nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Gloomhaven

Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština:
Vydavatelé:
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook, Google+

Diskuse ke hře

Chyby v CZ překladu

Ahoj,

pokud něco objevíte, tak by bylo super to vše mít na jednom místě. Zatím se jen prokousávám pravidly a našel jsem následující malý překlep:

Pravidla hry, strana 11 v pátém odstavci prohozen symbol M a * pro karty modifikátorů. Níže v pravidlech pak uvedeno již správně (M pro monstra a * pro hráče).

5.5.2019 22:24:31

joxo0071

Přesně tohle jsem zrovna chtěl napsat a to se jen prokousávám pravidlama. Jsem zvědav kolik toho bude.

Nechci tady moc dávat offtopic, ale kdyby překlad dělalo BF, tak už je to tu plné nenávisti a výčitek, na Albi zatím nikdo nenadává. Ono na tom zaujetí něco asi bude.

14.5.2019 22:48:08

Talent Krysáka

Našel sem chybu u Talentu Krysáka. U čtvrtého shora je uvedeno: "Vyměň jednu kartu +2 za DVĚ karty +0".

Správně má být: "Vyměň jednu kartu +2 za JEDNU kartu +0".

13.5.2019 08:39:34

Karty prokletí

V pravidlech jak je zmíněno je prohozené M s *, nicméně na kartách prokletí tyto symboly nejsou vůbec natisklé.

6.5.2019 00:28:42

Druh predmetu - Drobnost vs Maličkost

Na strane 8 (v hornej časti strany) je pomenovaný druh predmetu so symbolom pytlíku ako Drobnost. V spodnej časti strany (4. bod odspodu) je tento druh predmetu pomenovaný ako Maličkost.

Na poslednej strane pravidiel, v sekcii Pole pro vybavení, je opäť použitý termín Drobnost.

Nie je to ani taká chyba, iba skôr taká maličkosť (alebo drobnosť? :)), ale asi by to malo medzi sebou sedieť.

// Preklep:
Str. 12, 2. bod popisujúci scenár v knihe príbehov: ,,Požadavky (nejčastěji úspěchy), bez jejichž baplnění scénář nelze hrát.'' baplnění = naplnění

Upraveno autorem (porovnej)

5.5.2019 23:13:02