Euthia: Torment of Resurrection

xxxxxxxxxo hodnoceno 113x (Seznam vlastníků)

Euthia: Torment of Resurrection - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Diea Games s.r.o.
Autoři: Markéta Bláhová
Tadeáš Spousta
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

1. crowdfundingová kampaň na platformě Kickstarter

Kampaň už běží zde: https://www.kickstarter.com/projects/euthia/euthia-torment-of-resurrection

12.1.2020 16:28:06 | Upraveno autorem (porovnej)

MindThiefRat
Ahoj,

vypadá to že hru stále ještě předobjednat jde. Na webové stránce hry (euthia.com) je v horní části položka "Předobjednat". Ta tě vezme na předobjednávací stránku na Backerkitu, kde se dá vybrat hra včetně libovolných doplňků.

Neprošel jsem celý obejdnávací proces, protože hru už mám přes Kickstarter, ale zkusmo jsem si přidal několik položek do košíku, proklikal se několika kroky objednávky a nenarazil jsem na žádný problém.

14.10.2020 10:39:49

Cca datum

Ví se nějaké přibližné datum, kdy by se mohla začít hra rozesílat? Stačí klidně měsíc, nemám vůbec představu, na kdy se to plánuje. Díky

9.11.2020 12:20:55

Cca datum.
Plánované datum pro lidi z KS by měl být duben, pamatuji li si to dobře. Předobjednávky je plán na červen.
Jinak hru a vše okolo jde předobjednat i na Tlama games.

9.11.2020 12:44:52

RE: Cca datum.
Ahoj.

Původně bylo plánované datum vydání někdy v průběhu dubna. Bohužel se tenhle termín podržet nepodaří. Důvodem je zejména dodělávání nového kontentu vzniklého ze stretchgoalů, ale některé další věci, které souvisí například s výrobou, jako to, že jsme jsme chtěli lepší kvalitu figurek. Bohužel příprava produkce tak nabrala zpoždění, které se zkombinovalo s jednou věcí s níž jsme původně nepočítali a to je čínský nový rok, který trvá 6 týdnů a během kterého továrna kompletně stojí. Dodání je tak posunuté druhou půlku léta.

Detailní informace jsou pak shrnuty v posledním updatu ze 4.12.
https://www.kickstarter.com/projects/euthia/euthia-torment-of-resurrection/posts/3041515

Ale protože je v angličtině, tak kdyby bylo potřeba něco doplnit, stačí říct ;)

Zpoždění nás samozřejmě mrzí, ale náplastí snad bude hra, kterou jsme chtěli dodat v co nejlepší kondici. Jak po herní stránce, ale tak i obsahové, kvalitou komponent, pravidel atd. V posledním updatu je třeba také zmíněný nový scénář, který jsme do hry přidali. Název má Collision Scenario a přibude díky němu nový Map tile a čtvercové karty Catalystů. Narozdíl od ostatních scénářů se nebude začínat v kostele ale rovnou v páté kapitole a půjde se s artefaktem do kapitoly první do kostela a potom ... :)

16.12.2020 16:51:25

@alladjex
Zpoždění mně nevadí, jsem rád, že se snažíte to neuspěchat a dáváte tomu veškerou péči, díky za práci na hře.

16.12.2020 19:16:50 | Upraveno autorem (porovnej)

@Archaon
Děkujeme.

18.12.2020 10:51:17

Tak posledny update ma nepotesil, co som v rychlosti presiel, tak im chybaju prachy a budu dodatocne od kazdeho strhavat 15 dolarov. Kto nebude chciet, tak budu refundovat. Nepaci sa mi to, ale 15 bubakov ma nezruinuje. Na hru sa tesim.

11.7.2021 08:14:22

Ahoj , za mě je potřeba si to PŘEČÍST CELÝ A POŘÁDNĚ a potom se rozhodnout , kdo si to přečte v rychlosti , tak může do médií pouštět , nechtěně hejty nebo zkreslené zprávy.

11.7.2021 09:02:19

Nevím co je na tom zkresleného? Chtějí prostě 15 dolarů navíc a k tomu jako bonus to přijde o několik měsíců později. Win-Win

11.7.2021 09:09:37

No není se moc nad čím pozastavovat náklady na většinu materiálu vystřelili nahoru nebo prostě nejsou o navýšení cen dopravy z Číny a spožďovaní se už taky napsalo dost. Vše vyskočilo o tolik že se s tím počítat nedalo s přihlédnutím jak se zdražovalo v předchozích letech. Držím jím palce ať už se jím to víc nekomplikuje.

11.7.2021 10:13:06

Příliš myšlenek a informací v jedné zprávě….docela nepříjemné čtení, pokud se zamyslíte nad věcí z hlediska tvůrců.

Za mě je navýšení 15$ úplně minimální minimum, které mě ani v nejmenším nepřekvapuje.

Vůbec Tadeášovi a Markétě tuto situaci nepřeju a je to tak obrovský bullshit tyhle ceny s nálepkou Covid-19….když nad tím přemýšlíte, nechápete, jak by se měla situace změnit.

Ale jen s jednou věcí nesouhlasím a to je naivita, že hodnota Euthia v MSRP bude 4100Kč…přestože obsahu je hodně, tu hodnotu na reálném trhu ta hra mít nebude. Ale třeba se pletu a hře bych to jistě přál.

ZÁVĚR: 15$ je směšně malé navýšení a rád jej zaplatím! Držím palce a špatně se mi čte informace, že si tímto projektem DIA ani nezaplatí investici do projektu….co tohle má být za podnikání? :-(

PS: expanze je libová, I am IN :-) Sice nebylo řečeno, ale nový necromancec vybízí k novému hernímu módu 1 vs. ALL, což?

11.7.2021 13:36:57 | Upraveno autorem (porovnej)

každé neočekávané navýšení nikdy nikoho nepotěší, ale já za sebe můžu říct, že i přes vzniklé okolnosti (zavřené všechno co šlo), jsem o svůj pravidelný příjem nepřišel - naštěstí, proto bez rozpaků rád připlatím nejen těch 15USD, a pokud to ještě jakkoliv půjde, přikoupím i další add, které jsem do své prvotní objednávky nedal. A na rozšíření se těším.

Pro mě je tato hra tzv. hra století - ať už scénářem, tak i objemem materiálu (takovou podobnou doma nemám, a asi další už nebude). Navíc je pro mě bonus to, že tvůrci jsou z našich luhů…

Takže OK, a snad to tvůrcům vyjde “dobře”.

 

11.7.2021 13:46:31

za mne je 15 dolarů ok, vše za poslední rok zdražilo (tedy i to, co ještě neexistuje), myslím, že si těžko představíme celou situaci a ty nervy tvůrců… 

11.7.2021 15:12:44

Osobne nerád vidím, keď ma chce niekto zkasírovať o ďalšie peniaze , žial ako zákaznika má akékoľvek dôvody nezaujímaju,cena bola dohodnutá a tu som zaplatil.Zas sa ukazuje,že nie je dobre ,aby dizajner bol zároveň vydavateľ. Snáď sa z toho poučia v tých ďalších svojich projektoch,ktoré tam ukazujú.

V tomto prípade však nie som zakaznik,ale podporovateľ a stále maju Tadeaš a Markéta moje sympatie ,takže im tých 15dolarov pošlem,len dúfam,že neotvorili s tým refundom Pandorinu skrinku,veď ako samy tam uvádzajú ak by len 200 z 3995 požiadalo o refund,tak su za v mínuse o dalších 25k.

Nebudem písať na Kickstarterovu stranku hry ,aby som nešíril ako tu Angri napísal “nechtěně hejty nebo zkreslené zprávy”,ale docela by ma zaujímalo vyjadrenie Tadeaša ,čo bude ďalej ,ak bude príliš veľky záujem o refund.

11.7.2021 19:49:07

Já to naprosto chápu. Ceny všeho letí nahoru šílenou rychlostí. 

Klub deskových her Ježkovy voči

11.7.2021 21:02:04

Ahoj všem,

moc všem děkujeme za podporu a hlavně pochopení! Situace je aktuálně opravdu dost děsivá, protože jsme se dostali do situace, že poslední dva měsíce jsme měli každý týden jiné informace jak od fabriky, tak od dopravců a šla nám z toho hlava kolem. Nakonec pak člověk zjistí, že má vyrobené hry, ale nemá je jak dostat z Číny.

K tématu refundů - aktuální stav je 40 refundů a oproti tomu máme od 74 lidí v Tip Bowlu přes $1640. Situace je zatím pod kontrolou. Ještě dlouho před touhle situací jsme začali pracovat na nové e-shopu na doprodej her, které se vyrobily navíc. Těch je kolem 500 kusů v různých jazycích a máme v plánu je začít během 2 měsíců nabízet. K nim případně přidáne i ty refundy/vrácené hry od podporovatelů. Sice nás to bude stát nějaké další úsilí hry prodat, ale jak jsme psali v Updatu a spíše upozorňovali lidi, pokud to nebudou stovky her, tak jsme v pohodě.

Snad nám brzy dorazí i první kompletní vzorek, měl být už v ČR. Budeme dále informovat v Updatech. Případně se můžete stavit u příští Temné strany hry na Joub.castu, máme v plánu o tom pohovořit…

_________________________
/-Otrokář v Diea Games s.r.o.-\

11.7.2021 22:24:45

Je to celkem smutné čtení. Já 15$ nemám problém dát. Ale musím to ještě řešit v rámci multipledge, který jsem zorganizoval.

Neodpustím si drobnou výtku - myslím si, že vzhledem k těm 559 backerům z ČR jste to pro ně mohli dát i v češtině. 

Já to sice zvládnu i anglicky, ale česky je to pohodlnější. A ten překladač je sice dobrý, ale omezený na 5000 znaků a kopírování z PDF není moc user-friendly a dělá konce vět na konci řádků, což tomu překladači občas neprospívá (ale třeba je to jen můj problém s PDF).

11.7.2021 22:48:51

Jelikož neumím dokonale anglicky, tak bych také uvítal obsah toho sdělení v mateřském jazyce. Rámcově jsem asi pochopil obsah a také jistě nemám problém s 15 dolary, spíš mě děsí jiné věci. Jednak fakt, že kvůli tomu bude někdo reálně řešit refund. Nabídku asi chápu, ale nechápu osoby, které to udělají. Došlo bohužel na to, co jsem si myslel už přes rokem. Přišlo mi to dost levné, zvlášť aktuálně s ohledem na rostoucí ceny deskových her obecně, kdy není problém chtít 1500 za hru, kde je 30 karet jeden herní plán, pravidla a pár dřevěných kostiček… nebudu zmiňovat o kterou jde.. takže si úplně nemyslím že chtít za základ této hry v retailu kolem 3500 jako nějaká blbost, váhově je to liga Gloohavenu :-) … naopak se cítím až blbě, pokud z mě podpory na KS tvůrci mají, resp. Nemají to, co jsem očekával. A jen se modlím aby se to dotáhlo do konce a aspoň nějak zafinancovala jejich práce. Závěrem chci požádat, kdo četli obsah sdělení, nezmiňovat věci, o které jsme byli požádáni se nezmiňovat, každopádně mě tato věc těší a bude stát asi další peníze :-). Snad se vše obrátí k lepšímu a do černých čísel….

12.7.2021 15:40:39

@Korenar Tak MSRP hodnotu to 4100 Kč může mít - MSRP je v tomto případě cena, za kterou se to tvůrcům vyplatí dávat do distribuce. Zároveň je ale možné, že s touto cenovkou to v distribuci nikdo nebude chtít a hra tak bude dále k dispozici jen v dalším KS, skrz přímý prodej nebo v osekané verzi, což je osud velké části KS her.

Jinak "backer only" update je nešťastný v tom, že pro lidi mimo tento projekt to může budit nedůvěru, což není dobré pro projekty budoucí. Vhodnější by myslím spíše byla zpráva všem skrz KS, pokud to nemá vysloveně špatné rozhraní. 

12.7.2021 16:48:56

Díky za zpětnou vazbu a komentáře. 

Uvědomujeme si, že obrovská podpora jde s ČR/SR a moc rádi bychom komunikovali ve více jazycích a kdyby alespoň česky, bylo by to prima. Například při tvorbě nového webu/eshopu jsme to řešili také, moc jsme chtěli, ale bohužel na to prostě nemáme peníze a lidi, což jsou zase peníze. Taky jsem si před lety říkal, proč když dělá česká firma nějaký projekt/hru, proč to nedá do CZ, je to pro ně přece jednoduché. Pravdou ale je, že když celý tým(2-4 lidi) pracují od rána do noci aby vůbec stihli dodělat to anglické oznámení a připravit k tomu všechny podklady, tak nám pak nezbývá nic jiného, než na takové myšlenky zapomenout. Není to o tom, že bychom nechtěli, ale nemáme na to bohužel prostor. Musíme pracovat i na dalších projektech do budoucna a to bere hodně času. :-)

Ceny her půjdou v příštích měsících a letech hodně nahoru. Samozřejmě né všechny, ty co se vyrábí zde, budou dražší jen o materiál, který vzrostl třeba o 15-40%, ale hry z Číny prostě půjdou skokově nahoru hlavně kvůli dopravě. Tedy třeba u Euthie je navýšení ceny už teď jasně dané a i mě to přijde šílené, když vidím na Tlama games cenovku za Legendary Tier II 6200 Kč, ale dneska nám přišel kompletní vzorek a je to teda pořádná krabice o 13,5kg. :-D

Ještě jednou všem velký dík za obrovskou podporu, pomoc a rady. Věřím, že se brzy dostaví ta radost z toho doručování her k lidem a všichni si ten finální kousek v klidu zahrajeme!
T.

_________________________
/-Otrokář v Diea Games s.r.o.-\

12.7.2021 22:50:07

Mohli by jste udělat video unboxingu těch dvou obr krabic, ať je na co se těšit :-)

13.7.2021 09:52:55

Jo, unboxing určitě a co nejdříve temnou stranu. 

Bylo by super tu temnou stranu i otitulkovat a dat na kickstarter.

 

13.7.2021 10:21:15

SwamRazer : Ona ta sleva pro podporovatele původní  hry asi byla taky pěkná finanční zátěž. Z mého pohledu zbytečná ale chápu původní záměr.

Klub deskových her Ježkovy voči

13.7.2021 17:06:20

Díky za náměty.
Unboxing řešíme, ale tím, že nám Eastar GM poslal bohužel jen vzorek, nikoliv ještě finální hru kvůli tomu, aby se proces nezdržoval a odsouhlasili jsme si balení hry a bezpečnostní prvky, unboxing by aktuálně nebyl ten pravý unboxing. Navíc kopie co nám poslali, je CZ verze, což tady pro nás je prima, ale pro ostatních 3300 lidí už ne tak moc. :-D

Titulky k temné straně hry by byly super, ale je to práce na mnoho dní a ještě Joub.cast není firemní Diea Games pořad, pořád je to Alladjexův “nezávislý kanál”. Do budoucna máme v plánu se komunitě ukazovat v nějakém formátu, jako firma, ale musíme trénovat mluvenou angličtinu…

Ke slevám pro podporovatele z ČR, respektive z Legend země Euthie. V tom celkovém objemu to nebyl takový problém, ale s aktuální situací pak ziskovost her nevycházela úplně dobře. Ale upřímně si myslím, že obrovská podpora od “našich” byla právě hodně rozhodující pro první dny kampaně na KS.

_________________________
/-Otrokář v Diea Games s.r.o.-\

16.7.2021 08:24:23

@SwamRazer, je mozne doplatit tech 15 USD v jiny den nez 20.8 nebo i jinou cestou (platebni prikaz)? V tomto obdobi budu mit kartu blocknutou proti platbam z internetu a nebudu mit komp k dispozici pro otevreni a mit 14 dni otevrenou kartu se mi fakt nechce.

P.S. Bylo by fajn, kdybyste davali neco jako manazerske summary na konec, opravdu nemam cas si cist 8 stran updatu → predpokladam, ze cast backeru tu Vasi zpravu jednoduse odignorovala, protoze byla prilis dlouha na to co jste se snazili jim rici.

19.7.2021 12:34:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Tainted Grail: Pád Avalonu
Tainted Grail: Pád Avalonu
Akt. cena: 1525 Kč
Končí za: 10 hodin

Offcanvas