nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Dungeon Twister 2: Prison

Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 11 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Ludically
Autoři: Christophe Boelinger
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Již 500 let sužuje Arcimág zemi Targane. Již 500 let pro něj trpaslíci a gnómové budují nové a nové smrtonosné kobky. V nich bojují lapené bytosti o holý život pro arcimágovo zvrácené pobavení.

Dungeon Twister 2: Prison není tak docela plnohodnotnou novou hrou. Spíše se jedná o upravenou verzi hry Dungeon Twister z roku 2004 s novými pravidly, postavami, sólovou hrou i vzhledem (hra obsahuje plastové figurky místo kartonových atd.)

Základ hry však zůstal nezměněn. Dva hráči ovládají skupinu bytostí v podzemním labyrintu plném smrtících jam, zamčených mříží a střílen. Cílem hry je zisk 5 bodů, které se získávají za uniknutí bytosti z labyrintu či zabití nepřátelské bytosti.

Hráči se střídají v hraní akčních karet, každá dává 2-5 akcí, ale před použitím stejné akční karty je třeba použít i všechny ostatní.

Akce pak mohou hráči využít na pohyb, boj (opět řešený pomocí karet, které se po použití zahazují) nebo odkrývání dosud skrytých částí podzemí. Specifickou akcí, která dala hře název, je pak otáčení jednotlivými díly labyrintu, čím se situace ve hře často zásadně změní.

Jednotlivé postavy navíc mají speciální schopnosti a statistiky pro boj a pohyb. Zásadně jim mohou pomáhat žetony předmětů rozmístěné po bludišti.

Hra je zajímavá tím, že neobsahuje žádnou náhodu. Vše je o precizním plánování, výběru bytostí i předmětů a reakcích na soupeře.

Základní sada hry Dungeon Twister 2: Prison obsahuje dva sešity pravidel. První z nich obsahuje pravidla pro běžnou hru dvou hráčů a to ve formě pěti přehledných ukázkových scénářů. Druhý sešit pak obsahuje pravidla pro sólovou hru a pro kombinování základu Dungeon Twister 2 s rozšířeními, které vyšly k původní vydání Dungeon Twistera.

Autor: Eyron

Vybíráme z aukcí

Alhambra: Hodina zlodějů NOVÁ NEROZBALENÁ
Alhambra: Hodina zlodějů NOVÁ NEROZBALENÁ
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>