nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Everrain, The

Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Piráti
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: Grimlord Games
Autoři: Adam Smith
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kickstarter kampaň

Na KS je spuštěna kampaň ke hře.
Pirátská tematika ve fantasy světě, miniaturky, poměrně neotřelé téma a mechanismy - vylepšování lodě a posádek, prehledávání světa. Cíl - hraní proti prastarému zlu. Hrací doba dle tvůrců 60-240 minut, hra by měla mít 4 akty.
V tuto chvíli otevřeno 12 SG, hra je zcela jistě zafinancovaná.
Pravidla jsou ukázána, autoři mají postupně přidávat gameplay videa k jednotlivým mechanikám.

https://www.kickstarter.com/projects/grimlordgames/the-everrain/description

3.11.2018 20:32:18

Tak po delší době, jelikož nedělají zásadně “fluffy updates”, vydali konečně nějaký update. 

Něco už naznačoval jeden člověk na FB ve skupině, co snad za tvůrci přímo byl, že žijou, na hře pracují a posouvá se to dál / v což jsem osobně už přestával docela věřit/.

Momentálně je tedy stav, že vytvořili finální verze tiskových podkladů karet, žetonů, tokenů a mapových dílků a budou čekat na produkční kousky z Číny, aby vše potvrdili před zahájením výroby hry jako celku. Miniatury už jsou zjevně delší dobu hotové. 

Změnili také rozměry krabice, ta bude 330*410*130, na což se zas ozvalo nějakou kňourání, že se to nevejde komusi do Kallaxu :-) To mě zrovna u týhle hry, kde snad budem rádi, když to fakt doručí, docela pobavilo.

Na jejich webovkách jsou už také nahozena prý finální pravidla https://www.grimlordgames.com/downloads a překladatelé do jiných řečí by měli už překládat.

Termín dodání nicméně opět nijak nespecifikovali, v odkazu je ale aspon obrázek s postupem prací : https://www.kickstarter.com/projects/grimlordgames/the-everrain/posts/3209600 

Další update prý bude na překlady dalších jazykových verzí a info o schválení předprodkučních vzorků, takže se zas s jakýmkoli infem hodí na minimálně 2 měsíce do hybernace :-D 

Za mne, pokud bude klika, tak hru uvidíme fyzicky možná na Vánoce..to je ale můj hodně hodně optimistický odhad.

6.6.2021 21:21:43

Pravidla
Dneska konečně :-) zveřejnili finální verzi pravidel, ke stažení tady:
https://239331ba-c5d9-42dd-914f-ff6924e7acde.filesusr.com/ugd/3c5b1a_5c44979abc5c43edbf69e39ef3bbf24d.pdf

https://www.grimlordgames.com/downloads

26.2.2021 22:55:51

Mike Dundee
JJ, konečně se probrali a dali nějaký info. Jako je tam zase, že budou tenhle týden dávat další update s pravidly...tak bude celkem zajímavé sledovat, jak zas mají dlouhý týden /když píšou v updatu z 10.2 NEXT week :-)/

Vidím to podobně, dodání podzim nejdříve, upřímně spíš čekám konec roku jako nejrychlejší termín dodání.
Je to jak píšeš, dořešují grafiku /taky je vidět, že na boardu a hráčských deskách udělali změny - skoro si říkám, že ta hra bude kratší, počet číslených bodů na řadě kolem herní desky se podstatně zmenšil/, pak to pošlou do Číny, musí dořešit překlady na všechny ty verze, pak si budou schvalovat nátisky a prředprodukční kopii a pak teprv budou vyrábět.

Skoro si pohrávám s myšlenkou, jestli náhodou Everrain a Village Attack 2 nebudou dodávat najednou ve stejnou dobu /protože ušetří za dopravu lodí - když budou mít vše dokopy a ne po X kontejnerech a fabrika pojede jen jejich věci atd/

Jinak dá se hlasovat ohledně neoprénových podložek. Jestli obšité /to jsem dal já taky/ nebo neobšité...po zkušenosti s různými podložkami k Tragic the gathering není moc co řešit :-)

18.2.2021 12:15:33

Update
Náhodou jsem se podíval na Everrain a oni po více než čtvrt roce vydali update :-)
Miniatury mají vyrobeny ale ještě jim zbývá všechno přeložit a vytisknout. Můj optimistický odhad je že na podzim by mohlo začít rozesílání... Ale ono se určitě ještě X věcí pokazí...

11.2.2021 17:36:15 | Upraveno autorem (porovnej)

COVID
My si to sice neumíme představit, ale na velikost populace má Asie minimum případů (Čína dokonce tvrdí cca 340). Takže v továrně žádný zvláštní režim být nemusí.

28.12.2020 16:54:31

..

Co jsem tak procital minuly tyden komentare na KS a FB, tak se tam dokonce i objevila teorie, ze ty postnute videa z tovarny jsou uz alespon rok stare a oni to proste vyuzivaji jen pro nejaky odklad verejneho lyncovani. To, protoze tam nikdo nenosi rousky, pripadne nic nenaznacuje, ze by ty fabriky jely v nejakem korona rezimu. Hned to prida lepsi pocit ze? :D

Ja osobne jim jeste trosku verim (nebo doufam je to spravne slovo?), ze to nekdy dorazi. Hlavne teda z duvodu, ze VA taky dodali a je to kvalitni hra. Kazdopadne s tebou souhlasim. Uz nikdy vice zadni Grimlord Games, at je to co chce.

28.12.2020 15:31:12

Mike Dundee
Ani ťuk, kdyby něco bylo, tak to postnu. Oni nereagují už ani ve skupině na FB, natož v komentech.
Oni maj jakékoli updaty naprosto nahodile a už ani neslibují, kdy vydají další. Stejně by to, jako 10x předtím, porušili a nedodrželi. Posledně /prakticky 2 měsíce zpátky 2.11/ byl update s figurkama s tím, že "next update" budou konečně pravidla a info o doručení. Ale preventivně nepsali, kdy to info bude :-)
Vydali na Vánoce update pro VA, ale na ER se vyprdli. Nicméně zjevně žijou. Skoro mě napadá, jestli to z důvodu ušetření na tisku, dopravě atd atd nebudou dodávat obojí /VA + ER/ současně.
Cokoli od Grimlord Games jsem bral naposledy a v životě už od nich ne, i kdyby to měla být deskoherní mana nebeská. Když si srovnám, jaký flame dostává takový Mythic a ti pravidelně popisují, co a jaký je stav, takže nemáš pocit, že to umřelo..tady je to bída, děs a utrpení. A furt má v komentářích na KS nějaký dement potřebu je omlouvat. že jsou jen dva? Jako napsat info je otázka půl hodiny.
A opět, když si porovnám třeba Kolibu se Zerywií, kde to taky jedou ve dvojici a krom nějakého očekávaného zpoždění už dodávají polské verze a celou dobu je komunikace a info prakticky dokonalý...takže ono to jde, ale musí se chtít.

28.12.2020 12:05:07

Fleder
Ahoj, nepustili v poslední době náhodou tvůrci na facebook nějaké novinky ? :-) S KS updaty je to bída, o reakci na komentáře ani nemluvím...

28.12.2020 10:33:05

sleduju
Hele trochu to sleduju, když to sem napíšeš :). Mám nedodaných už tolik věcí, že sem to už celkově vzdal :). Tohle tak nějak pořád vidím, že ještě dojde v "dohledné" době. Kdežto Myth, Chronicles X, Siege of Citadel a speciálně SDE je spíš v nedohlednu :).

Takže díky za info, čtu to :)

18.9.2020 15:19:35

Další info
Tak po updatu pravidlovém by snad měl brzy (ehm ehm ehm) následovat i update časový.

Ještě zkopíruju info od tvůrců na FB - je sice dost divný, že píšou /po dlouhé době/ na FB a ne do komentů u hry na KS, ale aspon nějaké info v tom mlčení.
Sice nás to asi sleduje mám dojem málo - pochybuju, že krom naší 3člené pledge je někdo další, ale třeba to bude zajímavé i pro někoho dalšího.

"Well it did tell everyone that one of the largest and most comprehenisve parts of the game is complete and with the graphic designer, which is a big thing. The rulebook is huge, at 8000+ words it's double the size of the Village Attacks rulebook, so we just wanted to put it out there to make sure people felt all of the info was clearly presented.

Production timeline is coming as soon as we have it properly nailed down. I hope you understand that this isn't something we're deliberatly keeping from backers, it's just as frustrating for us as we can't move on to future projects without delivering our current ones. We want to tell you as much as you want to know, but we don't have a solid timeline yet. As of right now, all miniatures, dice, coins, gems, vac trays and clip on bases are in mass production, meaning the paper components (boxes, cards, punchboards) and neoprene mats are next in the queue"

18.9.2020 13:47:59

Fleder
Nemám v ten projekt už důvěru. Modely jsou pěkné, ale k čemu to, když za 3 roky vývoje nezvěřejnili pravidla a neukázali jediný pořádný gameplay? Dnes mi přistály prachy na účtě, přišel jsem ve výsledku asi o 400,- což se dá zvládnout.
Místo toho jsem hned backnul Deus io Vult a Massive Darkness 2, tam je alespoň jistota ;)

10.9.2020 12:40:12

Dansemacabre
Já s těmi prodleními a mlčením celkem počítal /taky jsem asi 3x přihodil, pak pledge rušil, nakonec to bereme hromadně, kde to vychází zajímavě - jinak jsem dal ruce pryč úplně/, ale oni opravdu mlčí až moc.
Je pravda, že to samé předváděli u ETS 1.5, taky dlouhé prodlení, taky updaty nepsali a hru dodali nakonec ve velmi dobrý kvalitě a lidi si to pochvalovali. Hodně podobné, i když o něco kratší mlčení mají u i V.A.
A svým způsobem je dobře, že ti hned napsali a zrušili to, je to trochu náznak, že neutekli někam do Jižní Ameriky :-) a furt existují.
Čekal bych ale, že se fakt trochu poučí, když to srovnám třeba ze Zerywií, kde na hře taky maká 2 členný tým a měli nějaké minimální prodlení, tak info chodí pravidelně, ukazujou vše, naprosto jasné časové termíny, komunikace s lidma na denní bázi...takže to jde!

Pokud tedy tvrdí, že mají minis, mají kostky, mají další komponenty hotové a zbývají "jen" karty + návod, tak to tiskařsky není až tak problém - ten tisk netrvá tak dlouho. Pokud tedy zas nekecají, tak si myslím, že do čínského nového roku /začátek února mám ten dojem?/ by to mohli hotové, vyrobené a zkompletované mít na lodi a mohlo by to přijít někdy v březnu/dubnu.

A když to budeš chtít, tak jednu krabici bychom měli mít ve společné pledge navíc :-)

10.9.2020 08:00:02

zrušení pledge
Na otázku po zrušení pledge zareagovali do 10 minut. Stačí jim napsat mail na support s adresou paypal účtu a vrátí prachy (mínus 10% poplatky). Peníze z Gamefound za dodatečné nákupy vracejí v plné výši.

9.9.2020 11:59:36

pravidla
Takže ještě pořád nemají ani ty pravidla, který slibovali předloni? Takhle nezvládnutou kampaň jsem už dlouho neviděl. Dost mě svrbí prsty celej ten pledge zrušit i za cenu 15% ztráty, je to pořád lepší než čekat další rok na pár kilo nepoužitelnýho (byť pěknýho) plastu.

9.9.2020 09:48:07

Info z KS ke stavu
Dávám jeden post z KS, kde jeden uživatel psal na FB přímo tvůrcům, jak to vypadá a jeden z nich odepsal, což uživatel plácnul do komentů, kde se GG už hodně nadává. A já se na FB taky moc nedržel zpátky.
Absolutně raději nekomentuju, že 2 měsíce nenapsali nic a před 3 měsíci dávali update s podobou boxů, ale nic ke komponentům, které už tehdy údajně vyráběli.
A už vůbec nekomentuju tempo prací a dokončení hry, kdy snad teprve budou dokončovat pravidla - btw, kdo jim to bude překládat do těch dalších 2 jazyků.
Snad jen, že je s podivem, že věnují energii jednomu dotazu člověka, namísto, aby přesně tímhle způsobem informovali všechny.

Hi Salvatore,

Thank you for your message and I do understand your concern .

The reason why we have remained quiet on updates for the past 8 weeks is we haven't wanted to fill updates with fluff or 'no news' commentary and want to give the backers some solid substance. Our designer Adam is just finishing calibrating with the graphic designer to complete the final rulebook. Our factory is making great progress on production.

While slower than planned, some due to circumstances outside of our control, we are getting there and will have all the mass production miniatures / dice / gem stones / clip on bases and Grimwash finished by mid October.

So once we have the final rulebook ready and some photos of the mass volumes of components coming off the production line we will share with you all as we desperately want to show everyone that the end is near.

Kind Regards

Mike

9.9.2020 09:21:50

Sundrop

Sundrop si udělám taky sám :-) A pak i vymaluji...

23.6.2020 23:11:11

sundrop
Jasny, pro mě je sundrop taky zbytečný...

23.6.2020 15:56:06

Update k dodání + eventy a sundrop
Skoro si říkám, jestli to není zbytečné psát - když se dívám na poslední post ve vlákně, ale..

Dle Adama Smithe ve skupině na FB bude jistě dodání letos - tedy je to více než reálné (ehm). Hra je prý ve velmi pokročilé fázi kompletace s tím, že některé části - zmínil výslovně miniatury - se již vyrábí. A ty updaty to potvrzují, ukazovali minis, krabice, inserty atd..ale třeba ještě nepotvrdili (pokud se nepletu) finální vzhled kostek a pravidla taky ještě nefinalizovali.

Prostě u týhle hry uvěřím, až skutečně dorazí..

V posledním updatu navíc zmínili úpravu karet Eventů, aby prý byla znovuhratelnost a zabránilo se tomu, že si někdo bude konkrétní kartu setkání pamatovat. Měly by tedy existovat 2 karty jednoho setkání s různými možnostmi řešení, resp. výsledku, aby hráč nevěděl, kterou z těch dvou si zrovna vytáhl.
Jen si nejsem jistý, jestli to je rozšíření počtu karet nebo naopak mají málo Eventů a tímhle zdvojují jejich počet..

Jo a přišli s variantou sundropu, ale Martinsun, MikeDundee, za mě do toho jít nechci, já si ty figurky nabarvím sám, zbytečné navýšení ceny...

EDIT: ještě kopíruju příspěvek z FB ohledně počtu karet, člověk se ptal přesně na to, co píšu..

Adam Smith: Well there's actually 100 Sea Event cards in the core game, with an additional 50 (ish) scattered amongst the various add sons. Not all Sea Events have duplicate text, some are simply things that happen that you have no choice over, and every event has unique outcomes to the choices you make so there's still an incredible amount of variety and storytelling

23.6.2020 13:56:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Dodání
Sice to nyní naprosto není podstatné, ale ve FB skupině psal někdo dotaz GG a odpověd je, že doufají, že začnou hru posílat ke konci Q2 2020..

"We are hoping to start shipping towards the end of Q2 2020"

17.3.2020 21:57:15

Fleder
Orcquest se mi docela dost líbil, ale zaregistroval jsem ho hodně pozdě po kampani. Tak uvidim jestli jsem mel stesti nebo ne...:-)
VA mám ještě jeden základ na prodej. A taky jsem teď nalil mraky do té poslední kampaně. Mě se to prostě líbí a když už nic, tak ty figurky jsou na malování fakt boží...:-)

Everrain se vyvíjí slibně i když je to na dlouhé lokty...
Občas mají problémy, aby ji to herně úplně klaplo na poprvé, na druhou stranu se umí poučit a sjednat nápravu. Viz. Endure the Stars.

Tak uvidíme. :-)

19.1.2020 12:06:05

MikeDundee + Martinsun
Tak zrovna z Orcquestu jsem vycouval :-) i když se mi taky docela líbil. Koncept zajímavý ala Village attacks (btw, neprodával jste jí tedka náhodou jeden z vás?), ale u OQ mne odradila cena s množstvím addonů.
U Solomona jsem pak taky na základu, prostě ty další addony mi už přišly strašně předražené. Přemýšlel jsem o nějakém doplnění, ale dneska si říkám, že jsem jedno navíc asi vzít mohl. Jen jsem se nebyl schopný rozhodnout, jestli tu Ameriku nebo vampýry v Africe a nakonec jsem si řekl, dyk to je de fakto skoro půlka ceny jiné plné hry... No nic, odbočuju. To je klasický rozhodování na KS, co jo a co ne.

Na EVR se docela těším, takových her zas moc není, jen se trochu obávám, krom doby doručení :-) i toho, jaká vlastně bude kombinace objevování vs bojování. A herní plocha mi přijde trochu malá.. no uvidíme.
Celkem chápu, že Grimlordi jsou menší a nebudou posílat do Číny samotnýho člověka na inspekci, jako třeba dělá AR. Ale to jejich minimalistické informování a neschopnost prostě říct, nestíháme, posouváme tak a tak...no řekněme, že i díky tomu od nich dalšího brát do doručení první hry nebudu...

19.1.2020 10:56:09

Fleder
Jasný, ale jsem rád že se to alespoň trošku hejbe a že to není nějaký fake. Kromě Solomona mi spíš přidělává vrásky OrcQuest WarPath, už začínám litovat, že jsem do toho šel...

18.1.2020 23:40:45

MikeDundee
Ty miniaturky jsou fakt nadstandardní, na druhou stranu, hru jako takovou úplně nedělají. Já jsem pak zvědavý na další komponenty a hlavně, pravidla a jak se to bude hrát.

Třeba pravidla by klidně mohli dát už k dispozici, ale ta jejich nekomunikace je prakticky po celou dobu od konce kampaně.
Když pořádně nic ani nepotvrdí..

Ale co, tak uvidíme, snad to bude do léta, jak slibují. Ostatně, takový Mythic má taky máslo na hlavě co se zdržení týká (viz Salomon), ale tam aspoň o stavu celkem informují..

18.1.2020 23:33:03

Fotky vyrobených miniatur
v posledním updatu. Báječně se na to kouká.
A velice mě pobavil komentář jednoho backera:
This is better than porn! :D

18.1.2020 22:31:20

Fleder
Tak to doufejme :-)
Každopádně jsme v tom, tak snad to nebude na roky...:-)

5.1.2020 19:14:34

Vybíráme z aukcí

Malé velké galaxie: Do neznáma
Malé velké galaxie: Do neznáma
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>