Gears of War: The Board Game

xxxxxxxxoo hodnoceno 51x (Seznam vlastníků)

Gears of War: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

první dojmy

mám za sebou zatím první hru, ale moc se mi to líbí... systém je výborně vymyšlený, takže jednotliví "mariňáci" se můžou navzájem různými způsoby podporovat a oproti jiným kooperativkám mi přijde, že tady opravdu musíte fungovat jako tým... a zajímavý je i systém "životů", kdy karty rozkazů, které máte pro svého vojáka na ruce zároveň představují jeho výdrž, takže čím víc zranění, tím méně toho uděláte...
Pravidla jsou dost srozumitelná a až na jednu drobnost jsme neměli v pravidlech žádné nejasnosti...
18.9.2011 09:06:31

první dojmy
Tak mám za sebou první a šestý scénář ve dvou a je to pro mě velmi příjemné překvapení. Na to, jak to má jednoduchá pravidla je to překvapivě zábavné a hratelné. Karty příkazů jsou pro mě dostatečně variabilní a v kombinaci s mnoha možnostmi na hracím plánu se dá i leccos vymyslet. Hodně mi to připomíná Ravenloft (a Ashardelon), ale promyšlenější a vyspělejší. Vrací se na wishlist...

27.9.2011 10:13:01

Herní doba
Několikrát se tady zmiňovala dlouhá herní doba, na což jsem narazil i ve svém reportu z předváděcí hry (mě to ani nepřišlo/nevadilo). Když máte za sebou více her, můžete posoudit, zda se vaše hraní zrychlilo, případně nastaly u vás nějaké prostoje, které by nudily, vyřadily jednoho hráče na čas ze hry apod.?

27.9.2011 10:25:02

>> Thales
První hra, první scénář, tři hráči: Tak tři hodiny, ale bohužel herní doba byla o hodně prodloužena špatným setupem (nelikvidovali jsme jeden emergence hole, ale pět :-()

První scénář, několik dalších her, 2-3 hráči: Tak cca hodinka, jak v případě úspěšně zakončených her, tak i neúspěšných.

Šestý scénář, první hra, 3 hráči: Jeden z nejdelších scénářů, hráno skoro čtyři hodiny, ale...

Šestý scénář, druhá hra, 2 hráči: ...včera jsem tentýž scénář dohrál i s mícháním cca za 85 minut (a úspěšně).

Co se ostatních scénářů (které jsem hrál) a herní doby týče, tak se FFG výjimečně trefilo do obalu na krabici (1-3 hodiny). Pokud má někdo zkušenosti s podobnou hrou (napadá mě Descent kupříkladu), tak se rychle aklimatizuje a navykne si týmové spolupráci, která je zde velice důležitá (Guard, Follow, dobírání karet apod.) Tím se samozřejmě krátí i herní doba, ale to je asi společné pro všechny kooperativní deskovky.

Poslední scénář jsem ještě nehrál, ale bude určitě tuhý (jak na herní dobu, tak obtížnost).

27.9.2011 10:55:49

re
Zatím mám jen dvě hry hry se zkušenějším hráčem a první scénář nám trval necelou hodinku. Před šestým scénářem mě spoluhráč varoval, že bude na dýl, ale díky tomu, že jsme hráli hodně agresivně (Rush!), dohráli jsme ho za necelých 90 minut. přišlo mi, že to všechno hezky odsýpalo, žádnej Descent :-)

27.9.2011 10:57:15

dojmy
Odehrány 2 hry. Obě zatím jen první scénář a sólo. První oťukávací trvala dýl...zhruba 90-120 minut a prohra (trošku jsem pozapomněl na guard,dodge a follow;)). 2. hra už byla jasná a trvala do 60 minut a krásná výhra.

Líbí se mi to dost. Vcelku jednoduchá, pochopitelná pravidla, tahy krásně odsýpají, není to šíleně dlouhé, taktika, Hammer of Dawn, Bersekr atd...prostě mi to jako milovníkovi digitálních Gearsů šmakuje. Dneska to vidím konečně na 2 hráče a 2. scénář a konečně už objednat Gears of War 3:)

Jo jinak doufám, že se v rozšíření dočkám Brumaka:)

27.9.2011 11:16:21

dojmy
Mám za sebou 4 hry z toho 3 solo. Zjistil jsem, že je důležité vymyslet dobrou taktiku na každou misi, ale i pro hru z různým počtem hráčů. Poslední solo hra 3. mise byla opravdu zábavná. Po 3 hodinách probíjení se z obklíčení, nebo rychlých přesunech po chodbách, jsem těsně před koncem zděšene prchal zkrz skupinu 8 Lokustů. Už jsem myslel, že je konec, ale jeden dobře hozený granát zabil 6 potvor a uzavřel díru v zemi. Z posledními 2 kartami jsem prchal z 3 levelu, zbývala 1 karta AI, nekbližší locust 5 areas vzdálen. Jupí cítil jsem se jako vítěz, ale ta poslední karta posunula lokusta, který vystřelil diagonálně přes celé pole(4 areas) a zabil mě. Zabila mě zbloudilá střela(4 zásahy) nakonci. Jako nějaký film. Musel jsem se smát.

Je asi třeba v téhle hře nejen útočit a bezhlavě střílet, ale taky ustupovat. vyčkávat na příležitost, rychle se přesouvat, zkrátka pro mě dobrá zábava. Je dokonce možné, že některé mise jsou snažší pro sólo hru než pro hru ve větším počtu hráčů a naopak.

1.10.2011 10:33:26

rurdos
uplny suhlas.. vyber borcov do misie a jej "premyslena dlhodoba strategia dielcich taktickych postupov", ktorej sa borci musia drzat, su klucove! :D
paradna vec..;)

7.11.2011 22:21:35

Soliter
Vcera jsem nastudoval pravidla a dneska zahral 2x soliter a 2x prohral. Je to vyborny. Z Ravenloftoashardalonu jsem zvyklej riskovat a to me stalo zivot, tady to proste nejde. Atmosfera skvela, cely to funguje a je to takovy nejaky promysleny do puntiku. Jsem fakt nadsenej. Slava Konieczkovi :))

26.12.2011 19:29:29

recenze na serveru Hrej!
http://www.hrej.cz/clanky/gears-of-war-the-board-game-3880/

3.1.2012 11:20:46

...a další recka, tentokráte na Bonuswebu:)
http://bonusweb.idnes.cz/deskova-hra-gears-of-war-verne-kopiruje-videoherni-predlohu-pq7-/Magazin.aspx?c=A120103_155408_bw-magazin_vdp

4.1.2012 09:24:22

akcne video deskovky!!
http://www.youtube.com/watch?v=Al-8nnBOkWI&feature=player_embedded
imho sehr super!:D

18.5.2012 16:30:35

.opčík
epické haha

18.5.2012 20:50:30

Po první hře
Hodně se mi líbilo, s jak malým prostorem si celá mise vystačí (hrál jsem tedy jen první scénář), aniž by se to nějak negativně projevilo.

Těch AI karet je tam ale opravdu málo.

6.7.2012 15:46:51

malo?
ja ty a.i. karty v prvni misi sotva protocim :)

6.7.2012 15:59:18

twix
Ha! a.i. karty jsou ty, které hýbou mzakama? Ty jsem měl na mysli.

6.7.2012 16:02:25

ai karty
My je zvladli protocit asi dvakrat, abychom si to poradne uzili...

6.7.2012 16:39:40

mzácké karty
Jsme protočili minimálně třikrát.

Ale jak jsem pochopil, někteří si naschvál nechávají ve hře od každého potvora jeden kus, aby se karty tak rychle neprolízávaly.

6.7.2012 20:09:50

Vybíráme z Bazaru

Star wars: unlimited Palpatine + jeho ochranka
Star wars: unlimited Palpatine + jeho ochranka
Akt. cena: 126 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas