High Frontier 4 All

xxxxxxxxxo hodnoceno 20x (Seznam vlastníků)

High Frontier 4 All - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi, Současnost
Herní kategorie: strategická, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Banana Games
Ediciones MasQueOca
Ion Game Design
Sierra Madre Games
Autoři: Dom Rougier
Jon Manker
Justin Grey
Phil Eklund
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Space Diamonds - dojmy

EDIT2 - poznamka: Tyto dojmy a nasledujici diskuze se z moji strany vztahuji pouze na nejjednodussi variantu hry Space Diamonds. Nijak se nevztahuji na plnou verzi hry HF4, kde jsou me dojmy diametralne odlisne a hra me velmi bavi.




Dohrali jsme doporucenou prvni hru v rodinnem modu Space Diamonds. Hruza, tohle uz hrat nechci. Polofunkcni slepenec.

1. Je tu spousta nahody. Muzu si dobrat zetony VB s hodnotou 1-7, napr. muj tata si dobral hned jako prvni dva zetonky s hodnotu 6 a 5, zatimco ja nasbiral za celou hru celkem 7 zetonku a ty dohromady mely hodnotou 11 VB. Karty ukolu taky random, muzete bez vyraznejsiho snazeni ziskat i 6 bodu, a nebo taky nic, protoze muzete krouzit po slunecni soustave jako blazni a ten potrebny zetonek proste nenajdete.

2. Cast ukolu je znacne frustrujici, kdyz muzete ziskat body za to, ze doletite na nejakou lokaci, ale vy vubec netusite, kde to je. A videt to neni, protoze je na tom polozeny zetonek, a ty nemuzete odkryt, protoze pod nimi jsou ikony vody, ktere maji byt skryte a ktere muzete odkryvat jen pomoci specificke akce ve hre.

3. Z toho plyne, ze v tomto maji velkou vyhodu ti, kdo znaji herni mapu, jednak vi, kde jsou ktere lokace, a jednak vi, kde se nachazi kolik vody, takze vubec nepotrebuji provadet akci pruzkumu.

Jako budiz, pro hru s detmi asi ok, vyhrat muze kdokoli. Ale s adolescenty nebo dospelymi mi to prijde o nicem, obzvlaste v pripade, kdy uz nekdo z hracu hru predtim hral.

EDIT: Bod 2 castecne neplati, plyne z prvni hry z nepozorneho cteni karty, na ktere jsou souradnice. Tvrzeni o vode plati.
12.12.2020 20:21:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Jacob
Když mě teda taky přijde divné recenzovat tutorial určený k naučení jedné z mechanik,to pak je hodně zkreslující záležitost.

2.2.2021 19:34:30

Froggery
Možná chápu stadyho, který cítil frustraci, protože chtěl hrát hru s dětmi a doufal, že bude tato varianta dobrá. Ale věřím, že má velmi inteligentní děti a brzo si s nimi zahraje i pokročilejší varianty hry. Já si počkám až mi hra dorazí a pokud seženu spoluhráče a prohryžu se pravidly, tak pak možná hodím nějaké hodnocení. Eklundovi hry mají prostě něco do sebe. Například se mi libí, jak hezky je vymyšlen Neanderthalec, který je však na hraní velmi krutopřísný a zas tak často si ho nezahraji. Ale i tak si ho chci nechat, protože je to deskoherní unikum.

2.2.2021 19:47:25

Jacob
Pekne si to napísal. Priateľský prístup je dôležitý, tj vidieť na druhej strane priateľa, nie nepriateľa. David a ostatní dali do tej hry maximum. Osobne som za to veľmi vďačný. Na druhej strane hra nemusí sadnúť každému. Ale to z nás, predsa nerobí nepriateľov :-)
Je tiež pravda, že písaný text pôsobí tvrdšie ako hovorené slovo. A toľko sebareflexie v jednom príspevku som ešte nevidel. Páčilo sa mi to. Hneď by som si s tebou niečo zahral :-)

2.2.2021 21:11:45

re: Jacob
Já už to nechci dál rozpitvávat a znovu to otevírat. Považuju to za vyřešené. Ale na jeden nesmysl prostě nemůžu nereagovat.

“Jestli pak někdo oponuje, že to není pravda, co si dotyčný myslí a vede s dotyčným při, tak to podle mě není dobré řešení.”

Tady nikdo neoponoval, že něčí názor není pravdivý. Názor ať si má každý jaký chce. Pokud je ale názor založen na nepochopení faktů a poté je prezentován jako skutečnost, tak už to není oponování názoru, ale pokus o vysvětlení objektivní skutečnosti, jež je prezentována nepravdivě.

Jinak s tebou souhlasím, že je potřeba vše řešit v klidu, bez emocí a osobního zaujetí.
.....................
liščí překladatel

2.2.2021 22:00:42

Jacob, wopat
Ja predne doufam, ze az prejde covid, tak zasednem v klubu a dame spolu jednu epickou partii.

3.2.2021 00:33:33

re: Kospin
Jestli mohu tedy vyjadrit i svuj nazor, tak zasadne nesouhlasim s Kospinem :-)
Nektere "prihody" H. Pawlovske jsou fakt dobre a vtipne!
;-)

3.2.2021 00:39:29

re: stady
Nepochybně :)
.....................
liščí překladatel

3.2.2021 07:22:07

Andreasss, stady
Děkuji za milé komentáře. S hraním je to žalostné. Jedině pak přes Tabletop Simulátor, tabletopii nebo boardgamearenu.

3.2.2021 16:26:07

Vybíráme z Bazaru

Unmatched: Tales to Amaze
Unmatched: Tales to Amaze
Akt. cena: 950 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas