Infarkt - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Czech Board Games
Efko
Autoři: Vladimír Brummer
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Infarkt

Blíže o hře na http://www.infarkt.czechboardgames.com/cs/
9.11.2011 13:44:33

Infarkt
kedy bude v predaji ? (SVK)

9.11.2011 21:12:01

Prodej
V prodeji už je, nevím jak na Slovensku, ale v Čechách se koupit dá - ve vybraných obchodech a na internetu.

15.11.2011 12:04:26

tesco
videl som to vcera v Tescu v BA za peknu sumu 15 evri. Ale oplati sa? nehodi sem niekto dojmy? celkom by som bol zvedavy.

15.11.2011 12:47:32

Dojmy
jako každá párty hra záleží hodně na spoluhráčích.
Téma je docela pěkné zpracované. Myslím, že každý ve hře najde situaci se kterou se už setkal i v reálu (taková návštěva tchýně občas zvedne tlak). Vesměs se jedná o posunování ukazately na kartě své postavy a snažíš se nějak ukočírovat konzumní styl života, kdy na párty jíš samé výborné, ale nezdravé věci a pak se to v soukromí snažíš nějak napravit zdravým jídlem nebo fitcentrem, popř. po namáhavém pracovním dni, abys vydělal peníze a mohl pozvat sousedy na párty jsi v pěkné depresi, od které ti sice pomůže skotačení s milenkou, ale tenhle výkon ti zvedne krevní tlak.
Jediné mínus je vyřazovací styl hry, kdy se může stat že sedíš u stolu a čekáš až se dohraje partie, ale i na to pamatují pravidla a můžeš škodit ze zahrobí a připravovat zbylým spoluhráčům takové události, aby se na onen svět odebrali co nejdříve a mohli jste si zahrát znova.
Podle mě hodně vydařená hra, ale chce to dobře naladěné hráče.

15.11.2011 14:11:39

dojmy 2
Já jsem tuhle hru hrál v Ludotéce na letošním Deskohraní. Co se týká ceny na SK - když 15 euro, tak je to dobré. Co se týká hry - vše, co píše Lumirius, je pravda. Pro mne osobně není to špatná hra, ale "příliš vás nenadchne."... Je to fakt o partě hráčů...

22.11.2011 22:08:31

dojmy
...je to vyloženě párty hra, kdy její kouzlo nejvíce oceníte, když u toho popíjíte víno a pojídáte brambůrky.
Hra se zbytečně prodlužuje, když se všichni zaměří na zdravou stravu a nechtějí dělat párty. Kdo nechce dělat párty, tak s takovýma nehrajte žádnou hru !!! :-)))

23.11.2011 01:33:42

Dojmy
Já bych to moc party hrou nenazval, ledaže pořádáte party s velkým stolem (je poměrně náročná na místo). Každopádně to není hospodská hra, protože na to má dost žetonků, které mají tendenci se ztrácet.
Herně je to ale opravdu fajná oddechovka, u které se dá i přemýšlet a taktizovat. S paralytiky a obranáři ale nemá ten správný spád, chce to opravdu partu přiměřeně agresivních hráčů, kteří balancují pořádání party se solo papáním.
Každopádně už od první hry nedoporučuju hrát s fitkem, ale přeplácnout ho nějakou kartou z "rozšíření", které je součástí základní hry. Fitko je žrout peněz a snižuje agresivnost hráčů, což se nepříjemně podepíše na délce a zábavnosti hry. Zatím opravdu nejideálnější kombinace budov "rozšíření" je Bar a Milenka, přičemž jedním z toho přeplácněte Fitko. Kariéra i Černý trh jsou taky fajn, Rodina mi ale připadne podobná zdržovačka jako Fitko. Té hře prostě zdržovačky nesednou, protože ji natahujou a rozmělňujou. Raději si zahraju několik rychlých her za sebou, které mají spád, než jednu hru, která se strašně táhne.

23.11.2011 08:51:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Dojmy
Včera jsem konečně tuto hru pořídil. Podle mne je to velice dobrá párty hra. U které lze i něco málo "vymyslet", ale nakonec jste stejně vydáni na pospas spoluhráčům, kteří vám uspořádají párty, na kterou nezapomenete. Líbí se mi tam plno detailů (když vám někdo umře na párty. zvýší se vám deprese), několik drobností zase nesedí (například léky). Celkově hru považuji za vydařenou a také velmi levnou. ALe pozor, ne každému může Infarkt sednout. Lidé s nemocnými příbuznými, nebo nedávným úmrtím v rodině asi ze hry nadšeni nebudou. Někomu to vadí prostě jen tak. Každopádně hru každému doporučuji k vyzkoušení. V našich (myšleno československých - autor je Slovák, firma a testeři z Česka) podmínkách taková párty hra ještě nevznikla a možná dlouho nevznikne.

