Everrain, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Piráti
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: Grimlord Games
Autoři: Adam Smith
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kickstarter kampaň

Na KS je spuštěna kampaň ke hře.
Pirátská tematika ve fantasy světě, miniaturky, poměrně neotřelé téma a mechanismy - vylepšování lodě a posádek, prehledávání světa. Cíl - hraní proti prastarému zlu. Hrací doba dle tvůrců 60-240 minut, hra by měla mít 4 akty.
V tuto chvíli otevřeno 12 SG, hra je zcela jistě zafinancovaná.
Pravidla jsou ukázána, autoři mají postupně přidávat gameplay videa k jednotlivým mechanikám.

https://www.kickstarter.com/projects/grimlordgames/the-everrain/description
3.11.2018 20:32:18

krysy na palubě nakonec přeci jen zůstanou...
Včerejší noční updaty mě teda zas nalomily na opačnou stranu...

Expanze s novým prastarým a dalšími scénáři, objasnění některých částí pravidel, nové otevřené stretchgoaly a sleva na všechny expanze v bundlu... Jo, uznávám že je to past na prachy a otázek je hrozně moc, ale nakonec to asi prostě risknu, ty modely vypadaj prostě božsky a toho velkýho Cthulhu chci na stůl :D

Nechám si klasický pledge na základní hru a uvidím, jestli později nedoberu i ty expanze v bundlu za 60 liber. Je to kurevsky moc, ale uvidíme.

22.11.2018 10:28:42

Neviděl někdo naživo či z videa?
Zkusím trošku oživit.
Čirou náhodou, neviděl jste někdo hraní naživo na nějakém herním festivalu a/nebo případně neviděl nějaká fanouškovská videa? Pokud se nepletu, oficiální od tvůrců není, ale pravidla už mají napsaná na 25 stran /takže je oproti konci kampaně podstatně doplnili/.
O co mi jde, u té hry se mi to furt mele, zajímavé nápady, něco, co tu moc není, pirátská fantasy tématika...ale bojím se, jak dlouho trvají kola jednotlivých hráčů, jak dlouho trvají souboje lodí atd..aby mezi tahy každého hráče nebyly moc prostoje.

6.6.2019 08:49:30

Fleder
3 videá z UK Games Expo, ktorý bol tento víkend nájdeš na FB stránke:
https://www.facebook.com/unluckyfroggaming

Stále neviem, či do toho ísť, mám $1 pledge. Čítal som, že PM bude otvorený dovtedy, pokiaľ neurobia oficiálne gameplay video, tak uvidíme.

6.6.2019 09:14:36

cmerry
Díky za odkaz, přesně tohle jsem měl na mysli. Na FB stránce Everrainu jsou jen kraťoučké štěky o ničem, z toho si názor neudělám.
Mám to právě úplně stejně jako ty a furt nevím. Je to jo-ne, jo-ne..a na ofiko video taky čekám. To, že jim to tak strašně dlouho trvá - slibovali ho už v kampani a to je skoro půlrok, plus obrovská prodleva v komunikaci na KS stránce hry mě od koupě doteď docela odrazovala...

6.6.2019 09:39:08

stihnout o, nebo ne?
Podle původního (a dosud nijak neupdatovaného) plánu by měli za 4 měsíce začít doručovat hotovou hru. Podle updatů na KS mi to ale spíš přijde, že ještě ani nemají pořádně hotové 3D předlohy pro figurky, natož tak jejich výrobu, tisk karet nebo třeba finální update pravidel. Co myslíte, kdy přijdou s oznámením zpoždění a kolik měsíců to bude? :D

2.7.2019 17:52:48

Dansemacabre
Máš naprosto pravdu. Já ani nespekuluju, a nejsem si jistý, že to vůbec oznámí, při jejich stylu :-) .
Když to shrnu, video slibované v kampani, za půl roku - nic. Jasně, je to jen nápověda, ale spíš to svědčí o slibech a jejich plnění.
Ptal jsem se snad už 3x - 2x na stránkách kampaně, 1x na FB stránce hry, kolik karet eventů, pokladů atd tam vlastně dohromady je, protože to míchají z různých zdrojů /base, SG, addony social SG/. Odpověd...zero. Resp jo, po 4 dnech mi tvůrce napsal, že odpoví ASAP a ten ASAP mu trvá už celý týden.
Někdy od března do května měli pauzu s jakoukoli komunikací...to taky na důvěře /aspon mě/ nepřidá. Prý byl nemocný jejich člověk pro vyjadřování. WTF, to tam je jen on a nikdo jiný nic napsat nemůže??

Jak píšeš, zatím ukázali tak akorát nový kostky, kovový žetony do addonu a 3D rendery figurek, jaký mají skvělý modelovaný podstavce. Nějaký prototypy hry mají, protože s nimi jezdí na akce, ale rozhodně nemají předprodukční vzorky....a kdyby chtěli dodávat za 4 měsíce, už to dávají vyrobit. Nemají ani finální pravidla, zatím stále WIP. Ani neukončili, resp. neoznámili ukončení pledge manageru.

Já jsem stále na 1GBP a zatím to zvedat nehodlám. Tu hru bych chtěl, líbí se mi nápad, líbí se mi prostředí, líbí se mi "vzhledově", zajímavé mechanismy - kde asi bude jen trochu větší downtime u jednotlivých akcí trochu proti, ale....nevyhodím skoro 3 litry do nějakého projektu, kde se autoři ani nenamáhají komunikovat a nejsou schopní či ochotní trochu odkrýt karty a normálně komunikovat...

Village Attack se jim povedl, ale co to sleduji, s ETS 1.5 mají docela dost velký problém. Tam jsou v prodlení více jak rok /měli dodávat v dubnu 2018/ a ted teprve informují, že se vyrábí, takže mají skluz rok a půl proti plánu a to byl de fakto "jen" upgrade původní hry. Četl jsem kdesi i vyjádření typu JPP, že mají problém s cashflow...podle mně, jak jsou malí, absolutně nestíhají víc věcí najedou.

3.7.2019 08:57:57

...
Hra se mi taky líbí a několikrát jsem zvažoval Late Pledge, ale vždy jsem čekal na to slibované video. Když to tak tady čtu, tak si raději počkám, až (a jestli :-) se to tu někdy objeví na bazaru (případně na německém eBay) a budou známy i reakce hráčů...

3.7.2019 09:03:01

Mike Dundee
Ad ono video. Ono není od nich oficiální, ale nějaký deskoherní kanál z hraní Everrainu natočil 2 krátké ukázky z jednoho herního festivalu.

Jestli by ti to stačilo..:
https://www.kickstarter.com/projects/grimlordgames/the-everrain/posts/2528446

3.7.2019 09:07:37

Fleder
Ano, vím o tom, ale rád bych to video od nich abych viděl podrobně jak jsou dlouhé tahy, jak se tam rozvíjí ten avizovaný příběh (a jestli je to tedy dost zajímavé)... Jinak tady nějaký člověk popsal své dojmy z nějaké herní akce:
https://boardgamegeek.com/thread/2110071/thoughts-and-reflections-pax-unplugged-demo
Jako podle toho to zní dobře, ale věřte jednomu člověku a taky otázka, jestli ho nenechali hrát jen tu nejzajímavější část...

3.7.2019 09:12:35

Fleder
No já už zpětně taky trošku váhám, jeslti byl dobrý nápad objednat rovnou all-in i s rozšířením... Zvlášť když čtu, kolik uživatelů chce zrušit pledge a nemůže, protože s nima nikdo nekomunikuje. Zavání to průserem.

3.7.2019 10:13:58

Držím palce
Já sem z toho vycouval na poslední chvíli ještě když běžela kampaň, tématicky a stylově se mi to moc líbilo, ale přišlo mi, že to bude dalši hra, kdy celé téma bude o tom, že otočíš event kartu a tam bude nějaký fluff a pak hodíš kostkama. Zkrátka ty mechaniky mě neoslovily, ale zároveň sem si říkal, že jestli se pletu, tak zrovna týhle hry budu hodně litovat, že sem cuknul.

Tak držím palce, aby to dobře dopadlo.

3.7.2019 10:18:04

Počet karet + Miner
Tak napotřetí se po druhé urgenci tvůrce vyjádřil k celkovému počtu karet.

The card count stands at 330 cards, spread across the various add ons.
The core pledge contains 280 of these cards, divided as follows:
Sea Event: 126
Island Exploration Event: 114
Treasure: 30
Influence: 10

Miner:
Jinak ad story atd. Já se přiznám, že tam ten hluboký příběh až tak nevidím. Prostě hra nějak plyne, hráči chodí po mapě, objevují, vylepšují, posouvá se příšerák a na konci je final fight. Co by mohlo udělat trošku větší rozmanitost je jiný final boss, jak je v addonu - jenže to netřeba objednávat. Destičky pro 3 varianty bosse se stáhnou, vytisknou a zalaminují.
Máš samo pravdu, asi to bude bloudění po mapě, otáčení eventů, sbírání pokladu a vylepšování posádky..plus by tam ale měly být ty námořní souboje, management posádky atd. na druhou stranu, takových her jsou hromady - co mne napadá ze starších a co mám doma - Proroctví, Runeboundy ...a to nejsou špatný hry. Tady se navíc hráči neřežou mezi sebou, ale hrajou proti hře, plus se to dá hrát i jako solo varianta..

Danse: Já právě pledge měl - ne all in, ale dokonce EB a raděj sem to rušil s tím, že si prostě počkám. Takže..za mne se uvidí. Oni to imho vydaj, ale bude se to asi zas táhnout, jako ETS 1.5.

3.7.2019 13:57:20

Ad termín dodání
Ze skupiny na KS:

Randall Chua Do you think we'll still see December fulfilment?
Skrýt nebo nahlásit
To se mi líbí
· Odpovědět · 9 h

Adam Smith /tvůrce/
Adam Smith I don’t see why not Randall Chua

Osobně jsem kapku skeptický, protože to by už pomalu měli zadávat výrobu. Nemají, resp. neukázali ani předprodukční figurky, neukázali komponenty, pravidla jsou stále WIP status. Pouze od nich přišly vzorky pro kostky, co ukazovali v jednom z předchozích addonů a chlubili se podstavci - ale stále na 3D renderech.
Podle vašich zkušeností z jiných kampaní, je termín za necelý půlrok dodání v jejich stavu rozpracovanosti reálný?

18.7.2019 16:12:03

questy
Ve včerejším updatu poprvé ukázali questy, takže imho pořád dělaj na mechanikách a grafice. V odpovědích se ale tvářej dost sebejistě a že prej stíhaj, tak nezbývá než držet palce. Naštěstí vychází a vyjde i hrozná fůra jiných her, takže i když to zpoždění naberou, zas tolik se nestane...

18.7.2019 16:32:40

update
"this week China have been scaling and printing all of the Everrain miniatures"
- tak že bych jim fakt celou dobu křivdil a oni to stihli na čas? :)

22.8.2019 11:46:02

Update
Vypadá to, že na tom fakt makají, EtS by měli lidem zrovna nyní dodávat, takže najíždí na další hru.
No uvidíme, jsem docela zvědavej i na ty herní desky atd.
A také, kdy bude ukončený PM, já ještě nejsem rozhodnutý, jestli jo nebo ne..nějak se to ve mě furt mele, odezva ze skupiny nebyla extra pozitivní, ale mě se ta hra prostě líbí :-)

Navíc, jestli to chápu správně z kampaně, součástí by měly být i neoprenový herní plán a desky hráčů..což už pak dává zajímavou value.

Věc jiná je, jak mají daleko dořešené herní mechaniky, neoznámili ještě ani final verzi pravidel atd. Figurky hru nedělají samy o sobě..i když vypadaj pěkně.

22.8.2019 14:50:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Novinky
Po delší době nový update.
Nové gameplay video z Essenu /s Ready Steady Play/, cca 25 minut popis mechanismů a úvod do hry - osobně jsem čekal podstatně víc..
https://www.youtube.com/watch?v=_J1TV7-bfpY

Druhá věc, PM by měl končit 11. prosince.
Zatím žádná oficiální změna ohledně dodání, na KS ale někdo v komentáři zmínil, že v Essenu dostal informaci od tvůrců o dodání až ve 2Q 2020. Pokud to je pravda, byl by to opět posun oproti oznámenému časovému harmonogramu ze září, kdy hra měla odcházet z Číny koncem ledna a asi by bylo reálné dodání v březnu.

14.11.2019 21:50:35

"gameplay" video
Osobně jsem došel k názoru, že tu hru prostě nemaj hotovou, takže se neustále vykrucujou a místo půl roku slibovaného gameplay videa zase pustí jenom něco, co už ukázali :(

15.11.2019 09:56:14

Dansemacabre
Oni to hotový mít asi budou, jenže nejsou schopný to vše prezentovat a ukázat. Je to zjevně pidifirma /někdo mi odepisoval na KS, že to snad jsou dva lidi/, co prostě má rozjetých víc věcí najednou a absolutně nestíhaj nejen komunikaci. Do toho jezdí po herních veletrzích, spustili a skončili další kampan..
Hry dodávají, zas co lidi píšou, v perfektní kvalitě /VA i Endure the Stars/.
Everrain hráli lidi v Essenu, i jinde, kde ty mechanismy a hru jako takovou mají ukázanou, zjevně vyladěnou s tím, co by mít měla.
Věc jiná, že něco slibovali, ale vybodli se na to, nebo dodali pozdě /gameplay videa slibovali už v kampani/, nejsou schopní ani do stránky kampaně napsat přesné počty karet na stránku /je to zmatený, kolik čeho celkem je/, jejich časový plán vydávání je poměrně dost nereálný /a update dělaj taky pozdě, žádosti o upřesnění ignorovali/, na komentáře na KS dlabou, na FB občas někdo v nějakém záchvatu, pravidla na KS také nemají ve finálu /a to by už vzhledem k oznamovaným termínům produkce mít měli/..atd atd atd.
Já sedím furt na jedné libře, a ještě je měsíc na to se rozhodnout. Asi to vezmu, protože jsem na tu hru hodně hodně zvědavej, ale tedy pachuť z přístupu tvůrců tam je a třeba novou kampaň pro VA jsem odpískal rovnou.
Nejsou prostě vzor důvěryhodnosti a otevřené komunikace, ale..to je nejspíš tím, že jsou malí a nestíhaj víc věcí najednou, oproti AR, kde je hafec lidí.

15.11.2019 10:35:13

výroba a dodání
Dle dnešního vyjádření na FB od Adama Smithe by ten jejich časový plán výroby měl být dodržen. Cit: Dotaz: Are you all on track? Odp.: More or less at the moment.

Takže dle zatím posledního zveřejněného - výroba 25.11-30.12, sestavení a kontrola kvality 6.1-20.1, doprava do přístavu v Číně do 27.1.

PM se má uzavírat 11.12., dodání přes Gamefound /jako má např. Awaken realms/

17.11.2019 10:50:03

Pledge manager přidání se
Ahoj,
Co všechno je v PM? Myslíte, že bych se k někomu z vás mohl přidat? Teda za předpokladu že tam jde přidat celý ten základní pledge... mě tohle minulo a teď si říkám, že tématem se mi to dost líbí a že to chci... :-)

Diky

17.11.2019 12:55:04

...
Mně se ten koncept líbí, ale doposud jsem neviděl nějaké pořádné gameplay video, kde by odhalili i něco z toho, jak se hraje kampaň, jak se tam utváří ten příběh během hraní...
Proto to teď brát nebudu. Buď bude za 2 roky nová kampaň (podobně jako Village Attack) kdy už budou nějaké recenze a zkušenosti hráčů podle kterých se budu rozhodovat, nebo to prostě zapadne...

17.11.2019 12:59:12

martinsun
Odkaz na PM:
https://gamefound.com/projects/grimlord-games/everrain#/project-overview

EB byla sleva 5 liber /tu nemám, protože jsem to tehdy dropnul/, jinak by měla být hra včetně všech SG - přidali jedno celé rozšíření Undertow of Madness, měly by tam být neoprenové podložky hráčů a herního plánu, plus další otevřené karty a miniatury, včetně alternativních pozic a úprav typu ženský-mužský char atd.

Celkový soupis karet by snad měl být - opět jsem z nich doloval před časem na FB:
The card count stands at 330 cards, spread across the various add ons.
The core pledge contains 280 of these cards, divided as follows:
Sea Event: 126
Island Exploration Event: 114
Treasure: 30
Influence: 10

Plus je možné dále dokoupit sady kostek, 4 další herní rozšíření /3x figurky + karty eventů, 1x nový boss se 3 způsoby ukončení/ a batoh, dicetower, kovový mince, lepší tokeny atd.
Cena základu je 85 liber /to je docela dost, ale jsou i ty neopreny a 1 rozšíření, navíc je to dost miniatur/, pošta je pak 15 liber. Pokud to vezmu, tak rozhodně jen základ, rozšíření za 25 liber, kde je 10 figurčiček a 20 kartiček s 10 tokeny..mi přijde absurdně předražené. Co bych snad jedině, je ten boss, ale toho kvůli doplněným deskám na různé závěry, ale ty si pak někde stáhnu, vytisknu a zalaminuju.
Něco jako hromadnou pledge v plánu fakt nemám, nechci nic organizovat, posílat atd.
Na výběr jsou 4 jazykové verze, bacha u výběru, já si tam napoprvé kliknul německou verzi - protože je nastavená jako první a ta vlajka nebyla extra dobře vidět.
Je tam možnost retailer pledge za 200 liber 4 krabice, ale jen pro obchody. To by se musel někdo jiný ozvat.

17.11.2019 13:47:44

Fleder
Díky.

Díval jsem se na to. Autoři jsou fakt dobří na přidávání předraženého obsahu. Krásně to předvádí u VA.

Ještě si to nechám projít hlavou... PM má být ještě chvíli otevřený.

M

17.11.2019 17:10:03

Retailer pledge
Umíme se na ni poskládat? Umím zajistit objednávku a vezmu si klidne na starost celou následnou domluvu í odeslání?
Ja bych pro sebe vzal jednu.

Kdo další se přidá?

M

17.11.2019 20:36:50

Vybíráme z Bazaru

Sagrada CZ
Sagrada CZ
Akt. cena: 530 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas