Dungeon Twister 2: Prison

xxxxxxxxoo hodnoceno 31x (Seznam vlastníků)

Dungeon Twister 2: Prison - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 11 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Ludically
Autoři: Christophe Boelinger
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidla

Na netu se objevily pravidla pro tuto hru. http://www.dungeontwister.com/us/download/dtprison_rulebook1_en.pdf
6.10.2009 06:49:11

super
Diky! Jen tak jsem zkusil ...dtprison_rulebook2_en.pdf, ale bohuzel, pravidla k soliteru tam nebyly :)

6.10.2009 08:25:43

Vše (včetně solitérní hry)...
... je ke stažení zde: http://www.dungeontwister.com/us/telechargements/index.html

Vše důležité v EN a DE verzi.

6.10.2009 08:33:07

beru zpet
Jsou tam. http://www.dungeontwister.com/us/download/dtprison_rulebook2_solo_en.pdf

uhhh, 24 NPC, kazda s nejakou unikatni schopnosti... to neni spatne...

6.10.2009 08:34:04

Banshee a Telepath
Ke zkušenějším mám dotazy ;-)

1) V pravidlech jsem nějak nenašel (nebo přehlédl) význam té lebky u "Smrťáka". Na konci pravidel je jen napsáno, že to znamená "undead". Znamená to, že je nesmrtelný respektive nezabitelný (nelze ho zlikvidovat)? Čili může chodit přes pasti i bez lana?

2) Jaká je posloupnost kroků u boje s "Telepatem". Zaútočím-li kontaktně "Telepatem" na jinou postavu tak:
a) řeknu jakou kartou má soupeř zaútočit
b) pokud ji má, tak ji použije, pokud ji nemá ukáže mi všechny "combat" karty co má v ruce a skrytě pak některou z nich použije
c) já položím svou combat kartu
d) vyhodnotí se boj

Je to správně a nebo já pokládám svou combat kartu ještě předtím, než soupeři řeknu aby zahrál nějakou určitou combat kartu? Je to důležité, protože pokud dávám kartu až po té telepatické transakci a soupeř zmiňovanou kartu nemá a ukáže mi jaké má, tak já bych mohl zareagovat jinak, než když kartu položím na začátku.

8.12.2009 12:20:36

kren
1) ten symbol "Undead" je jen klíčové slovo, v základní hře nic neznamená, je to podle mě kvůli potřebám rozšíření. Např. kouzelník má symbol M, což znamená "spellcaster" atd.
2) Nejdrřív telepat donutí zahrát soupeře kartu (jinou než +0) a poté vybírá svoji combat kartu.

8.12.2009 13:07:44

rbx

Kren
Hele, je ta hra dobra? Mě se vizuálně strašně líbí, mám ten stary Twister, ale ten soliter by se mu moc líbil!

13.12.2009 13:46:13

Já bych ho teda doporučil.
Ten původní DT mám už delší dobu půjčený od husaka a myslím si že to nové vydání opravdu stojí zato:
1) Perfektní figurky.
2) Postavy se mi zdají komplexnější a vyváženější jak v původním DT, ale je to spíš takový pocit, protože DTP2 jsem ještě nehrál - je to dárek pro synátora.
3) Vlastnosti některých předmětů a postav (Smrťák, luk, teleskopické kopí) jsou takové, že lze bojovat i na dálku. V původním DT byla jen ta ohnivá hůl (tady je taky) jen na jedno použití.
4) Součástí pravidel je více scénářů jak to hrát s méně figurkami nebo předměty a vždy jiné podmínky pro vítězství.
5) Součástí pravidel je i sešit s návodem jak to hrát s rozšířeními původního DT - takže to není solitér, který by čekal na další rozšíření (jak jsem si původně myslel), ale lze to hrát i s původním DT.
6) No a podle mne je největší pecka ten solitér. Nemám to teda až tak podrobně prostudované, ale myslím, že to fakt stojí zato a že to bude velice dobře fungovat. Nehledě nato, že ty karty pro solitér a vlastně i pro základní hru jsou graficky opravdu super.

Nejsem odborník na DT a tohle jsou jen takové mé prvotní pocity.

13.12.2009 23:03:12

ad solitér
V bodu 5) solitérem nemyslím tu hru pro jednoho, ale myslel jsem tím to, že to není hra, která by nebyla kompatibilní s předchozími staršími vydáními rozšíření nebo základní hry.
Je funkčně provedena tak, že se dá kombinovat s původním DT.

13.12.2009 23:06:04

Ranged Combat
Počítá se použití Ohnivé hole jako vzdálený souboj (Ranged Combat). Ptám se proto, jestli proti Ohnivé kouli lze použít Velký štít nebo ne.

25.12.2009 16:32:53

Podle mě
Se Fireball jako ranged comabt nepočítá, v pravidelch na str. 15 dole se píše, že Ranged combat může vyvolat postava nesoucí luk. Shoduje se se mnou i jedno fórum na BGG, kde uvádí, že ani Scream od Banshee.

25.12.2009 17:24:27

Na
překlad se asi nikdo nechystá dle toho, co tu čtu :-) škoda. Moc bych si hru přála, ale přeložit to nezvládnu.

30.1.2010 12:15:53

to ta jemná
Na překladu dělám. Zatím jsem asi na 60% pravidel sólo hry. Základními pravidly jsem nezačínal, protože kromě některých scénářů jsou pravidla stejná jako u původního Dungeon Twisteru. Jasně, jsou tam jiné postavy a předměty, než u původního Dungeon Twisteru, ale proto jsem jako první přeložil zástěnu s referenčními texty. Je tady už ke stažení. Pravidla k základnímu DT si můžeš stáhnout na stránkách BlackFire.

30.1.2010 12:29:28

...
tak to jsi mě opravdu potěšil! Za mě velký dík!

30.1.2010 21:40:16

dotazy
Mám dotaz, možná je trochu hloupý, ale fakt si nejsem jistý. Můžu udělat následující věc? Back-stabber se za 1AB pohne o 2 pole ke dveřím a použije svou schopnost lock-picking (za 1AB) a pohne se zpět o zbývající 2 pole (bez použití dalšího AB). Na na 80% si myslím že to je porušení 1. gold rule a tohle udělat nemůžu (musím za ten druhý pohyb zaplatit AB), ale fakt si nejsem jistý :).

A druhý dotaz. Back-stabber je zraněný. Přijde k němu Klerik a vyléčí ho (vyléčené postavy nesmějí do konce kola nic dělat). Zapojuje se vyléčený Back-stabber do group combat a dává +2 sobě a všem ostatním friendly postavám v souboji, který vyvolá jiná postava?

1.2.2010 16:15:05

to Beholder
1) To nelze. Akci musíš vždycky dokončit dříve než začneš provádět další akci. Když se nad tím zamyslíš, tak pokud by šlo dočasně přerušit prováděnou akci někde v půlce a začít dělat něco dalšího, tak by ses mohl vnořit do mnoha úrovní prováděných akcí a zrovna tak tvůj soupeř a hra by se stala totálně nehratelná, protože by nikdo nevěděl, ve které fázi prováděných akcí se zrovna nachází.

2)Druhý dotaz nevím a taky by mne to zajímalo :). Zkus se pohrabat v dotazech na BGG, pokud tady nikdo neodpoví.

1.2.2010 16:41:52

kren
1) já jsem si právě nebyl jistý jestli se 1. golden rule vztahuje i na použití vlastností. je mi jasné, že třeba s otáčením místností to udělat nemůžu.

Tím páden ani Jump nemůžu použít v průběhu pohybu? Když jsem jedno pole před dírou a chci se dostat 2 pole za díru, tak na to spotřebuju 3 AB? To je mrzuté :(

1.2.2010 16:55:58

to Beholder
Přesně tak, je to mrzuté :).
A ještě k té druhé otázce. Pohrabal jsem se na fórech a je tady jednoznačná odpověď, která se netýká jen Backstabber ale všech vyléčených postav. Právě vyléčená postava se NEZÚČASTŇUJE skupinového boje (group combat), byť by ho vyvolala jiná postava.

1.2.2010 17:02:47

kren
jj, potrvzuju, právě jsem to našel ve FAQ.

1.2.2010 17:11:19

pár nelogických věcí
při hlednání otázky na svůj dotaz jsem narazil na pár opravdu velkých nelogičností, které mi docela vadí.

Malinký Mekanork může nést obrovského zraněného Kolose.

Naga může přes arrow-split (tenká mezera ve zdi) protáhnout zraněnou postavu (třeba i toho Kolose)

Dost divné...

1.2.2010 18:18:45

Beholder
Mekanork toho Kolose nenese, ale táhne za patu. Mekanorci jsou totiž děsně silní v tahu. Minulý týden jsem jednoho viděl ve Frýdku a nevěřil jsem co všecko utáhne. :D

1.2.2010 19:24:54

to Beholder
Když ti to vadí, tak není nic jednoduššího, abys toho Kolose nechal ležet zraněného před tou dírou :).

1.2.2010 20:07:26

Sólo hra
Měl bych dva dotazy týkající se sólo hry.
1) Recyklujou se combat karty pokud mně (nebo nehráči-NP) zůstane v ruce pouze karta "+0"?

2) Pokud se na základě zahrané combat karty v místnosti objeví posila mohu jí hned napadnout pokud mám ještě AP, nebo musím počkat až do dalšího kola?

Díky za odpověď

2.2.2010 17:44:04

re Sólo
1) Tahle odpověď tě asi nepotěší, taky to pro mě byla docela pecka: NE, na rozdíl od virtuálního protivníka, kterému se Combat balíček recykluje.
2) Ano, můžeš ji normálně napadnout,např. jinou postavou, jen pozor na Golden rule 1

3.2.2010 08:55:55

re Solo
:-D No já jsem to tak nějako pochopil, že combat karty recykluje jen NP ale nechtělo se mi tomu věřit... :-D

3.2.2010 13:31:19

Jaký je solitér?
Už jsem se ptal dnes u Dungeoneeru. Miluju fantasy a hledám nějakou pěknou solitér hru. Tohle si mě graficky podmanilo a láká mě i to, že je k dispozici oficiální solitér varianta, snad dokonce v několika obtížnostech. Můžete se podělit, jak dobrá je solitér hra? Jak dobře hra hraje proti vám? Ponoříte se do toho tak, že zapomenete, že za oknem leje jako z konve a užíváte si atmosféru zatuchlých sklepení? Díky za informace, hodně o tomhle kousku uvažuju :)

12.5.2010 19:13:13

Vybíráme z Bazaru

Kaskádie - insert (základ + rozšíření)
Kaskádie - insert (základ + rozšíření)
Akt. cena: 470 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas