Dune - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, intriky, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Descartes Editeur
Hobby Japan
Autoři: Bill Eberle
Jack Kittredge
Peter Olotka
Rok vydání: 1979
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

Dune made in doma

To sydo: podle ceho sis ji delal? Nasel jsem zatim toto: http://www.sorvan.com/games/dune/
9.2.2009 13:48:25

saiwer
No, udělal jsem to samé a mě to při otevření žádnou chybu nehlásilo a na první pohled jsem neviděl žádnou vadu (ale s png verzí jsem to nesrovnával). Dej vědět dpi, rozměry a formát, můžu to zkusit vyexportovat a někde ti to vystavit.
S tou češtinou to byl jenom pokus ;-) Pokud se na hru nemám jen zálibně dívat a vymyslet si pravidla pro solitér, tak je ta čeština podmínka a když už tady jsou ve stejém designu přeložené karty, tak jsem si říkal, že se toho třeba někdo chytí :-)

20.2.2012 22:41:52

Ringo
Ad žetony - a co vykružovačka na vrtačku (taková ta pilka stočená do kruhu :-) - to by ti mohlo udělat pěkné kolečko jak z kartonu, tak i ze dřeva, nebo plastu.

20.2.2012 22:47:40

amis
vykružovačku nemam

20.2.2012 22:51:00

Ringo
Myslel jsem něco takového http://www.naradie-shop.sk/product/dierova-pila-hss-bimetal-1933/ - dá se to sehnat v kdejakém hobbymarketu, nebo prodejně s nářadím v různých průměrech cca od 100 Kč.

20.2.2012 23:11:20

amis
Ten co mám k tisku má 200DPI, 70x70 cm, 4145x4601 pixelů
Když to někam vyvěsíš pro srovnání, budu Ti vděčný. To rozlišení by rozhodně chtělo navýšit.

20.2.2012 23:16:34

saiwer
Hm,to mi moc nesedí - zaprvé rozměr v cm máš čtverec, ale v pixelech mírný obdélník ;-) a kdybych vzal na 200DPI ten větší rozměr, tak mi to dělá 60cm.
Řekněme, že bys chtěl něco na 300DPI (nebo raději 400, 600 ?) co by vyšlo okolo 70cm po větší straně (pokud to náhodou není čtverec)?
Jo a jaký formát - PNG?

20.2.2012 23:24:42 | Upraveno autorem (porovnej)

amis
Ok, to jsme si nerozumněli a já to dost blbě napsal. Čtverec to není, má to rozměry 52,64 cm na 58,43 cm, ale já bych si představoval plán cca 70 x 70 cm (tedy poměrově 70 cm na něco méně). Zkus klidně 600 DPI ve formátu png.

20.2.2012 23:36:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
Jestli hledáš 30 žetonů (na hrdiny) o kolečkách vhodné velikosti, uvažoval jsi o pokerových žetonech?

saiwer: Vida, Mucha, to je nápad. Duna a la Slovanská epopej redesign... :-))

21.2.2012 12:41:55

saiwer
Tak zkus http://ctyria.no-ip.org/duna-mapa.png
Mělo by to být 14898x16535, což bylo 140cm po delší straně na 300dpi (600dpi to jako volbu nemělo ;-) Je to ta verze, která je v cdr samostatně, ještě je tam jedna bez stínování názvů a s jednoduchými čárami mezi územími
Tak jsem vyexportoval ještě pdfko - stejné url, jen na konci pdf místo png. Přišlo mi, že s tím si vlastně můžeš udělat rozlišení jaké chceš sám.

21.2.2012 12:58:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Randir
o tech jsem prave uvazoval, ale maji aspon 3 cm v prumeru?

21.2.2012 13:17:51

mapa
ten PNG soubor je docela brutal, to snad uz ve vetsim rozliseni ani neni potreba, ne?

Jinak nevim jestli je uplne dobre, ze je na mape videt, jaka hodnota koreni tam vybuchne. Po case si to mozna hraci sice stejne zapamatuji, ale pro me je to do zacatku milym momentem prekvapeni, kolik toho koreni tam bude:-)

21.2.2012 14:53:56

Ringo
Pokerové žetony bývají ponejvíc čtyřcentimetrové, plus minus milimetr.

21.2.2012 14:58:12

amis
Jenže proti této verzi http://boardgamegeek.com/image/858015/dune?size=original je to jaksi nedodělané.

Všem:
Na těch BGG stránkách ty rozměry dole přímo uvádí :) Obdélník je to proto, aby se to vlezlo na 6 A4. Takže poprosím Ilyu o větší mapu a když se neozve, tak holt budeme muset zkousnout tu velikost 6xA4 nebo nic.

21.2.2012 16:06:25

mapa
a mapa z downloadu v komentarich pod tim obrazkem neni dostacujici?

http://files.myopera.com/Ilya_B/Dune/Dune%20map%20EN%20Ilya%2077%20v1.0%20fixed.zip

21.2.2012 17:22:27

Ringo
No, to je právě ta s 200dpi a s rozměry cca 6x A4. Elissa psala, čím více, tím lépe, a toto mi zrovna moc nepřipadá. Už vůbec ne pro plán s délkou strany 70 cm.

21.2.2012 18:20:17

saiwer
6x A4 by melo podle me bohate stacit. Ten soubor ma 15 MB, ja si tiskl na 4 A3 tu Scottovu mapu a ta mela 10 MB a kvalita perfektni, nikde nic rozmazaneho, vse krasne ciste.

Vy me snad donutite to zkusit vytisknout, jak to bude vypadat a toho se rochu bojim, protoze jak se mi to zalibi, tak to zalaminuji a budu mit pekny gulas z toho, kterou mapu usadit na pevnou desku.
Uz tak mam gulas v komponentech, kazdy pomalu z jine verze:-) Kdybych si udelal mapu podle Branovskeho, musel bych udelat k tomu aspon i ty jeho stity a kola. Ty mam ted udelany podle Scotta. Karty uz neresim, ceske karty od makaV rulez:-)

21.2.2012 18:33:03

Ringo
"Vy me snad donutite to zkusit vytisknout, jak to bude vypadat a toho se rochu bojim, protoze jak se mi to zalibi, tak to zalaminuji a budu mit pekny gulas z toho, kterou mapu usadit na pevnou desku."

Budeš si holt muset pořídit trojstrannou desku a z každé strany nalepit jednu verzi mapy :)

Jinak ta Scottova mapa je v rozlišení 300dpi, což je pochopitelně lepší.

21.2.2012 18:46:06 | Upraveno autorem (porovnej)

saiwer
no, super, pak to budu chtit jeste i sladit celkove, takzedodelam i karty a mam dve Duny. Co s tim pak? Ze zkusenosti vim, ze prilnu pak jen k jedne verzi a uz ji nemenim. Takze nevim ktera by vyhrala:-) Vzhledem k tomu ze jsou tu karty od Branovskeho v Cestine to vylozene k tomu sladeni designu s jeho mapou vybizi:-)

Jinak ja tu mapu teda zitra testnu, udelam ji opet na 4 A3 (samozrejme to udela ctverec, nezabere to A3 po cele sirce). Samotna planeta na ktere se primo hraje ma pak v prumeru 44cm, nevidim jediny duvod ji delat vetsi.

Nedavno jsem prakticky dokoncil tritydenni vyrobni maraton Duny. Jestli se mi ta mapa zalibi tak, ze to budu chtit vyrabet znova podle noveho designu, tak me mate na svedomi:-) Zacina to byt takove moje hobby posledni 3 roky. "What about make another version of Dune? Why not":-)

21.2.2012 20:06:39

Ringo
Jestli tu mapu testneš, a já doufám,že jí testneš už kvůli nám ostatním co plánujeme tisk na plachtovinu, tak s tím počítej, že je Ilyova verze jasná volba. Taky jsem si ještě minulý týden myslel, že udělám Scottovu, ale právě že ty karty v češtině, Mucha styl a reference druhých mě přesvědčily o opaku.