23.11.2011 15:09:47 | Upraveno autorem (porovnej)

to Gaspar
V ktorom tescu v BA?

23.11.2011 15:57:47

to Atik
mozem robit reklamu? :)
Tesco Lamac na Lamacskej ceste. Ale mylim si, ze maju rovnaky tovar vsade, nie? Len si niesom isty ci ta cena bola 15,99 alebo 14,99 (nieco bolo aj za desatinnou ciarkou - mam deravu prepitu hlavu)

23.11.2011 16:00:47

Gaspar
Keď nechceš robiť reklamu, napíš mu to do pošty :).

23.11.2011 16:14:45

Infarkt
Hra je to drsná, ale zábavná. Je potřeba ji hrát s lidmi, kteří nejdou pro černý žertík daleko a dokáží se povznést nad nevyhnutelnost vlastního konce.
Rozhodně doporučuji hrát raději s lidmi, které znáte.

8.12.2011 14:53:14

poprvé
Včera jsme to hráli poprvé ve čtyřech a srandy kopec. Všichni se bavili, hra odsýpá, pravidla a vysvětlení jednoduché. Zkrátka takhle má vypadat párty hra, kde žhavení mozků nahradí smích a zábava.

28.12.2011 09:00:40

chybejici karty
Zdravim vsechny, tak se behem silvestra podarilo zahrat, hra vyborna, jen mam malou vytku, mozna jsem nekde karticky ztratil ja, ale spise si myslim, ze nebyly pribaleny. Konkretne se jedna o zelene karticky potravin. Nebot ty se v mojem baleni nenalezaji. Prosim majitele, nepamatujete si, zda zelene potraviny byly baleny zvlast nebo s ostatnim jidlem?
dle navodu ma hra mit 154 karticek, ja mam:
58ks jidla
36ks leku
50ks udalosti (plus dve prazdne)
takze by teoreticky melo 10karet, nejspise zelenych melo chybet.
Diky za info, Bajn

1.1.2012 20:44:52

Chybějící karty
Bajn: napište na zdenka.gasparikova@czechboardgames.com, karty dodáme.

10.1.2012 12:54:03

Eliminacka
Super hra, pri dvoch hracoch sa nam to casto zmeni na zakernu eliminacku, kde sa snazime vystihnut superov zly zdravotny stav a potom necakane udriet nejakou party s kvalitne vysmazenymi hranolkami a podobne. kopa srandy...

28.6.2012 17:00:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Eliminacka
Souhlasím. Je ale zvláštní, že když hraji se svou ženou, jsem vždy já tím, kterrý dostane ten poslední úder :-D

29.6.2012 09:44:56

Infarkt
Jak už psali mnozí - hraje to dobrá a zábavná, ale půlky zábavy dělají samotní hráči. Pokud všichni u hry mlčí a jen koukají, tak se veškeré kouzlo a přednosti hry ztratí.

23.8.2012 23:22:39

Infarkt
Na krabici je napsáno PARTY board game, takže to mluví za vše: u hry se hráči musí bavit, házet na sebe hranolky a zvětralá piva. Hra s hráči, kteří přemýšlí, lezou jen do posiloven a lékáren, je o ničem.

24.8.2012 09:09:48

Infarkt
To je pravda. Mam jednoho kámoše, který to s námi občas hraje a ten do sebe pořád hází zdravou stravu, džusíky, baru a ženským se vyhýbá ... a proto většinou vyhraje, protože ostatní se zatím uchlastají a užerou k smrti. Je to s nim hrozná nuda.

24.8.2012 11:20:56

Kámoš
Posilnovnu treba nahradit prostitutkou/milenkou a volne miesto Karierou alebo barom a hra dlho nepotrva. Ak pouzivame rozsirenie Black market, vtedy sa to zvykne strasne natiahnut. A par pozvani na party a do baru dorazi aj toho najvacsieho puritana.

24.8.2012 21:35:13

Vybíráme z Bazaru

balanční hra Záchod
balanční hra Záchod
Akt. cena: 30 Kč
Končí za: 4 hodiny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas