nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Údržba serveru pro fulltextové hledání

V průběhu dnešní noci (ze čtvrtka 22.10 na pátek 23.10.) proběhne v čase mezi 1:00 a 2:00 ráno údržba serveru, který aktuálně řeší hledání inzerátů v Bazaru. V tomto čase proto nebude fungovat hlavní stránka Bazaru a hledání inzerátů a také inzeráty vytvořené v tomto čase budou dohledatelné až pár minut po skončení údržby. Pokud již na nějakém inzerátu budete (nebo budete mít odkaz v emailu či někde jinde) ten bude fungovat normálně dál. Věříme, že to technici ve vyhrazeném čase zvládnou a server naběhne dle očekávání.

Imperial

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: 1. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Eggert-Spiele
Rio Grande Games
Autoři: Mac Gerdts
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Evropa kolem roku 1900 - velcí kapitáloví investoři vkládají své peníze do akcií šesti evropských mocností a tyto následně řídí - staví továrny, produkují vojsko, obsazují území, vybírají daně a - pochopitelně - vyplácejí si dividendy.

Imperial je hra, která probíhá na dvou úrovních:

První úroveň je o investování - hráči mají peníze, které investují do akcií jednotlivých mocností s tím, že kdo vlastní nejvíce akcií, ovládá daný stát a určuje, jakou akci bude stát provádět. Důležité je, že stejně jako na skutečném akciovém trhu i zde se vlastnictví států přelévá podle toho, kdo má nejvíce akcií a stejně tak je důležité rozložit své "podnikání" do více států. Pokud se hráč zaměří výhradně na jeden stát, často spláče nad výdělkem.

Druhá úroveň je ovládání jednotlivých států - kdo v danou chvíli kontroluje danou mocnost, může (a konec-konců i musí) říct, co se má dělat:

  • budovat továrny, které zvyšují hodnotu státu
  • stavět vojsko z vlastních zdrojů - tj. zadarmo
  • provádět manévry a tím obsadit neutrální území nebo území cizí mocnosti
  • nakoupit vojsko ze zahraničí - za peníze státu
  • vybírat daně, "živit" armádu a pozvednout sílu mocnosti
  • vyplácet dividendy

Hra končí v okamžiku, kdy některá mocnost po taxaci zvedne svou sílu na maximum (25 bodů). V tu chvíli si hráči sečtou své akcie, jejichž hodnotu vynásobí úspěšností daného státu (tzn. 10 akcií státu s minimální úspěšností nemusí mít stejnou hodnotu jako 3 akcie úspěšné mocnosti).

Vyhrává samozřejmě hráč s nejvyšším počtem bodů.

Autor: Kolouch

Získaná ocenění

Nominace

  • 2007 - International Gamers Award

Vybíráme z aukcí

Osadnici z katanu
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>