Na svědomí si tě klidně vezmu, s tímto nebudu mít morální dilema :)

21.2.2012 20:37:33

saiwer
ja teda moralni dilema mam. Co s tou peknou Scottovou mapou a co s nadhernymi ceskymi kartami od Malkav?:-) Kazdopadne to ale testnu.

Jeste k te mape na plachtovinu - to se tiskne na nejaky lepsi papir nez je ten klasicky do kopirek? a kdyz je to lachtovina, to se pak asi krouti rohy, kdyz se to rozbali, ze? Atreti dotaz, na kolik ze to vyjde, jak si to budete nechavat delat?:-)

Edit - a posledni dotaz, kde sis nechal delat karty a stity? S kartami se mi uz fakt pachtit nechce. Hlavne mam problem s tiskem. Resim to samolepicimi papiry, ktere dam na tvrdy papir a pak zalaminuji, bomba efekt, krasne tvrde karty, nicmene trefit se tak ,abych rub nalepil stejne jako lic, to je drina a obcas to ujede, ze. Takze nic neni dokonale. Nerad bych to takhle delal zase. Zajimalo by me, jak tvrdy papir snese tiskarna. Vykres se tam bojim davat, ze se mi zaplete mezi valce a uz nevyjede.

21.2.2012 21:09:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
Ad 1 a 2) Ta plachtovina je z plastu - omyvatelného, pivuvzdorného, žádný papír. Podle referencí se téměř nekroutí, po rozbalení je rovná.

Ad 3) Elissa psala, že 1m2 přijde i s potiskem cca na 600 Kč, konkrétní nabídku nám nastaví až bude znám počet zájemců. Počítej, že naše deska zabere cca 0,6m2.

Ad poslední dotaz) Karty mám dělané přes artscow, jak tady kdysi doporučoval Jezura. Ty karty jsou již předchystané na http://www.boardgamegeek.com/article/7050679#7050679. Po využití slevového kódu dostupného na http://www.artscow.com/promote/fcfs.aspx mě karty do celé hry vyšly cca na 500 Kč i s dopravou z Asie.
Žetony armád/frakcí a jiné pomocné žetony jsem vyřešil pomocí FFG žetonů a samolepícího papíru s ikonami alias Dorn nebo Panic Station. Zástěny si nechám udělat na nějaký zpevněný papír tady u nás (ještě jsem neřešil, asi v Copy General), stejně tak, jako velké žetony leaderů apod. (na ty chci sehnat nějakou hodně bytelnou variantu papíru). Na koření použiji kostičky ala Through the Ages http://www.svet-deskovych-her.cz/prislusenstvi-kaminky-zetony-c-54_81.html?cPath=54_81&page=1 (co barva, to jiná hodnota).

Největší oříšek podle mě budou ty velké žetony. Ale rozhodně bych je chtěl z jednoho kusu tvrdého papíru.

Teď jsi mě donutil to rámcově spočítat a blíží se to se vším všudy ke 2000 Kč. Kvůli tobě začínám mít špatné svědomí... Ale výsledná hra bude parádní!!!

21.2.2012 22:41:01

saiwer
takze to je tistene primo na plachtovinu? Ja myslel ze na papir, ktery pak zalaminuji. Takze je to neco, z ceho casem nesleze tisk a pod?

Uz je na me asi moc hodin, ale v cem spociva ta sleva pri odberu vetsiho poctu kusu? V tom ze tisknou od 1 m?

Musi byt tisk pri hromadnejsi nabidce jen jednoho motivu? Kdybyste tiskli Branovskeho mapu mapu a ja bych se pripojil s tim, ze chci tu Scottovu, to by asi neklaplo, co?:-)

Nema nekdo fotku jak to na te plachte vypada?

Ad Artscow - 500 Kc neni moc, jaka je kvalita tech karet - jejich pevnost, riziko opotrebovani casem a pod?

Jinak co se tyce zetonu vudcu - na BGG jsem nasel Scottovu varantu, kdy misto zetonu jsou karty vudcu. Proste portret a sila vudce je na hranate karte a ted tak uvazuji, ze tocici kolecko by se s treachery kartami mnohem lepe drzelo skryte s kartou nez sirokym ztonem.

No, kazdopadne jste me s tou plachtou a mapou k Dune nalomili, jeste nejsem rozhodnut pevne, ale nez pujdete do finale, tak dejte urcite vedet, mozna se nakonec taky pridam (da se to poslat nejak bezpecne postou?). Ale bude to teda vrchol vrcholu, clovek se pachti mesice s herni deskou a nakonec si ji necha za 500 vyrobit:-)


Jeste k tem ceskym kartam v Iljovem designu - ty zdejsi ceske karty jsou v nejakem malem rozliseni, ne? Portrety na kartach zradcu jsou festovn rozmazane.

21.2.2012 22:51:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
Tak za 500 Kč to nebude. To vyjde levněji. S tou množstevní slevou opatrně, to jsem jen tak odtušil z předchozích zakázek, Elissa rozhodně nic neslibovala. Já přesně nevím, jakým způsobem to budou tisknout, ale existují metody, kdy si musíš přednastavit šablonu tisku (to asi proto ten minimální požadavek 5ks na jednu mapu). Já fotku nemám a ani neznám trvanlivost plánu, pouze jsem vyčetl z fóra, že panuje s tím všeobecná spokojenost a to i po opakovaném a dlouhodobém hraní. Můžeš někomu z vlastníků napsat o podrobnější info.

Jestli máš teda možnost, mohl bys zítra zkusmo tu mapu vytisknout (alespoň její část) abychom mohli potvrdit její dostatečnou kvalitu.

Karty z artscow jsou teprve na cestě, ale měly by to být karty kvality běžných mariášek. Ten slevový kód udělá opravdu hodně, bez něj by to bylo výrazně dražší.

21.2.2012 23:03:46

saiwer
jestli bude zitra tzv. "cisty vzduch", tak to zkusim vytisknout. Uvidime ja kto bude vypadat. Ja to jinak tisknu na laserovce na normalni papir, coz neni ideal, ale jak s to zalaminuje pres stolni laminovacku, ktera udela i A3 papiry, tak se to pekne k papiru pritavi a tisk se nadherne zvyrazni, takze to muze vypadat fakt suprove. Ted je otazka, jakou technikou to delaji na tu plachtu, jestli bude vylsedek minimalne stejny, horsi co lepsi. na te plachte to predpokladam bude vice profi nez kdyz to ja amaterksynatisknu a zalaminuji a pak podomacku lepim na desky, ale zase je pro me otazkou, jak velky ten rozdil je a na kolik to na te plachte je fakt profi tisk bez chybicek.

Jinak jak jsem psal, delam to ve velikosti, kdy prumer planety je 44 cm. V teto velikosti to muze byt super, ale jestli to na tu plachtu chcetenejak vice natahovat, tak nevim co to muze udelat. Predpokladam z mate minimalne poresene, aby zustal stejny pomer stran obrazku. Taky to tam asi nezarezavaji predpokladam a musi se to pak zarezat doma

Pokud rikas, ze cena by sla pod 500, tak kdyby to vyslo do tech 350 Kc, tak by mi to za ten pokus asi i stalo.

21.2.2012 23:37:43 | Upraveno autorem (porovnej)

a kdyby nekdo chtel jeste zvysit dilema
jake karty k Dune vyrabet, tak by mohl nekdo do cestiny nahazet tu Scottovu verzi a bude to uz uplne vsechno:-)

21.2.2012 23:42:11

Vybíráme z Bazaru

Ukradené Vánoce Tima Burtna
Ukradené Vánoce Tima Burtna
Akt. cena: 480 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas