Imperial 2030 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: PD-Games
Rio Grande Games
Autoři: Mac Gerdts
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Imperial 2030 je desková hra, která je založena na pravidlech původní hry Imperial. Šest velmocí (Rusko, Čína, Indie, Brazílie, USA, Evropa) rozvíjí svůj průmysl, budují armády, flotily a bojují nad kontrolou neutrálních pozemních a mořských oblastí, aby se staly nejmocnějšími silami na celém světě.


Průběh hry:

Své tahy hrají národy v daném pořadí. Hráči jsou v roli mezinárodních investorů, kteří prostřednictvím svých investic ovládají národy a jejich politiku. Největší investor v každé zemi získá kontrolu nad vládou tohoto státu a rozhodne jakým směrem se stát bude rozvíjet dál (postavení podniku / produkce armády a lodí / nákup vojenských jednotek / manévry vojenských jednotek / vyplacení úroků a investování do dluhopisů /  výběr daní). Vzhledem k tomu, že kontrola vlády se může změnit s každou novou investicí, mohou hráči ovládat více vlád současně. Hra končí v okamžiku, kdy jedna velmoc získá 25 bodů síly. Poté se přepočítávají výnosy z dluhopisů násobené faktorem síly dané velmoci a finanční hotovosti hráče. Ten hráč, který získá největší skóre vyhrává.

V porovnání s původní hrou Imperial došlo ve hře Imperial 2030 k menším změnám pravidel:

  • Nový herní plán (mapa světa, velmoc má 4 provincie z původních 5, více neutrálních zemí, daňové žetony nahrazeny národními vlajkami, atd.)
  • Nový 30 milionový dluhopis

  • Změny v daňovém sytému – pevný daňový bonus

  • Změna plateb na rondelu při posunu o více jak 3 pole

  • Kontrola nad průplavy (Panamský a Suezský)

  • Švýcarská banka

Autor: kaltwind

Vybíráme z Bazaru

Archa nova
Archa nova
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas