nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Imperial 2030

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: PD-Games
Rio Grande Games
Autoři: Mac Gerdts
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Imperial 2030 je desková hra, která je založena na pravidlech původní hry Imperial. Šest velmocí (Rusko, Čína, Indie, Brazílie, USA, Evropa) rozvíjí svůj průmysl, budují armády, flotily a bojují nad kontrolou neutrálních pozemních a mořských oblastí, aby se staly nejmocnějšími silami na celém světě.


Průběh hry:

Své tahy hrají národy v daném pořadí. Hráči jsou v roli mezinárodních investorů, kteří prostřednictvím svých investic ovládají národy a jejich politiku. Největší investor v každé zemi získá kontrolu nad vládou tohoto státu a rozhodne jakým směrem se stát bude rozvíjet dál (postavení podniku / produkce armády a lodí / nákup vojenských jednotek / manévry vojenských jednotek / vyplacení úroků a investování do dluhopisů /  výběr daní). Vzhledem k tomu, že kontrola vlády se může změnit s každou novou investicí, mohou hráči ovládat více vlád současně. Hra končí v okamžiku, kdy jedna velmoc získá 25 bodů síly. Poté se přepočítávají výnosy z dluhopisů násobené faktorem síly dané velmoci a finanční hotovosti hráče. Ten hráč, který získá největší skóre vyhrává.

V porovnání s původní hrou Imperial došlo ve hře Imperial 2030 k menším změnám pravidel:

  • Nový herní plán (mapa světa, velmoc má 4 provincie z původních 5, více neutrálních zemí, daňové žetony nahrazeny národními vlajkami, atd.)
  • Nový 30 milionový dluhopis

  • Změny v daňovém sytému – pevný daňový bonus

  • Změna plateb na rondelu při posunu o více jak 3 pole

  • Kontrola nad průplavy (Panamský a Suezský)

  • Švýcarská banka

Autor: kaltwind