Fauna - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, vzdělávací
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MINDOK - logo
Autoři: Friedemann Friese
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Možná tušíte, že žirafa může být vysoká přes 5 metrů a krokodýl nilský může vážit až 700 kilogramů. Ale víte, jak dlouhý je ocas ledního medvěda a kde vlastně žije ropušenka, mangusta, nebo urzon?

Fauna je vzdělávací hrou, ve které hráči prokazují své znalosti z živočišné říše. Hra probíhá v kolech. Každé kolo se skládá ze třech částí:

 1. Nová karta, umístění odhadovacích kostiček: Hráči odhalí novou kartu zvířete. Je vidět jen několik údajů: jméno zvířete, třída, obrázek a počet oblastí výskytu. Počínaje začínajícím hráčem, kladou ve svých tazích hráči na herní plán tzv. odhadovací kostičky (max. 7 ks/kolo), pomocí kterých odhadují oblasti výskytu zvířete, jeho hmotnost, délku, výšku, apod. Pokud všichni pasují, nastává druhá fáze.
 2. Vyhodnocení: začínající hráč odkryje celou kartu zvířete, kde jsou uvedeny kompletní správné údaje a postupně se vyhodnotí umístěné odhadovací kostičky všech hráčů. Body se udělují i za nepřesné tipy, které se nachází na sousedních polích správného údaje. Pokud některý z hráčů zvolil zcela nesprávný údaj, ztrácí danou odhadovací kostičku.
 3. Změna začínajícího hráče a nové kolo: posouvá se figurka začínajícího hráče a dále si každý hráč doplní jednu odhadovací kostičku (resp. doplní kostičky minimálně do tří).

Hra končí v okamžiku dosažení předem stanoveného počtu bodů, který se mění podle počtu hráčů. Vítězem se stává hráč s nejvíce body.


Shrnutí: Vědomostní hra s prvky taktiky, ve které hráči získávají body prokazováním znalostí ze světa živočišné říše (či alespoň dobrým odhadováním).

Autor: PJ

Další názvy této společenské hry

  Vybíráme z Bazaru

  Kmotr impérium Corleonů
  Kmotr impérium Corleonů
  Akt. cena: 1000 Kč
  Končí za: 1 den

  Velké herní akce

  Kalendář všech akcí >>

  Offcanvas