Duna: Impérium - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Dire Wolf Digital
Lucky Duck Games
Autoři: Paul Dennen
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Nova Duna hra pro 1-4 hrace.
Kombinuje konflikt, deckbuilding a worker placement.
Na bgg uz je video o tom jak se to hraje.
Jsem nadseny, tohle je must have.
Klasicka Duna je super, ale kdyz clovek nema celkem 6 lidi, tak to nema cenu hrat.

Btw je to od autora Clank.

Mozna by stala za to i lokalizace.
9.11.2020 05:58:26

Nu...
... na obranu Duny. Já nenadávám na grafiku, jen jsem napsal, že mě nezaujal koncept a jak byla hra prezentovaná na nicneříkajících obrázcích. Když jsem to viděl v pohybu a jak funguje, tak jsem otočil a dávám si hru do hledáčku. Mám i reprint Duny a určitě jí prodávat kvůli téhle nebudu.

15.11.2020 18:56:21

Dojmy
Jsem rád, že tato Duna vyjde česky. Navíc chystaný film snad dodá universu Duny nějaký hype, což by mohlo Rexíkům pomoct, aby jim to rychleji zmizelo z pultů.
Příběh Duny stojí na intrikách, zradě, politikaření a konfliktu. Nevím, jestli tenhle zážitek hra nabídne? Zatím mám pocit, že to bude spíš o vodě, koření, managementu zdrojů a občas to okoření nějaký konflikt.
Těším se na to, tohle je hra, kterou bych do poličky chtěl. Snad v tom z atmosféry Duny bude víc, než jen ilustrace na kartě..

23.11.2020 11:09:07

Rukavička
Konfliktu je téhle hře spousta, vlastně se to kolem něho docela točí. Suroviny jsou dost často zdrojem pro konflikt a potřebuješ je i k zaťapávání lukrativních míst pro workery. Odměny za konflikt tě motivují do něj jít, někdy je ale lepší si vyčkat a sbírat síly na další boj.
A tematicky mi to přijde propojené taky hezky, třeba fremeni ti dávají vojáky nebo vodu, Gilda možnost velkého přesunu, Bene Gesserit manipulaci s balíkem, Landsraad různé výhody, ale musíš si za to pěkně zaplatit.
No a jsou tam i ty karty intrik, které dost často vyvolají moment překvapení.
Já jsem z té hry dost nadšenej, nejsem žádnej vyloženej dunofil, ale to universum docela znám a sedí mi to tam pěkně, gameplay je intenzivní a dá se to i ve čtyřech zahrát do hoďky a půl až do dvou reálně , což je super.

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

23.11.2020 21:59:23

Rahdo
Rahdo ma celkem vtipnou odpoved na kritiku ohledne toho, jak vypada herni plan: "Vzdyt je to Duna - poustni planeta, co byste tam cekali." :D
https://www.youtube.com/watch?v=JtMIWmuqxMM

A mimo jine rika, ze to u spousty lidi bude asi hra roku.

25.11.2020 17:30:02

aneken
No pekne dekuju... jak, po tom co jsi napsal, mam ted vydrzet to cekani, nez Duna vyjde? To je regulerni tortura:D
Nahodou termin kdy v CZ vyjde jeste stale nevite?

25.11.2020 18:05:57

zluda
No, pokud zvládnem doladit soubory - viz vedlejší fórum, tak by to tu mohlo být docela brzo ;)


CEO REXhry a PlanetaHer.cz

25.11.2020 21:58:02

Planetární ekolog

Mě tam nesedí ta planetární ekoložka. Do toho světa to prostě nezapadá. Ještě že se ta herečka jmenuje Duncan.

25.11.2020 22:27:16

Překlad
Tak planetární ekolog má smysl, vždyť v knize jím byl Kynes a předtím jeho otec. Doufám, že ve filmu bude tato jeho role výraznější. Myslím si, že právě Kynes se nejvíce zasadil o proměnu Duny v zelenou planetu.

25.11.2020 22:38:48

Planetární ekolog

Myslím tím, že to měl hrát muž. Ve světě Duny to tak prostě je.

25.11.2020 22:58:32

No fakt!
Našel jsem si tu kartu, tak tohle budou fanoušci hejtovat! Liet je hrozně zajímavá postava a dvojí agent. Jestli to bude i ve filmu, tak potěš koště.

25.11.2020 23:59:39

Liet Kynes
Oni už dost hate dostali za to filmové obsazení. I za mě je to úlet a byť se mi knížka moc nelíbila, tak zrovna planetolog byla jedna z těch zajímavých postav. A udělat z chlapa ženskou (barva je mi víceméně fuk), to chce velkou dávku demence...

26.11.2020 08:35:55

Co k tomu rict
Porad to jeste mohla byt treba lesba, transka nebo bezpohlavni (viz novy Star Trek Discovery)

26.11.2020 08:43:11

Liet
Zrovna u této postavy je úplně jedno, jestli to bude žena nebo muž. Frank Herbert to mohl napsat, i jak to bude ve filmu a nic by se nezměnilo. Jediným požadavkem na tuto postavu je, aby měla dceru Chani. A vůbec nevadí, že ji porodí.

26.11.2020 09:37:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Umma
No ale tohle můžeš přece potom říct skoro o každé postavě, ne? Promiň, ale pokud je v předloze (a ještě tak kultovní) muž, nevidím důvod dělat z něj dělat ženskou.

26.11.2020 09:45:33

ackerman17
Zas scenaristicky to dává jiné možnosti, když máš vztah dcera matka, a filmy podle knih většinou prostě musíš upravit proškrtat dějové linky nebo postavy, případně dostat někam emoce na základě vztahů postav, tak pravděpodobně tam nějaký takový záměr bude, já v tomhle pořád Villeneuvovi dost věřím. a nemám s tím zásadní problém.

26.11.2020 10:08:26

Froggery
Možné to je, ale pro mě osobně to bude teda hodně těžké si na to zvyknout. Ostatně, když jsem tu kartu prvně viděl, tak mě vůbec nenapadlo, že mohli z Lieta udělat ženu, akorát mě zmátlo, že má černé vlasy, protože si z nějakého důvodu strašně živě pamatuju, jak se v knize popisovalo, že má pískově žluté vlasy...

26.11.2020 10:16:49

ekoložka

Že by imperátor dal na tak důležitou planetu ženu jako planetárního ekologa? No dobrá, když budem fabulovat tak si to nějak zdůvodníme. Sice mi to do světa Duny nezapadá, ale doba je taková. Mám vlastně trochu problém jen se dvěma postavama, již zmíněná ekoložka a Paul Atreides. Proč musí vypadat jako Frodo Pytlík? Ale Bestie Raban to je špica. Věřím, že jak film tak hra budou výborné.

26.11.2020 10:52:11

Kwizatz
Popravdě moc nerozumím tvému problému s tím, že ekoložkou je žena. Ano, v knize to byl muž, ale to přece neznamená, že by i v univerzu Dunu nemohly tuto pozici zastávat ženy, nebo mi něco uniká? Proč by imperátor na tuto pozici nikdy nejmenoval ženu, jak naznačuješ? Jenom proto, že je to žena? Že by byl imperátor takový machista?

26.11.2020 11:00:04

Hawkie
Stejně tak nemusel být Boromir v LotRovi muž. Stejně tak mohla hrát v HP ženská Hagrida. Mělo by to nějaký významnější dopad na děj? Ne. Je to prznění předlohy? Ano.

Tobě to nevadí, beru, ale mě to neskutečně vytáčí.

26.11.2020 11:40:20

ackerman17
Offtopic: Dokážeš vůbec usnout třeba kvůli Netflixovskému Zaklínači? :D

26.11.2020 11:47:10

Zaklínač?
Noční můra :D Ale tak já jsem v tomhle hodně striktní, mně vadí i černý Heimdall (severský bůh a strážce Bifrostu jako černoch? WTF?) :)

26.11.2020 11:54:11

:-D
Na Netflix Zaklínači je asi nejhorší dabing a zvlášť v posledním dílu s trpaslíky je to příšerný, až komický. Ale to bylo i v té první hře od CD Project.
Duna - Předloha by se měla ctít.
Imperátor? Myslím, že neměl moc rád ženy, protože se stal otrokem Bene Gesseritu, který mu plodil jen ženy a i Mohyamová s ním dost manipulovala. :-D
Jedna věc v rámci škrtání je pozměnit děj, tu osekat, tu okořenit, ale postavy a jejich úloha v příběhu by měla zůstat. Paul mi vyloženě nevadí, co mi nesedí je ta síťka co mají Ctihodné matky, ale jsem tu dost ovlivněný tím starým filmem, ale už jsem to přijal. Na film se i tak dost těším a hra bude dobrá. Nakonec je to jen kartička.

26.11.2020 12:08:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Kwizatz a ackerman
Mea culpa - myslel jsem, že planetární ekoložka je jiná postava, než byl Liet Kynes (tj. že jde sice o postavu na stejné pozici (planetární ekolog/ekoložka), ale s jiným jménem, resp. celkově jinou postavu). Až teď koukám, že "jen" předělali Lieta Kynese z muže na ženu. Pak ano, souhlasím, že tohle mi taky celkem vadí.

26.11.2020 12:28:18

Politicka korektnost
dalsi offtopic: Taky souhlasim, ze by veci jako pohlavi postav, melo vychazet z predlohy. Na druhou stranu je to furt fiktivni dilo, prostor pro umeleckou licenci (zvlaste pri prevodu knihy na filmove platno) musi nejaky byt a doba je uz holt takova.

Co me osobne prijde uz za hranou je, ze se to zacina projevovat i v historickych filmech (s zivotopisnym nadechem), jako treba novy chystany film o Anne Boleynove (manzelka Jindricha VIII a matka Alzbety I pro ty, kteri by nevedeli), kterou ma hrat cernoska.

Jako to jsou teprve upravy v duchu politicke korektnosti, ktere me zvedaj ze zidle.

26.11.2020 21:40:06 | Upraveno autorem (porovnej)

OT
Tak to ji asi ani nebudou moci popravit ne?

26.11.2020 21:50:28

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds - Direchasm
Warhammer Underworlds - Direchasm
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas