Infarkt - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Czech Board Games
Efko
Autoři: Vladimír Brummer
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Ach jo, zase do práce. To zas budu mít celý den pořádnou depku! Nedá se nic dělat, ty peníze prostě potřebuju. Koupím si za ně v supermarketu něco dobrého. Potom budu muset vyrazit do posilovny, abych shodil nějaké to kilo. V sobotu Venca pořádá párty, budou se podávat hranolky a doutníky, chudák moje tělo. Snad mě z toho neklepne pepka jako na minulé párty Pepka, když vypil moc koly. A ke všemu mi přijede tchyně...

Hráči představují obyčejné lidi v moderní společnosti, kteří se snaží přežít co nejdéle, než je skolí některý z civilizačních neduhů, a zároveň dostat do hrobu soupeře.

Příprava hry

Každý hráč dostane tři figurky ve své barvě a desku se svou postavou (mezi postavami není žádný rozdíl), na které jsou ukazatele šesti nemocí: cholesterol, vysoký tlak, deprese, obezita, cukrovka, rakovina. Na začátku jsou všechny na nule. Když některý z nich (kromě obezity) dosáhne 10, postava zemře a hráč vypadává ze hry. Každý hráč také dostane počáteční karty potravin a léků.

Doprostřed stolu se vyloží hrací deska s akcemi, na kterou se dle rozhodnutí hráčů mohou vyložit navíc některé z pěti rozšiřujících akcí, které jsou dostupné v základním balení. Na stanovená místa se položí balíčky karet a vyložené karty na akci Bleší trh.

Průběh hry

Hra probíhá v kolech. Každé kolo odehrají všichni hráči, začínající hráč se každé kolo posouvá.

Na začátku kola se vyloží karty negativních událostí (příjezd tchyně, průjem, problémy v práci...), a to o jednu více, než je hráčů. Počínaje začínajícím hráčem si každý vybere jednu událost, která ihned negativně ovlivní jeho ukazatele nemocí.

Poté hráči položí své tři figurky na tři různé akce (na jedné akci může být více hráčů, takže pokládání provádějí všichni současně), které chtějí v tomto kole vykonat. Každý hráč počínaje začínajícím pak vykoná všechny tři akce za sebou, v libovolném pořadí. Na základní desce jsou tyto akce:

 • Práce - přináší peníze, ale zvyšuje depresi
 • Supermarket - umožňuje nákup karet potravin a kuřiva (koupené karty se tahají náhodně z balíčku)
 • Domov - sníží depresi a navíc hráč může buď sám zkonzumovat dvě karty ze supermarketu, nebo uspořádat párty, na které je podá sousedním hráčům a ti nesmějí odmítnout; karty pak zvýší nebo sníží ukazatele nemocí jeho nebo oněch hráčů
 • Posilovna - snižuje obezitu a depresi, ale stojí peníze
 • Lékárna - umožňuje nákup karty léku (rovněž náhodně z balíčku), kterou hráč může kdykoli během hry spotřebovat a zlepšit tak své ukazatele
 • Bleší trh - umožňuje výměnu hráčových karet za vyložené karty

Navíc lze hru hrát s některými z následujících rozšiřujících akcí:

 • Rodina - stojí peníze, ale přidává žeton rodiny, kterým hráč může odvrátit zvýšení některého ukazatele (rodina pomáhá překonat nemoci)
 • Kariéra - zvyšuje tlak i depresi, ale přidává žeton, díky němuž hráč v práci víc vydělává
 • Sex - snižuje depresi, zvyšuje tlak; s prostitutkou je kvalitnější, ale stojí peníze
 • Bar - lze do něj pozvat některého hráče a "nakrmit" ho nezdravou kartou z balíčku supermarketu
 • Černý trh - umožňuje koupit další kartu

Zemře-li některý hráč, ostatní se mu musejí složit na pohřeb, jinak se jim zvýší deprese. Navíc dojde-li ke smrti na párty, zvýší se deprese jejím účastníkům. Tak může dojít k řetězové smrti několika nebo i všech hráčů najednou.

Konec hry

Hra končí, jakmile zůstal naživu jeden hráč. Ten vyhrává. Dojde-li k výše zmíněné řetězové smrti všech zbývajících hráčů, vyhrávají všichni, kteří zemřeli najednou jako poslední.

Autor: otmon

Vybíráme z Bazaru

Clash of Cultures EN
Clash of Cultures EN
Akt. cena: 30 €
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas