Heroes of Might & Magic III: The Board Game

xxxxxxxxxx hodnoceno 3x (Seznam vlastníků)

Heroes of Might & Magic III: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 3
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 130 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní, strategická, diplomacie
Čeština: není
Vydavatelé: Archon Studio
Autoři: Jakub S. Olekszyk
Kamil Białkowski
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

KICKSTARTER 2022

Kampan se spousti v listopadu 2022, odkaz zde:

https://www.kickstarter.com/projects/archonstudio/homm3boardgame/

29.9.2022 17:35:04

@Corvus no eviduji tu kampaň a doted jsem ji úspěšně ignoroval až do zobrazení článku v google news, že to bude v češtině, což zcela mění pohled na využitelnost :-)

díky za tipy, kouknu na videa :-) ted luštim KS stránku a chystám se na gameplay. Dnes mám po dlouhé době volný večer. Žena má finále nějakýho talentu, či co :-)

26.11.2022 19:41:24

@Korenar No, gameplayu moc neni - a ty co jsou, tak to pusobi jako koncetrovana nuda (mozna 1v1 to bude fungovat). Skoro zadne info o specialni battlefield expanzi. No ale presto … heroes. :D 

26.11.2022 19:45:17 | Upraveno autorem (porovnej)

@Corvus no koncentrovana nuda byla jakákoliv hra Heroes v počtu hráčů víc, než 1 :D ta hra vynikala kampaňovým single playerem.

Už ve hře 1vs1 jsme docela byl často otráven, než si soupěř zmanaguje svých X hrdinů a odehraje X bitev.

Tady to na mě právě působí jako dobrá hra pro 2 (kdy každý hráč bude stále hrát), ale takový to, že nikdy ne ve víc, jak 3.

Neumím si představit koukat, jak megabattle si hrají dva spoluhráči a já se budu ve chvílích volna dívat na Titanic (194min)

26.11.2022 20:10:36

Ahoj chtěl jsem se zeptat zda si hru ne pořizuje někdo z okolí Havlíčkův Brod? 

26.11.2022 21:30:24

Tak zatím to na mě působí jako krásně triviální záležitost, jako byla PC hra….tím chci říct, že ne 14+ věk, ale klidně se synem 8+ možná dříve v herních rodinách. Když srovnám, že v 5+ hrajeme Karak, tak možná i 7+ dáme HOMM :-) 

V tom m vlastně ta kampaň zaujala po oznámení CZ. Souboj triviální (myslím ten základní). Hodně náhody, což opět napomáhá hře v rodině, neboť díky náhodě mají děti šanci vyhrát.

No zatím backnuto. Shipping boží.

26.11.2022 21:45:53

@Korenar “krásně triviální záležitost, jako byla PC hra…” 

omlouvám se, že se chytám za slovo :D ale je vtipné jak 99% lidí co hrálo Heroese v ČR, tak to tak bere jako triviální záležitost aka hotseat s lidma co nemají tušení co dělají, doporučuji hrát s někým kdo hru má nahranou a zná ji. 

Představte si kdyby stejní lidé hráli třeba Starcraft a utvářeli jeho standard, nikdy by z toho e-sport nebyl :) 

26.11.2022 23:17:25

@bounty Nemluvím řečí tvého kmene :-) ne jako vážně jsem nepochopil, co mi vlastně říkáš :-) zda obhajuješ jednoduchost, nebo zda říkáš, že v jednoduchosti tkví dokonalost….nevyvracím ani jedno. Jako milovník série HOMM tu hru vnímám jinak a právě proto jsem ji od zahájení kampaně ignoroval.

Nyní hru, po oznámení češtiny, vnímám jako slušnou rodinkovku se synem, kterou zahradu i s kamarády nehráči či příležitostnými hráči, co dorazí a taky u ní zavzpomínají.

Jako hráč s plným sklepem her bych tuto hru nekoupil…protože jak shrnul Oskar v JOUOB…je to deskoherní HOMM se vším, co k němu patří, tedy včetně negativ, které kdysi byli v dobách PC 486 byli odpuštěny, ale dnes ne. Je to všeobecně hodně průměrná hra cílící na nostalgii a značku, ale není to zase úplně špatně navržená hra + lze s ní pracovat. Očekávám širokou fanouškovskou základnu na BGG. Fan-mise atd.

27.11.2022 00:05:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Na KS zazněl poměrně zajímavý nápad. Komu to nevadí, může navýšit svůj pledge o předpokládané poštovné dle tabulky na KS, které tak jako tak bude jednou platit, čímž by pomohl na cestě k dalším stretch gólům (SG). Marketingově teď zařadili na závěr samozřejmě zajímavější SG…

27.11.2022 10:21:03

@Incognita to je možný vždycky, ale tvůrci tohle většinou nechtějí, protože jim z toho KS bere cut.

27.11.2022 12:23:24 | Upraveno autorem (porovnej)

@inconstantia to je zajímavé řešení a nevidím ho poprvé. Většinou to nezafunguje. Taky pro výrobce je to špatné, neboť si KS z té ceny strhne provizi, takže pak mohou ty peníze pro shipping chybět.

Mimoto má většina dobře připravených KS kampaní předem jasné, co se jako SG dá a kde to má hranice. Podle mě mají lineup připravený do těch 3 mil. Když pak reálně vypadá výsledek lépe, tak se ke konci začnou vzdálenosti SG zvětšovat, aby se nemuselo přidávat něco, co nebylo v plánu.

Když kouknu do tabulky, tak je jasné, že je tu ještě minimálně 9 SG, které jen zarovnaní každou frakci na stejno…7x hero, 2x town minis. + mohou být pro SG další sady karet town jednotek pro NPC použití. Zatím jich oznámili jen 14, ale reálně jich existuje 42 (náhoda, že 42/3 je 14? - takže další 2 SG po 14ti kartách). Celkem tedy 11 dalších SG, které “snad” dokončí, aby to, co začali, bylo kompletní.

Můj tip je, že 3min SG bude sada minis NPC draků a velkým překvapením by bylo oznámení poslední expanze INFERNO.

27.11.2022 12:33:40 | Upraveno autorem (porovnej)

@Korenar Nemám tolik zkušeností s KS kampaněmi. Každopádně tato kampaň oproti radosti a  zájmu vytváří spíše frustraci, kolik zbytečností člověk dostane a že to podstatné se naopak nepodaří odemknout. 

Myslíš, že je to plánované tak, že nakonec odemknou vše, co plánovali? Osobně si myslím, že růst se zpomalil a na 3M nedosáhneme. Pak je otázka, jak bude řešeno, že byla odemčena jen část komponent (například miniatury měst - k čemu je mít jen část?).

Proč by pak nemělo fungovat přihazování na poštovné, aby byly SG dosaženy? Bude tam nějaké technické omezení pri převodu financí do pledge manageru a ohledně jejich využítí (hrazení poštovného zvlášť), nebo to jen považuješ za nedobré či neetické pro studio?

27.11.2022 14:32:38

@inconstantia no ani ne tak neetické, když ta funkce je, tak proč ne. Spíš už jsem tyhle apely zažil několikrát a nikdy to v té komunitě nezarezonovalo, aby to fakt ti lidi udělali. Neboj, 3mil budou, ono těm nerozhodnutým chodí automatické emaily 48hod a 24hod před koncem, čímž si to po 14ti dnech opět rozkliknou a udělají rozhodnutí.

Osobně si myslím, že dost lidí může odradit absence INFERNO a STRONGHOLD, přeci jen tlačíme tu na nostalgickou notu a toto jsou hrady základní verze hry.

Jinak ze všeho, co se na KS vybere si KS strhne svůj podíl. (myslím nějak 2-5%), takže pokud by všichni na KS zaplatili shipping, tak pak vydavatel dostane jen 95% z ceny shipping, ale těch 5% bude chybět a budď ho zaplatí ze svého, nebo bude chtít po hráčích ve výsledku 5% z shippingu jako doplatek.

Jinak dost často se dělá to, že i když se neodemkne závěrečný SG, ale je k němu super blízko, tak ho tvůrci nakonec dají jako poděkování za kampaň, protože s ním prostě počítají a někdy ho prostě i chtějí dát, aby kampaň skončila v optimismu a ne ve frustraci z nesplnění toho velkého finále.

27.11.2022 17:23:17

Však tá kampaň ide lepšie než sa dalo čakať. Frustrácia z čoho? Už teraz je isté, že 3M sa isto prekročia.

SG sú dopredu naplánované a cena sa pri veľkých kampaniach schválne nastavuje tak aby vydržali do konca kampane… inak by už dávno boli odomknuté a to by bola frustrácia a odval prispievateľov… aj to už tu bolo :D 

Inferno i Stronghold tiež slúbili do budúcna. Don´t panic


Tá čestina ma prekvapila to som ozaj nečakal. teraz som na váškach či originál alebo preklad :D 

27.11.2022 17:50:07

Stejně kdyby chybělo pár desítek tisíc, tak na konci řeknou “Jste skvělý, milujeme vás a jako dárek pro vás máme dvě figurky a hrdinu…”. Pochybuji že by to nechali takto nekompletní a spočítané to mají zdá se dobře.

27.11.2022 18:13:39

Jojo přesně, o tom mluvim :-)

U mě jedině CZ, protože toto je nostalgie, ale zároveň hodně triviální hra. Fakt myslím, že s klukem 8+ (možná i 7+) si to zahrajeme a také mám situace, že mi přijede kámoš, co EN neumí a chceme si zahrát něco společně s dětmi a toto bude super, protože v prostojích se bude kecat :-)

Jen se bojím u té CZ, že mi poserou všechny názvy všeho, které nostalgie velí mít v EN :D

27.11.2022 18:47:34

Zdravím. Otázka  začiatočníka s Kickstarterom. Ako sa dá vybrať jazyková verzia hry? Pri backovaní som na túto možnosť nenarazil.

27.11.2022 19:16:27

Tehuapac - jazyková verze se bude vybírat až v Pledge manageru. Na něj ti přijde odkaz emailem. (na ten co máš zaregistrovaný na kickstarteru)

27.11.2022 19:25:40

odhalení - 3 mil. překvápko je přidání Soutoku

 

 

:)))) ne, netrhejte si vlasy prosím :D

27.11.2022 23:10:25

@basta ha-ha :-) 

27.11.2022 23:45:00

3M pokořena!

28.11.2022 06:58:09

@Shoter ještě ne, 3M je aktuálně v dolarech, ale 2,9M v eurech (pro které jsou stretch goaly). Také nevím proč mi občas KS stránka automaticky přepne měnu z € na $. Samozřejmě 3M € hranici jistě dnes nebo zítra pokoříme ;-) 

28.11.2022 08:05:24

Jak to funguje? Když mám objednanou KS verzi a teď je potvrzena česká lokalizace přijde mi hra v češtině?

28.11.2022 08:07:08

@MikeDundee Aaaaha, tak to vysvetluje, proc jsou pro me porad se SG pozadu :))) Tan drak na 3,1M vypadá zajímavě 

28.11.2022 08:16:29

@Newark  po skonceni kampane (tj. ve stredu) se ti z karty odectou penize ktere si dal na KS. 
v cca dubnu ti prijde na email odkaz na tzv. pledge manager, coz bude neco jako e-shop na webu Gamefound. 
kdykoliv mezi dubnem a rijnem budes muset na gamefoundu potvrdit svoji objednavku - muzes si tam pridat i veci navic, oproti puvodnimu KS a navic se tam bude platit postovny a vyberes si jazyk hry.
a pak uz jen cekas, pokud si vyberes anglickou verzi, mela by dorazit na prelomu roku 2023/2024, pokud si vyberes ceskou, tak cca cervenec 2024

Oskar,
občas se objevuju v JOUOB.castu

28.11.2022 08:39:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Zdravím. Mám dotaz jako kicstarter nepolíbený člověk, pro kickstarter zkušené.

Když tam dám, že chci za 1 euro, abych se pak dostal do toho plage manageru, je něco, co tam pak nejde vybrat? Nějaké ty exclusive věci, ta auzur verze, otevřené steatch goals a tak, nebo tam člověk může pak získat všechno. Díky

28.11.2022 08:43:18

Vybíráme z Bazaru

Coal Baron: The Card game / Glück Auf (EN, DE)
Coal Baron: The Card game / Glück Auf (EN, DE)
Akt. cena: 290 Kč
Končí za: 13 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas