Heroes of Might & Magic III: The Board Game

xxxxxxxxxx hodnoceno 3x (Seznam vlastníků)

Heroes of Might & Magic III: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 3
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 130 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní, strategická, diplomacie
Čeština: není
Vydavatelé: Archon Studio
Autoři: Jakub S. Olekszyk
Kamil Białkowski
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

KICKSTARTER 2022

Kampan se spousti v listopadu 2022, odkaz zde:

https://www.kickstarter.com/projects/archonstudio/homm3boardgame/

29.9.2022 17:35:04

Díky za názory, asi do toho půjdu. Zpoždění mi tak nevadí, ten čas stejně hrozně letí. Spíš jestli to vůbec dopadne, ale to vypadá že jo. A pokud se to fakt povede, tak by to mohla být pecka. A čas čekání si můžu krátit Euthií :D.

19.11.2022 08:23:36

Horší je, že podle plánu by rozšíření k Euthii mělo dorazit zhruba ve stejnou dobu :-) Ale s tou se to u mě nemůže rovnat, to bude muset Homam do fronty. Ledaže by opravdu překvapil…

19.11.2022 10:56:58

Dobry den, omlouvam se, ale co presne koupim za 199 a co za 169? V kickstarteru se jeste neorientuji a v aj hracske terminologii uz vubec. Bude nekdo tak ochotny? Hry mame jen v CZ a dost se bojim toho, ze nakobec ani v CZ nebude, ale kdyz ja na tom vyrostla uz od jednicky 🙈

19.11.2022 11:08:26

@Mariellka 

75e (+14e postovny): zakladni hra (Castle, Necropolis, Dungeon) + Tower
119e (+14e): predchozi + figurky monster
169e (+14e): predchozi + Fortress + Rampart + Battlefield expansion 
199e (+15e): predchozi + artbook + plakaty

tj. herne mezi 169e a 199e neni zadny rozdil, pridava pouze knizku s ilustracema a plakaty

Oskar,
občas se objevuju v JOUOB.castu

19.11.2022 11:33:17

@stepaj15 na rozšíření Euthie taky čekám (Returning Pledge). A jestli to fakt přijde zároveň, tak nevím, jak to doma vysvětlím :D

19.11.2022 13:06:09

@Oskar999 ty jo moc diky, takze fakt staci za tech 169e. Jeste jednou diky. A budu doufat, ze ta cestina vyjde 😁

19.11.2022 13:55:52

@Mariellka

Není potřeba jít hned za plnou cenu, např. pokud máš nějaké pochybnosti. 

Dá se teďka jít za 1€ a zbytek doplatit v pledge manageru, ve kterém se i volí, jakou jazykovou verzi člověk chce. 

Od 1€ se případně odejde snáž, např. pokud by čeština nevyšla. 

19.11.2022 15:14:52

@tabackej 

Dobrý den, přes Kickstarter jsem zatím nic nikdy nepodpořil a ani žádnou deskovku jsem nekupoval. Takže moje zkušenost s Pledge managerem je nulová.

Asi ten PM nechápu úplně správně, protože z pohledu výrobce tam jsou tam poměrně otazníky, vysvětlím níže.

Takže pokud bych si teďka za 1€ zaplatil vstup do PM, který se podle údajů na KS otevře v dubnu 2023 a zavře v říjnu 2023, tak během tohoto období mám možnost si koupit za stejnou cenu (např. 169€ za The Grail Pledge) obsah, který nabízejí během kampaně? Nebo v PM jsou ceny např. o 10 % vyšší než během kampaně? 

Nebo je zde riziko, že pokud počkám až do PM, tak cena bude vyšší a případně už nebude obsah, o který mám zájem (The Grail Pledge)?

Zároveň se ale můžu rozhodnot, že si nic nekoupím a ztratím pouze 1€, že?

Asi tam budou nějaké nějaké nevýhody, protože z mého pohledu mi dává smysl si hru zaplatit co nejdříve datu, kdy ji dostanu, takže třeba až v říjnu 2023. Jediné o čem vím je to, že 1€ moc nepomůže k dosažení dalších Strech goals.

Budu rád, když mi vy, nebo kdokoliv zkušenější (takže všichni :D ) odpoví. 

19.11.2022 15:35:06

Rozdíl jak píšeš je jen v tom, že 1€ moc nepomůže k dosažení cílů. Jiný jsem nikdy nepozoroval. Druhý rozdíl může být různý kurz koruny v čase platby, ale to může být plus i mínus…

19.11.2022 15:41:28

Rekl bych ze je to kampan od kampane… Treba u Euthie bylo behem kampane vse levnejsi nez potom v PM. Ale u teto kampane by mely byt ceny stejne. 

19.11.2022 16:07:19

Děkuji @stepaj15 a @Corvus za vysvětlení.

19.11.2022 17:07:57

Můžu (nebo někdo) do sekce “ke stažení” nahrát ty EN pravidla? Nevím, jak je to s autorskými právy. Asi ne každý se v tom Kickstarteru orientuje a třeba by to pár lidí namotivovalo hru objednat..

20.11.2022 10:44:56

Hoši, jen taková otázka do pranice. Co Vás nutí/ láká to backovat?

Já tu kampaň sleduju přes rok, těšil jsem se moc. Ale po launchi jsem nějaký neoslovený, díval jsem se i na gameplay a nějak mě to míjí/ něco mi chybí. Možná je to škoda, abych to skipnul, a třeba se na to nedívám správně. Má někdo dobrý pointy, proč do toho jít?

Co sem viděl gameplay, tak mi přijde, že lehce posbírám pár věcí po mapě, narazím na protihráče, bitva konec. Pocitově to možná přirovnávám k Mage K., který doma hrajem a mám ho rád ( možná špatně).

Máte bližší info k těm kampaním, pročítal někdo?

Trochu se bojím i délky hry, chystání, údržby.

Díky za jakýkoliv feedback. 

20.11.2022 15:02:14

Pro mě je to jednoznačně srdcovka, kterou doma musím mít a s dalším a dalším rozšířením má chuť roste. Moc nevím jak to funguje, ale třeba je čas ještě i tu samotnou hru vyladit. Jinak délka hry, čekání na soupeře, to dle mého vždycky k HOMM patřilo. 

20.11.2022 16:23:44

Pro mě je to také hlavně vzpomínka na léta u PC předlohy. Grafika mě prostě chytla za srdce :-) Ale na hru jako takovou jsem také zvědavý. Kombinace strategické části a taktických bojů si u her moc nevybavuji. Původně jsem myslel, že budu kampaň také jen sledovat, ale cena se zdá zajímavá, stretch goaly živí moji zvědavost a chuť roste.

20.11.2022 16:30:58

@Design Nostalgie a od toho se odvíjí vše, neříkám, že se mi hra nelíbí, líbí ty mechanismy stavění apod, ale i kdyby to nebylo ve finále co bych chtěl tak budu mít ty figurky homam a luxusně vypadající hru :), ale počítám, že se bude hrát dobře. 

 

20.11.2022 23:08:02

@Design Mám z toho úplně stejný pocit, popravdě mě nenadchla ani Euthie, tohle jsou Heroesy jasně, taky se mi to líbí, ikdyž grafika samotná mě nikdy moc nebrala, byla to spíš ta hra a její mechanismy už na PC.. a to tady trochu drhne zdá se mi. Prostě v tom nevidím to nadšení a chuť si to zahrát.. jen to mít sběratelsky doma, nabarvit si figurky.. ale to už mě tak neláká, podobných věcí mám dost.. ale váhám dál :)

21.11.2022 00:07:08

@Design @Serenitka Mám to stejně. Je to jen nostalgie, ale samotný převedení hry na stůl se mi moc nelíbí. Ostatně ani ta nová grafika. Nechápu, proč avatary postav nechaly původní (cool), ale jednotky modernizovali (not cool bro). Kvůli plastu v krabici, který si stejnak vystavovat ve vitrínce nebudu, protože už mi není 15, to pořizovat prostě nechci. A hrát to asi nikdy nebudu. Suma sumárum, je to jen další očekávaný projekt, který nesplňuje představy.

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

21.11.2022 00:41:44

Tak ja som tiež nahral stovky hodín HOMAM 3, a je to pre mňa najlepšia PC hra, akú som kedy hral, ale tento projekt je pre mňa ďalší nevydarený pokus o stolovú verziu PC hry. Ono to asi ani nejde dobre spraviť v stolovej verzii, pretože je tam veľa administrácie a veľa bonusov, ktoré skrátka PC obslúži omnoho rýchlejšie ako človek za stolom. Keď si sadnem k HOMAM hre, tak za hodinu hry na PC stihnem zahrať toľko, že na stole by mi to trvalo aj 6h. 

A mať figúrky z hry niekde vo vitríne - na to som už tiež starý. :)

Takže ja úplne pokojne vynechávam, pretože z toho, čo som videl, vôbec o nič neprídem. :)

21.11.2022 08:42:04

Tak já to mám naopak. K PC Heroesům se asi už nikdy nedostanu, protože není na to čas. Tohle je podle mě celkem podařená light derivace s celkem známými mechanismy. 

A ano nostalgie tu jede na plný koule.

21.11.2022 10:05:54

Tiež mám nahraných stovky hodín v Heroes 3, aj teraz to znova hrávam po 20 rokoch vďaka tejto kampani keď je čas, a je to stále super :) Stolovka vyzerá pekne ale nič ma neláka to hrať, dôvod už napísal Braňo. Aj Oskar to vo včerajšom jouob caste pekne zhrnul.

21.11.2022 10:42:02

Zdravim, hele jak to funguje ohledně té lokalizace? Páč jestli to dělaj dle toho, z jaké země člověk backne, tak mi příjde, že se i docela ztrací čísla pokud tam nejsou zahrnuti i sousedi ze SVK, kde věřim by ta čeština byla zaky vítaná jako možnost  - jen takovy postřeh. Backnu asi par dni před koncem a uvidime. 

21.11.2022 11:10:43

Tiež si myslim, že by bolo asi kontaktovať tvorcov, aby to dali dohromady, nakolko myslím, že by sme tú hodnotu spolu zlomili…

Asi im napíšem, že ako to majú.

21.11.2022 11:14:31

Tak už je tam odpověď na @JurAde dotaz:

"@JurAde - this has already been asked before, and Archon have confirmed that they will count Slovakia for the Czech language as well.

They just won't be able to show this on the Community page, as Kickstarter does not offer that kind of functionality."

Vypadá to, že bychom se té češtiny dočkat mohli :)

21.11.2022 11:42:43

@Matesack  to je super :) Škoda že nenapsali kolik lidí z SK aktuálně je. :)

21.11.2022 12:31:59

Vybíráme z Bazaru

Gloomhaven Zapomenuté kruhy
Gloomhaven Zapomenuté kruhy
Akt. cena: 2100 Kč
Končí za: 18 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas