” - ale to je hraní, to nevadí, a zatím z toho nemám pocit grindu. Zato pořádného nebezpečí, většina bojů je dost na hraně. 

25.8.2023 10:28:31

@gwendoneth pravda, v porovnání se zmiňovanými je na tom IG asi ještě docela dobře :-D

V rámci soubojů právě přidají v rámci 2. tisku pravidlo, které je umožní přeskočit za cenu jedné energie (nebo jak se to označuje).

--------------------------------------------------
Lazy - Cat - BG
No Game - No Life

25.8.2023 10:35:43

Len FYI pre zaujemcov - je otvoreny late pledge pre reprint.

 

https://gamefound.com/en/projects/skykingdomgames/the-isofarian-guard-second-printing

28.12.2023 02:20:43

A jen další FYI late pladge končí 31.12 takže pokud máte někdo zálusk, neotálejte. 

---------------------------------------------
Nejdřív mléko a pak křupíky.

29.12.2023 10:14:51

Vybíráme z Bazaru

Akropolis
Akropolis
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas