Gloomhaven - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Chyby v CZ překladu

Ahoj,

pokud něco objevíte, tak by bylo super to vše mít na jednom místě. Zatím se jen prokousávám pravidly a našel jsem následující malý překlep:

Pravidla hry, strana 11 v pátém odstavci prohozen symbol M a * pro karty modifikátorů. Níže v pravidlech pak uvedeno již správně (M pro monstra a * pro hráče).

5.5.2019 22:24:31

Jurri
Tak zrovna tady v tom deníku to opravené není. Ale posílám odkaz na originál - je to až skoro úplně dole.

https://mykindofmeeple.com/mindthief-guide-damage-stun-build-strategy-gloomhaven/

opravdu se má vyměnit jen jedna karta za jednu 0.

27.3.2020 14:18:54

Lehino
Díky za upozornění, verze na stránkách albi má správnou variantu: https://eshop.albi.cz/gloomhaven/

27.3.2020 17:46:17

dotisk
ahojte, viete niekto či v dotisku budú opravené avizované chyby/preklepy? diky

9.4.2020 09:26:22

Sun class - Talenty
Denník postavy Sun ('Slunce') obsahuje talent:

"Přidej jednu kartu obrana 1, sebe."

Správne by malo byť:

"Přidej dvě karty obrana 1, sebe."

15.12.2020 13:15:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Strana 48 - Odchod do odpočinku

Prošel jsem toto vlákno i errata na stránkách Albi a narazil jsem na ještě jednu chybu v překladu pravidel (str. 48):

CZ verze: "Nové karty událostí budete též přidávat ve chvíli, kdy skrze splnění velkého úkolu odemknete nového hrdinu."

ENG verze: Whenever a new character class in unlocked through retirement OR OTHER MEANS, new city and road events are also added...

Dost nás to zmátlo v okamžiku, kdy jsme odemkli postavu jinak než velkým úkolem (bez spoileru, ale jde to), a nevěděli jsme, jestli se v tomto případě události do balíku přidávají nebo nikoliv. Dle CZ verze to díky té vypadlé části věty vypadalo, že nikoliv, ale přitom se přidat mají.

23.1.2021 20:50:42

libor
Však tohle je popsáno v textu na začátku, kde jsou vysvětleny jednotlivé části té "karty" postavy, ne?

23.1.2021 22:21:26

Jurri

Teď nevím, jak je to myšleno, na začátku čeho. Té knihy scénářů? Tam je popsáno sestavení balíčku událostí (použijí se karty 1-30).

Co jsem psal já, se týká odemčení dalších postav, a to je popsáno v Pravidlech hry na té straně 48. Pokud je odemčena nějaká postava, balíček setkání se upravuje, a tam je podle mého chyba, protože z českého překladu vyplývá, že se karta zařadí do balíčku, pokud je odemčena postava jako výsledek splnění velkého úkolu, ale přitom by se měla přidávat jako výsledek jakéhokoliv odemčení postavy.

Pokud jsem Tvojí poznámku pochopil špatně, tak se omlouvám, ale nevím úplně, jak byla myšlena.

23.1.2021 23:04:38

Jurri podruhé

Zpět, už vím, jak jsi to myslel - ano, u té karty postavy to je napsáno také, a tam je to správně (str.6). Nicméně na té straně 48 to je popsáno jinak a liší se i od originální verze. Mne osobně to tedy spletlo, protože jsem to hledal v té druhé části pravidel.

23.1.2021 23:07:02

SPOILER ROAD EVENTU 14 a 15.

Tak jsem asi zase našel chybu. Při posledním hraní jsme vytáhli road event 15, který je velmi podobný 14. V obou uvidíte hejno ptáků a když vstřelíte tak v jednom případě máte svačinu a v druhým na vás zaútočí draci. Bohužel v CZ verzi je u obou eventů chybně stejná barva ptáků takže nejde rozlišit kdy jsou to ti dobří a kdy špatní. V EN verzi jsou ptáci na každém eventu jinak rozlišení. Jelikož se karty netrhají tak je to pokaždé 50:50 pokud si nechcete pamatovat číslo karty.

19.10.2021 20:58:18

Karty Udalosti na cestách 14, 15 a 02, 03

Vďaka Rozy za postreh. Vždy mi bolo čudné, že rovnaký text na karte Udalosti na cestách môže mať rozdielne vyhodnotenie. Prišlo mi to potom nezmyselné sa rozhodovať, keď je to aj tak o šťastí. Avšak originály text kariet nie je rovnaký, je tam rozdiel vo farbách a tým pádom je to detail, podľa ktorého sa dá domyslieť vyhodnotenie.
Okrem spomínaných kariet Udalosti na cestách 14 a 15 je obdobná chyba v českom preklade aj na kartách Udalosti na cestách 02 a 03. Presne na karte Udalosti na cestách 03 by sa malo jednať o červené bobule a nie zelené bobule.

23.10.2021 12:24:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Angry face class - Karta 390

Karta hrdinu Angry face s číslom 390 a s názvom Čerstvé maso (Fresh Kill) obsahuje vrchnú schopnosť Útok 3, avšak anglická verzia karty má len Attack 2.

31.10.2021 16:27:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Břink - velká podzemní loupež, zabalená
Břink - velká podzemní loupež, zabalená
Akt. cena: 1550 Kč
Končí za: 12 hodin

Offcanvas