nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Zatrolené hry jsou na novém serveru

Jsme přestěhovaní, prosíme všechno podezřelé chování reportujte ideálně formou komentáře pod níže odkazovaným článkem. Aktuálně si nejsme vědomi žádné chyby.

Více informací v článku

Fluxx

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Amigo Spiele
Hobby Japan
Iron Crown Enterprises
Looney Labs
PS-Games
Autoři: Andrew Looney
Kristin Looney
Rok vydání: 1997
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Karetní hra Fluxx je v podstatě zvláštní abstraktní hrou, jejíž pravidla i cíl hry se v jejím průběhu mění. Existuje několik verzí hry, kromě této základní i tematicky zaměřené, např. Monty Python Fluxx, Zombie Fluxx, Family Fluxx, Christian Fluxx, Jewish Fluxx, atd.

Na začátku hry si hráči vezmou do ruky tři karty a doprostřed stolu se vyloží karta se základním pravidlem: dober jednu kartu, zahrej jednu kartu. Hra i její pravidla se dále odvíjí od vykládaných karet. Ve hře je následujícíh pět druhů karet:

  • Držáci (Keepers) - karty, které hráč vykládá před sebe na stůl. Určitou kombinací karet Držáků a příslušné karty Cíle lze vyhrát hru. Některé Držáky mají další zvláštní schopnost, např. odstraňovat Strašáky.
  • Strašáci (Creepers) - k nalezení ve verzi Fluxxu 4.0 a vyšší. Jedná se o karty, které hráč musí povinně vyložit před sebe na stůl. Pokud nějaká karta Cíle či Pravidla nestanoví jinak, s vyloženým Strašákem nelze vyhrát hru.
  • Cíle (Goals) - nestanoví-li nějaká karta Pravidel jinak, vždy může být ve hře vyložena pouze jedna karta Cíle. Kdo splní podmínky uvedené na kartě Cíle, zvítězí. Obvykle se jedná o vyložení určité kombinace dvou karet Držáků, případně Strašáků, ale může se jednat i o jiné zadání - např. mít na ruce 10 karet, atd.
  • Pravidla (New Rules) - karty, které přináší do hry nová pravidla. Pokud jsou v rozporu s předchozím pravidlem, je staré pravidlo vyřazeno. Často se jedná o úpravu počtu držených, hraných či dobraných karet, limity na počty vyložených karet, apod.
  • Akce (Actions) - karty umožňující provést jednorázový efekt typu přesunutí Strašáků jinému hráči, zrušení efektu jiných karet, apod.
  • Meta karty (Meta cards) - k nalezení ve verzi Fluxxu 4.0 a vyšší či Martinan Fluxxu. Jedná se o hybrida mezi základní pravidlem a pravidlem, tj. chovají se jako nové pravidlo, ale zůstávají permanentně ve hře. Jejich přítomnost v herním balíku musí být odsouhlasena všemi hráči.

Vítězí hráč, kterému se jako prvnímu podaří splnit všechny podmínky na aktuálně vyložené kartě Cíle.


Shrnutí: Fluxx je rychlá party karetní hra s nepředvídatelným extrémním vlivem náhody. Pravidla hry i podmínky vítězství se mění dle vykládaných karet.

Autor: PJ

Vybíráme z aukcí

Aliens: Bug Hunt
Aliens: Bug Hunt
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>