Fluxx - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Amigo Spiele
Hobby Japan
Iron Crown Enterprises
Looney Labs
PS-Games
Autoři: Andrew Looney
Kristin Looney
Rok vydání: 1997
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Karetní hra Fluxx je v podstatě zvláštní abstraktní hrou, jejíž pravidla i cíl hry se v jejím průběhu mění. Existuje několik verzí hry, kromě této základní i tematicky zaměřené, např. Monty Python Fluxx, Zombie Fluxx, Family Fluxx, Christian Fluxx, Jewish Fluxx, atd.

Na začátku hry si hráči vezmou do ruky tři karty a doprostřed stolu se vyloží karta se základním pravidlem: dober jednu kartu, zahrej jednu kartu. Hra i její pravidla se dále odvíjí od vykládaných karet. Ve hře je následujícíh pět druhů karet:

  • Držáci (Keepers) - karty, které hráč vykládá před sebe na stůl. Určitou kombinací karet Držáků a příslušné karty Cíle lze vyhrát hru. Některé Držáky mají další zvláštní schopnost, např. odstraňovat Strašáky.
  • Strašáci (Creepers) - k nalezení ve verzi Fluxxu 4.0 a vyšší. Jedná se o karty, které hráč musí povinně vyložit před sebe na stůl. Pokud nějaká karta Cíle či Pravidla nestanoví jinak, s vyloženým Strašákem nelze vyhrát hru.
  • Cíle (Goals) - nestanoví-li nějaká karta Pravidel jinak, vždy může být ve hře vyložena pouze jedna karta Cíle. Kdo splní podmínky uvedené na kartě Cíle, zvítězí. Obvykle se jedná o vyložení určité kombinace dvou karet Držáků, případně Strašáků, ale může se jednat i o jiné zadání - např. mít na ruce 10 karet, atd.
  • Pravidla (New Rules) - karty, které přináší do hry nová pravidla. Pokud jsou v rozporu s předchozím pravidlem, je staré pravidlo vyřazeno. Často se jedná o úpravu počtu držených, hraných či dobraných karet, limity na počty vyložených karet, apod.
  • Akce (Actions) - karty umožňující provést jednorázový efekt typu přesunutí Strašáků jinému hráči, zrušení efektu jiných karet, apod.
  • Meta karty (Meta cards) - k nalezení ve verzi Fluxxu 4.0 a vyšší či Martinan Fluxxu. Jedná se o hybrida mezi základní pravidlem a pravidlem, tj. chovají se jako nové pravidlo, ale zůstávají permanentně ve hře. Jejich přítomnost v herním balíku musí být odsouhlasena všemi hráči.

Vítězí hráč, kterému se jako prvnímu podaří splnit všechny podmínky na aktuálně vyložené kartě Cíle.


Shrnutí: Fluxx je rychlá party karetní hra s nepředvídatelným extrémním vlivem náhody. Pravidla hry i podmínky vítězství se mění dle vykládaných karet.

Autor: PJ

Rozšíření hry (1)

Adventure Time Fluxx (2015)

Popis ještě nebyl vložen.

rozšíření 2 - 6 hráčů

Celkové hodnocení: oooooooooo (hodnoceno 0x)

Vybíráme z Bazaru

The Great Wall KOMPLET
Akt. cena: 250 €
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas