Everrain, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Piráti
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: Grimlord Games
Autoři: Adam Smith
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kickstarter kampaň

Na KS je spuštěna kampaň ke hře.
Pirátská tematika ve fantasy světě, miniaturky, poměrně neotřelé téma a mechanismy - vylepšování lodě a posádek, prehledávání světa. Cíl - hraní proti prastarému zlu. Hrací doba dle tvůrců 60-240 minut, hra by měla mít 4 akty.
V tuto chvíli otevřeno 12 SG, hra je zcela jistě zafinancovaná.
Pravidla jsou ukázána, autoři mají postupně přidávat gameplay videa k jednotlivým mechanikám.

https://www.kickstarter.com/projects/grimlordgames/the-everrain/description
3.11.2018 20:32:18

Fleder
Nemám v ten projekt už důvěru. Modely jsou pěkné, ale k čemu to, když za 3 roky vývoje nezvěřejnili pravidla a neukázali jediný pořádný gameplay? Dnes mi přistály prachy na účtě, přišel jsem ve výsledku asi o 400,- což se dá zvládnout.
Místo toho jsem hned backnul Deus io Vult a Massive Darkness 2, tam je alespoň jistota ;)

10.9.2020 12:40:12

Další info
Tak po updatu pravidlovém by snad měl brzy (ehm ehm ehm) následovat i update časový.

Ještě zkopíruju info od tvůrců na FB - je sice dost divný, že píšou /po dlouhé době/ na FB a ne do komentů u hry na KS, ale aspon nějaké info v tom mlčení.
Sice nás to asi sleduje mám dojem málo - pochybuju, že krom naší 3člené pledge je někdo další, ale třeba to bude zajímavé i pro někoho dalšího.

"Well it did tell everyone that one of the largest and most comprehenisve parts of the game is complete and with the graphic designer, which is a big thing. The rulebook is huge, at 8000+ words it's double the size of the Village Attacks rulebook, so we just wanted to put it out there to make sure people felt all of the info was clearly presented.

Production timeline is coming as soon as we have it properly nailed down. I hope you understand that this isn't something we're deliberatly keeping from backers, it's just as frustrating for us as we can't move on to future projects without delivering our current ones. We want to tell you as much as you want to know, but we don't have a solid timeline yet. As of right now, all miniatures, dice, coins, gems, vac trays and clip on bases are in mass production, meaning the paper components (boxes, cards, punchboards) and neoprene mats are next in the queue"

18.9.2020 13:47:59

sleduju
Hele trochu to sleduju, když to sem napíšeš :). Mám nedodaných už tolik věcí, že sem to už celkově vzdal :). Tohle tak nějak pořád vidím, že ještě dojde v "dohledné" době. Kdežto Myth, Chronicles X, Siege of Citadel a speciálně SDE je spíš v nedohlednu :).

Takže díky za info, čtu to :)

18.9.2020 15:19:35

Fleder
Ahoj, nepustili v poslední době náhodou tvůrci na facebook nějaké novinky ? :-) S KS updaty je to bída, o reakci na komentáře ani nemluvím...

28.12.2020 10:33:05

Mike Dundee
Ani ťuk, kdyby něco bylo, tak to postnu. Oni nereagují už ani ve skupině na FB, natož v komentech.
Oni maj jakékoli updaty naprosto nahodile a už ani neslibují, kdy vydají další. Stejně by to, jako 10x předtím, porušili a nedodrželi. Posledně /prakticky 2 měsíce zpátky 2.11/ byl update s figurkama s tím, že "next update" budou konečně pravidla a info o doručení. Ale preventivně nepsali, kdy to info bude :-)
Vydali na Vánoce update pro VA, ale na ER se vyprdli. Nicméně zjevně žijou. Skoro mě napadá, jestli to z důvodu ušetření na tisku, dopravě atd atd nebudou dodávat obojí /VA + ER/ současně.
Cokoli od Grimlord Games jsem bral naposledy a v životě už od nich ne, i kdyby to měla být deskoherní mana nebeská. Když si srovnám, jaký flame dostává takový Mythic a ti pravidelně popisují, co a jaký je stav, takže nemáš pocit, že to umřelo..tady je to bída, děs a utrpení. A furt má v komentářích na KS nějaký dement potřebu je omlouvat. že jsou jen dva? Jako napsat info je otázka půl hodiny.
A opět, když si porovnám třeba Kolibu se Zerywií, kde to taky jedou ve dvojici a krom nějakého očekávaného zpoždění už dodávají polské verze a celou dobu je komunikace a info prakticky dokonalý...takže ono to jde, ale musí se chtít.

28.12.2020 12:05:07

..

Co jsem tak procital minuly tyden komentare na KS a FB, tak se tam dokonce i objevila teorie, ze ty postnute videa z tovarny jsou uz alespon rok stare a oni to proste vyuzivaji jen pro nejaky odklad verejneho lyncovani. To, protoze tam nikdo nenosi rousky, pripadne nic nenaznacuje, ze by ty fabriky jely v nejakem korona rezimu. Hned to prida lepsi pocit ze? :D

Ja osobne jim jeste trosku verim (nebo doufam je to spravne slovo?), ze to nekdy dorazi. Hlavne teda z duvodu, ze VA taky dodali a je to kvalitni hra. Kazdopadne s tebou souhlasim. Uz nikdy vice zadni Grimlord Games, at je to co chce.

28.12.2020 15:31:12

COVID
My si to sice neumíme představit, ale na velikost populace má Asie minimum případů (Čína dokonce tvrdí cca 340). Takže v továrně žádný zvláštní režim být nemusí.

28.12.2020 16:54:31

Update
Náhodou jsem se podíval na Everrain a oni po více než čtvrt roce vydali update :-)
Miniatury mají vyrobeny ale ještě jim zbývá všechno přeložit a vytisknout. Můj optimistický odhad je že na podzim by mohlo začít rozesílání... Ale ono se určitě ještě X věcí pokazí...

11.2.2021 17:36:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Mike Dundee
JJ, konečně se probrali a dali nějaký info. Jako je tam zase, že budou tenhle týden dávat další update s pravidly...tak bude celkem zajímavé sledovat, jak zas mají dlouhý týden /když píšou v updatu z 10.2 NEXT week :-)/

Vidím to podobně, dodání podzim nejdříve, upřímně spíš čekám konec roku jako nejrychlejší termín dodání.
Je to jak píšeš, dořešují grafiku /taky je vidět, že na boardu a hráčských deskách udělali změny - skoro si říkám, že ta hra bude kratší, počet číslených bodů na řadě kolem herní desky se podstatně zmenšil/, pak to pošlou do Číny, musí dořešit překlady na všechny ty verze, pak si budou schvalovat nátisky a prředprodukční kopii a pak teprv budou vyrábět.

Skoro si pohrávám s myšlenkou, jestli náhodou Everrain a Village Attack 2 nebudou dodávat najednou ve stejnou dobu /protože ušetří za dopravu lodí - když budou mít vše dokopy a ne po X kontejnerech a fabrika pojede jen jejich věci atd/

Jinak dá se hlasovat ohledně neoprénových podložek. Jestli obšité /to jsem dal já taky/ nebo neobšité...po zkušenosti s různými podložkami k Tragic the gathering není moc co řešit :-)

18.2.2021 12:15:33

Pravidla
Dneska konečně :-) zveřejnili finální verzi pravidel, ke stažení tady:
https://239331ba-c5d9-42dd-914f-ff6924e7acde.filesusr.com/ugd/3c5b1a_5c44979abc5c43edbf69e39ef3bbf24d.pdf

https://www.grimlordgames.com/downloads

26.2.2021 22:55:51

Tak po delší době, jelikož nedělají zásadně “fluffy updates”, vydali konečně nějaký update. 

Něco už naznačoval jeden člověk na FB ve skupině, co snad za tvůrci přímo byl, že žijou, na hře pracují a posouvá se to dál / v což jsem osobně už přestával docela věřit/.

Momentálně je tedy stav, že vytvořili finální verze tiskových podkladů karet, žetonů, tokenů a mapových dílků a budou čekat na produkční kousky z Číny, aby vše potvrdili před zahájením výroby hry jako celku. Miniatury už jsou zjevně delší dobu hotové. 

Změnili také rozměry krabice, ta bude 330*410*130, na což se zas ozvalo nějakou kňourání, že se to nevejde komusi do Kallaxu :-) To mě zrovna u týhle hry, kde snad budem rádi, když to fakt doručí, docela pobavilo.

Na jejich webovkách jsou už také nahozena prý finální pravidla https://www.grimlordgames.com/downloads a překladatelé do jiných řečí by měli už překládat.

Termín dodání nicméně opět nijak nespecifikovali, v odkazu je ale aspon obrázek s postupem prací : https://www.kickstarter.com/projects/grimlordgames/the-everrain/posts/3209600 

Další update prý bude na překlady dalších jazykových verzí a info o schválení předprodkučních vzorků, takže se zas s jakýmkoli infem hodí na minimálně 2 měsíce do hybernace :-D 

Za mne, pokud bude klika, tak hru uvidíme fyzicky možná na Vánoce..to je ale můj hodně hodně optimistický odhad.

6.6.2021 21:21:43

Občas se zjevně dějí i zázraky a dneska konečně opět GG vydali update pro Everrain, klasicky po 3 měsících totálního mlčení, kde potvrzují a ukazují produkční vzorky. S tím, že další krok už by měla být výroba a doprava. 

Ehmm..samozřejmě nějaké alespon přibližné časy nedali, že. To by asi bylo moc :-)

Je fakt, že zatím je ticho ještě i ohledně dalších jazykových verzí, finálních verzí neoprénových podložek, artbooku a pod, ale ASPOŇ se úplně nevypařili (jak se začlo spekulovat) a snad dál fungují a na hře pracují.

Ale uvěřím tomu, až pokud hru doručí.

https://www.kickstarter.com/projects/grimlordgames/the-everrain/posts/3209858 

9.9.2021 15:49:19

Cekam, ze dalsi update bude 12.12., ne? 

9.9.2021 16:10:48

Ahoj vespolek.

Pokud by někdo chtěl svůj Pledge Seafarer odprodat, měl bych zájem.

Děkuji za případné odpovědi.

30.11.2021 21:51:38

@Adik Zatím není moc co prodávat :-) hru zatím ještě nikdo nemá a snad jí uvidíme, tak není ještě co prodávat. Ale brali jsme skupinovou pledge ve 3 lidech, jedna krabice by pak měla zbýt, chtěli jsme jí dávat po doručení do aukce.

30.11.2021 22:09:13

Příští týden by měl být další update, kopíruju z komentářů na KS.

"Hi Everyone , NEW update coming next week ;)

All production / assembly/ packing is done ... we got slightly delayed from the completion date of 19th Jan to the 25th Jan. The project before us in the assembly line ( Marvel Dice Throne ) took longer than expected and pushed back 6 days.

We are just waiting on some vital info from Spiral Galaxy confirming our 4x containers for the U.K hub are still scheduled to leave before CNY. Our booking has already changed 4 times since we intially got booked onto a ship for the 1st Feb. Hopefully we will have good news for you all next week, we are still working on the QML ( US ) shipment but this is likely to leave after CNY now but thats only a few weeks.

Anyway hope you all have a lovley weekend , I will send out an update next week once I've heard back from Spiral "

 

Tak to už vypadá nadějně, že to po tý době a X překročených termínech dodají :-)

29.1.2022 17:02:11

Dnešní večerní update. 

Samo peklo se otevřelo a hlavní chapadlák vyvrhl krabice s hrou na přepravní loď :-)  ta momentálně kotví v Singapuru a měla by dorazit do přístavu v Evropě /Southampton/ 3. března.  

Tak by teoreticky mohli posílat koncem března/ začátkem dubna. I když tedy doručení z GB momentálně po šílené zkušenosti fakt moc nevěřím, tak snad to na jaře úspěšně po 2,5 leté prodlevě dorazí.

9.2.2022 21:14:43

Není, možná.. tak se třeba dočkáme společně s letní zmrzlinou :-)

10.2.2022 10:56:01

Tak lod zakotvila v Southamptonu, než to vyloží, převezou přes celnici, do logistickýho centra a než to začnou rozesílat, tak to asi potrvá, ale už jsou ty krabice v Evropě..

14.3.2022 21:29:23

Tak podle posledního updatu k VA plánují doručovat v červnu a červenci… tak si nejsem jistý, kolikrát to pojede kolem zeměkoule…:-)

A sranda je, že píšou, že na shipping VA nemají peníze a budou čekat jak dopadne doručování Everrainu…

2.4.2022 14:13:51

@martinsun Počkej, tohle je asi trošku jinak /aspon doufám/. Podle posledního updatu k Everrainu by měli začít krabice pro Evropu odesílat po 11. dubnu, už je má jejich distribuční společnost. 

Já tomu rozumím tak, ve vztahu k V.A., že ten termín červenec/srpen znamená - až bude Everrain doručený, tak budou řešit V.A (a to je zjevně dost velký průser) a že konec doručování pro Everrain bude červen/červenec - tam nějaký kontejnery pro Austrálii a Ameriku mají myslím pořád na cestě, takže proto je tohle datum.

Ale jsem ve vztahu ke G.G. a Everrainu v tuhle chvíli asi větší optimista /podobně, jako u Koliby a Zerywie, kde jim odeslání trvá taky neskutečně dlouho/, já už ho soukromě před časem odepsal.

 

"UK/EU

The first of the containers arrived at Spiral Galaxy on 17th March, and each of the other 3 containers have followed one-by-one in the following week. The team at the fulfilment hub have now unloaded all of the games and brought them into the warehouse to start sorting / building inventory check lists and separating the backer fulfilment data from the wholesaler and publisher orders.

We have been working closely with the Spiral team who are working hard to get the project out asap, despite dealing with multiple projects landing at the same time due to the ongoing shipping delays from China. We have been told that dispatch will be slower than usual as a result. It is expected to begin around w/c 11th April however we will confirm if there are any changes."

 

2.4.2022 16:33:33

@Fleder Tak to by byla ta lepší zpráva :-)

Já čerpal tady z toho updatu pro VA. Je fakt, že tam uvádějí, že v tom čase by měl být EVR doručen, tak to asi plánují doručovat docela dlouhou dobu. Já to bral, že pojedou v jednom nějakém třeba dvouměsíčním okně…

 

So what state is Village Attacks currently in? Firstly, game design and development has wrapped, and all files have been submitted. Secondly, pre-production is complete. This means that all of the miniature moulds are complete and paid for, and all files and box designs have been approved. The only thing left to do now is mass production, which will begin once we have a better idea of the shipping schedule, and this will be reassessed once The Everrain has delivered, which is on track for June/July 2022. We won't’ be posting any more updates until that time, simply because there won’t be anything to report until then, but we will be sure to be responsive via emails or in the comments to answer any questions that you may have.

 

 

 

2.4.2022 18:36:28

Tak co, uz nekdo dostal notifikaci? V UK uz se par lidi chlubilo krabicema..

23.4.2022 23:53:20

@vepff ahoj, pochybuju velice, že to už dostal někdo mimo UK. Podle update začli posílat až někdy v půlce tohohle týdne, bylo tam nějaké zpoždění u rozesilatele, který měl víc projektů. Plus otázka,co, respektive jaké země nebo backery budou vyřizovat první.Navic posílali na začátku retailove objednávky, protože potřebovali prachy. Taky je pár lidí sepsulo v komentářích, než to vysvětlili.Já bych osobně počítal s květnem a spíš druhou polovinou, že to nejdříve dorazí..

24.4.2022 13:24:41

Ahoj všichni tady.

Pokud byste někdo měl k prodeji KS Everrainu, tak mám zájem.

24.4.2022 18:26:09

Vybíráme z Bazaru

Pokemon Battle Academy
Pokemon Battle Academy
Akt. cena: 10 €
Končí za: 12 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas