Earth Reborn - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Ludically
Z-Man Games
Autoři: Christophe Boelinger
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

ER pre 3 a 4 hráčov

8-9 scenarova kampan pre 3 ci 4 hracov, tutorial od zakladnych po 'vsetky' pravidla.. No paraada!

http://forum.earthreborn.ludically.com/viewforum.php?f=5
14.6.2011 00:08:44 | Upraveno autorem (porovnej)

..
Prave som objavil ameriku (Born to kdesi spominal uz davnejsie:) ..no az teraz som si to 'nasiel', postahoval a pozrel poriadne..
..a som desne namlsany, priam sa neviem dockat!! Vsetko zaujimave: mapy, finty v specialnych pravidlach, objectives, co-op.. no na toto som cakal cely cas..myslim, ze to celu krabicu posuva este dalej:))

..vyzera to byt na riane dorodruzstvo, kto sa prida?:D

14.6.2011 00:16:05

útěcha...
.opčíku, nic si z toho nedělej. Já jsem si toho taky vůbec nevšim.
Zaregistroval jsem jen poslední scénář z této série, ale ty předchozí vůbec.

Zdá se, že zase budu mít co překládat - další sadu 7 multiplayerových scénářů :-).

14.6.2011 07:52:48

..
len najvacsi problem je pri multiplayer, ze si treba najskor vychovat spoluhracov :)
ja mam iba 2 dalsich co este len zacinaju s ER

14.6.2011 10:34:57

syon
V tom jsou ty scénáře právě parádní. Učí postupně všechna pravidla od základu úplně stejně jako ty pro 2 hráče. Takže si je můžeš "vychovat" na tom ;)

2 opčík: máš pravdu, někde jsem to tu už řešil se sydem myslím ;)

25.6.2011 16:43:39

3xs1-a,N2:S1
tak sme prave testli prvy scenar z tutorialu, 'prison break' sice len v troch, ale rozhodne mi to prislo zaujimave.. noradi musia zdielat/kalkulovat svoje CP a OT na oslobodeneho Billa, co-op teda ide..
Mali sme trochu 'problem' ci selemiti mozu otvarat cely a otacat zetony..setup netvrdil opak,tak nakoniec v poslednej hre z troch Mart zmenil strategiu a hned v prvej cele Jeff nasiel Billa.. snazili sme sa s olafom nejak ho odtial vysekat..ale saw rules-monstrozne zbural stenu do cely, naco dvere a pak jednym smahom pily spravil z Billa sekanu:D smitec.

V prvych dvoch hrach sme Billa trochu hladali (raz sme nasli zomba, tak sme ho hned zas zavreli) a nakoniec sa mu vzdy nejak podarilo ubziknut..
No naskak veliky, skoda,ze sme nehrali v 4, to by sa k noradu pridal Woo a hned by to bolo hutnejsie:))

Kazdopadne od buduceho tyzdna sme na to (snad) 4 a to teda ze bude mazec epicky:D

6.7.2011 15:23:00

Pročteny scénáře 1 a 2
Teda jako vypadá to SUPER!!!!
Nejvíce se mi líbí týmová hra, ale i kooperativka je bezva.
Jen tedy ten death mach mi moc nejde k backroundu.
Možná by to chtělo ještě jiné postavy a hrát to jako střet různých frakcí.
Použít by šli postavičky Imperiální gardy z WH40K.
Myslím, že je stejné měřítko. Museli by se jen vymyslet ty special ability a vyrobit karty ...

7.7.2011 11:25:51

2,3 hráči
Nechcem zakladať novú diskusiu. Mám otázku na tému diskusie :)) Ale trošku z iného súdka.. Keď si kúpim hru a úplne prvý krát ju chceme hrať 3-4ia.. bez toho aby sme sťahovali dáke tutorialy alebo čo to vlastne je ( neviem presne čo to je ešte som to nehral ), dá sa to hrať aj v 3,4 hráčoch? Alebo to treba začať hrať najprv v dvojici a potom dačo posťahovať? Hádam ma každý pochopil :))

6.8.2011 04:25:45

3,4 hráči
Nie je od veci si najskôr prečítať pravidlá aby si zistil základné pojmy :)
Potom stačí stiahnuť odtiaľto laredom preložené multiplayer scenáre. Prvé nie sú priliš zložité asi ako single tutorial. Postupne sa obtiažnosť zvyšuje pridávaním ďalších pravidiel.

6.8.2011 10:39:08

pravidlá
haha.. hej hej už som si dačo s toho prečítal.. Len som chcel vedieť že či v základnej hre je priložené niečo pre 3,4 hráčov, alebo to bolo pôvodne pre dvoch hráčov a že či to je možné vôbec začať hrať vo väčšom počte :))

6.8.2011 15:59:55

stOKYi
Původní hra je pro dva, ale hrát to můžeš i ve 3 a nebo 4. Ty další scénáře na netu jsou pak napsány speciálně pro 3 anebo 4 hráče.

6.8.2011 21:26:00 | Upraveno autorem (porovnej)

scenar 8
tak pani, sam majster Chris zverejnil svoj osmy ultimatny tutorialovy scenar pre 3-4 hracov..

http://forum.earthreborn.ludically.com/viewtopic.php?f=5&t=3229&start=0

bozinkujeminenku uaaaa!:D

PS> nejaki 2 prazsky pokrocili hraci??? ..okrem tohto scenara aj na pripadne dalsie pravidelne hranie v 4, hlavne aliancny sags.. SZ!

1.12.2011 15:17:13

paráda :)
Pred piatimi rokmi kedy som býval v Prahe by som určite dal túto ER session :)

1.12.2011 18:31:22

to .opčík, ad scénář 8...
Jo. další scénář od Chrise potěší. Začlenil tam mučení a zajatce. Spíš jsem čekal, že už tam obsáhne všechna pravidla (tj. i společné příkazy a více podlaží), ale asi postupuje striktně podle devatera scénářů pro 2 hráče. I když nechápu, proč mají být cíle jednotlivých hráčů utajené. Když si člověk přečte ten úvodní příběh, tak je celkem jasný, o co asi komu půjde. Při druhé hře určitě.

Ještě jeden dotaz, pokud už tedy máš tu zkušenost :-). Jak moc se v praxi liší scénáře kampaně pro 2 od scénářů kampaně pro 3/4 hráče? Jsou kratší/delší, je tam větší prostor pro taktizování (menší počet postav dostává stejný počet příkazových žetonů), co domlouvání v rámci týmu?

Na Zatroconu v lednu můžem tenhle scénář prubnout.
Docela jsem zvědav, jak vypadá ER v multiplayeru.

1.12.2011 21:11:49

multiscenáre
Môžem za seba v kratkosti povedať, že sme hrali multi scenáre do č. 5. Hrali sme aj v troch aj v štyroch a vždy som bol mierne sklamaný oproti hre vo dvojici. Možno neskôr ( keď SAGS ) sa to zlepší neviem. Každý scenár ma iné pravidlá na komunikáciu medzi sebou, ale keď sme hrali, sa mi zdá že to bol tretí scenár, tak možnosť ísť sa schovať a prebrať taktiku so spoluhráčom pred iniciatívou sme už po treťom kole ani nevyužívali. Nechcelo sa nám už :) .V jednom scenári sme hrali každý viac menej proti sebe ( 5ka) a tam napríklad tímová spolupráca bola minimálna.. a čo sa týka dĺžky.. pribúdajúcimi pravidlami pribúda aj čas. Piaty scenár v multi čo sme hrali naposledy sme hrali prvý krát za necelú hodinu a pol a druhý krát za 3 a pol hodiny, čiže aj to je dosť variabilné. A ešte chcem povedať, že ani jeden scenár v trojke sa mi nepáčil, kým v štvorke to bola celkom sranda. Postáv ovládaš tiež variabilne, záleží to aj od počtu hráčov či 3 / 4 to hráte :) Opčík ale bude mať asi na multi iná názor. Ale teším na sa SAGS vo štvorici..

2.12.2011 00:30:47 | Upraveno autorem (porovnej)

přeložený 8. multi-scénář...
Pokud by někoho "pokoušelo" zahrát si zatím nejnovější oficiální multi scénář,
tak má možnost - do přeložené kampaně už jsem ho doplnil.

20.12.2011 20:37:42

laredo
..tie tajne misie su imho priprava na sags:D ..tam je to tajne uplne a cely feeling z hrania mi pride o dost iny.. predsalen, blokovat supera ked neviem o co mu ide je dost haluz..

kampane 3+ . imho zavisi od scenara, ale hlavne tie skorsie su kratsie(1-2 kola a je rozhodnute) a viac zavisi od stastia. na naucenie to staci, v tomto smere som nemal namietky..na hratelnost som pocul iste vyhrady, zcasti aj opravnene, snad sa tu zainteresovani vyjadria za seba:)

ER je primarne pre dvoch, v hre pre 3+ zazitok asi urcite najviac zalezi od scenara, jeho cielov, rozdelenia comadu (CP,OT timu), specialnych pravidiel a tak..V podstate vsetko je od tohto a vzdy je to ine, tazko generalizovat..
..priestor na taktiku tam imho je, ci je vacsi..to posudit neviem, ale urco zavisi od spoluhraca (+ je to o cosi vacsia psina..:) Mne tie dohadovacky v time prisli fajn, je to ako zavan noveho poznania do rutinneho myslenia v ramci ER:D nove pristupy, nahlady, taktiky a postrehy..dokonca aj pri dueli o preruseni ci iniciativu boli porady a to je uz co:D
... zial vacsina multakov som zazil v 3hracoch a ak v 4hracoch, tak 3vs.1.. idealne predstavy mam o hre 2vs2, tam by to mohla byt fakt libovecka,seriozna valka:D ..ale to je asi viac hudba od sags, v tutorialovych scenaroch ide skor o pridavanie pravidiel napriek tomu, ze maju imho vacsiu fantaziu co sa tyka cielov/pribehu a spec. pravidiel..

Ak ides v lednu na ZC, volam 100x Hura!:D ..ako rad by som podrtil s kompetentnymi ERko, nie len tento scenar..
Oblud sa prida urcite a mozno ani Kalkulus neodmietne..to my mohla byt slusna jizda:D

inak pravidla mam v praxi zmakle uplne vsetky a ako OT tu musim este podotknut, ze najvacsia pecka je uplne posledny scenar pre 2..fakt vytecne, mocne odporucam! :))

21.12.2011 09:31:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

ZhanGuo
ZhanGuo
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas