Duna: Impérium - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Dire Wolf Digital
Lucky Duck Games
Autoři: Paul Dennen
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Nova Duna hra pro 1-4 hrace.
Kombinuje konflikt, deckbuilding a worker placement.
Na bgg uz je video o tom jak se to hraje.
Jsem nadseny, tohle je must have.
Klasicka Duna je super, ale kdyz clovek nema celkem 6 lidi, tak to nema cenu hrat.

Btw je to od autora Clank.

Mozna by stala za to i lokalizace.
9.11.2020 05:58:26

Dice tower
Už vydali recenzi a po shlédnutí to musím mít. Tohle bude pecka.

9.11.2020 09:28:05

grafika
Akorát je to fakt ošklivý.

9.11.2020 09:30:22

UmmA
Neprijde mi to osklive.
Jsem rad ze to neni treba s fotkama z chystaneho filmu.
Obrazky na kartach super. Plan je taky OK. Je to funkcni, prehledne, nepreplacane.

9.11.2020 09:35:16

grafika
co se grafiky tyce, tak me trochu zklamal ten plan a ty zakladni ikony, ale chapu, ze pro prehlednost je to mozna jednodussi

z herniho pohledu jsem z toho nadseny, jenom drobne zklamalo, ze 2p se musi hrat s 1 automa hracem, ale vzhledem k tomu, jak jsou resene konflikty asi dava smysl, ze ta hra funguje pro 3+ hracu

9.11.2020 16:25:07

Herní plán
Já chápu, že se chtěli graficky co nejvíc vymezit proti původní Duně (aby v tom náhodou zase někdo nehledal nějaké srovnání). Ale vzhledem k tomu, že tak 2/3 herního plánu stejně zaplňuje Arrakis, tak tam nějakou mapu povrchu, kam by se ti meeplíci umísťovali, udělat mohli. Takhle tam prostor zbytečně zaplňují obrovské zkřížené meče a celé je to graficky takové meh.

9.11.2020 16:45:36

Grafika
Me akorat trosku mrzi ze karty intrik nemaji zadny obrazek.
Ano conflict area mohla byt lepsi, ale co uz. Pro me zadna tragedie.
Navic si k tomu muze clovek koupit figurky za litr a nahradit jimi kosticky :)

Dulezite je ze by to melo mit feeling duny a hratelne ve 3,4 hracis

9.11.2020 16:56:06

Názor
Já byl napřed nadšený, ale po shlédnutí videa, které vysvětlovalo pravidla si říkám, že raději počkám, až si to zahraje pár lidí a sepíšou nějaké názory... také jsem už z recenzí zaslechl, že komponenty/vzhled nic moc, tak možná nebude od věci počkat na lepší edici .)

9.11.2020 17:00:05

časy se změnily :(
Před deseti lety by tu nad takovou věcí lidi spustily pěkný hype.

Ale dneska v době KS krabic za 4K+ pochybných kvalit a plných plastu až by Greta brečela, lidi řeknou blé to je hnusné.

9.11.2020 17:17:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder

No u me to hype nastartovalo okamzite:) a kdo chce plast, muze si prikoupit (ja o nem uvazuju a snad tu bude dostupny) ;)
Vizual je za me v pohode a hlavne je to Duna, tak neni moc co resit!

9.11.2020 18:24:28

zluda
Tak zrovna ty drevene komponenty mi vubec nevadi. Naopak, plastu mam doma dost a ti dreveni mentati jsou uplne super. :-)

Taky krabice se povedla. Krasna, jednoducha a minimalisticka. To uz se dneska moc nevidi.

To jenom, aby to nevypadalo, ze jenom hatuju. :-)

9.11.2020 20:41:04

...

A vi nekdo z vas, kdy to u nas muzeme ocekavat?

9.11.2020 20:46:23

Kanic
Nevim kdy u nas ale release je Q1 2021

9.11.2020 20:50:09

Beholder
Tak před deseti lety byl jiný standard, a to dnes nemusíme srovnávat ani s KS hrami. Stačí s Clankem! od stejného vydavatelství.

9.11.2020 21:41:07

...

Mne se hra libi i vizualne. Je pravda, ze dneska jsou v popredi 10kilove krabice plne plastu s prumernou hrou za 3000kc. Tady se mi libi, ze hra neni preplacana a je funkcni a nebude podle me ani za palku takze hraci, kteri si na plast nepotrpi si prijdou na sve. A pro ty ostatni je tu dokup plastovych exklusivit. Ja si ten plast asi koupim, protoze takhle mi to prijde trosku abstraktni.

9.11.2020 21:50:08

Dune

Dune: Imperium je na ihrysku v predobjednavke. Myslite, ze to stihne prijst do Vianoc?

9.11.2020 23:33:38

Hmmmm
Vypadá to věru zajímavě. První obrázky mě moc nezaujaly, ale po tom, co vysvětlily mechaniky to vypadá na možnou koupi.

10.11.2020 20:24:27

Vizuál vs hra
Obrázky mě věru taky moc nezaujaly, ale dal jsem tomu šanci a mrknul na Watch It Played... a moc se na hru těším. Hrozně mě zaujal ten mechanismus deck buildingu s worker placementem, kdy člověk aktivuje i nepoužité karty.
---
Time Slug Studio

11.11.2020 08:14:39

no...
Tak po zkouknuti recenze od vasela a spol, me to i pres prvotni odpor k designu herni desky zaujalo, vypada to na opravdu napinavou hru, skoda ze ty extra figurky nejsou v zakladu, ale chapu proc...

11.11.2020 16:11:08

aktivace nepoužitých karet
Tento mechanismus byl v agresivní variantě už použit u Arctic Scavengers a v neagresivní variantě je použit v euru Endless Winter, která je teď na KS (určitě bude časem také v retailu)

11.11.2020 16:12:51

Matrosh
To je podle me skvele ze to je takto oddelene a lidi si muzou vybrat jestli jim to staci ve dreve za litr nebo to chteji v plastu za dvojnasob.

11.11.2020 16:58:18

Nechci být...
... škarohlíd, ale py figurky nemají šanci se vměstnat do těch vyznačených kruhů a budou na herním plánu spíš překážet a znepřehlední to.

12.11.2020 10:43:02

grafika
Co se vám na tom nelíbí? Já s tim nemám žádnej problém :) Přijde mi to takovej návrat do doby, kdy hry byly o tom, že dobře fungovaly, dobře se hrály a měly takový neutrální, neurážlivý, ale ani zapamatovatelný look. Dnešní hry jsou často jen krásný vizuál s hromadou figurek, které stejně většina kupců nikdy nenamaluje, ale hra sama o sobě je jen nedotažený a neotestovaný kousek na jedno zahrání a uložení buď po skříně, nebo do bazaru.

12.11.2020 13:12:13

Havelock
Vizuální dojem je věc velice individuální...ale mě se ta celková deska i ty jednotlivé menší destičky taky vůbec nelíbí.
Připadá mi jak pro nějaké nudné německé (euro)hry - poslední příklad mi napadá KS Dead Reckoning od AEG, kde mě vizuál úplně odpudil. Prostě něco absolutně bez..štávy, invence, barevně vyblité, bez něčeho graficky výrazného, na co by člověk chtěl koukat celou dobu..prostě je to nudně funčkní, nic víc..nemá to pro mě vůbec šmrnc.
Vizuál her se dneska už posunul, vždyt i Euro může mít hezký výrazný grafický kabátek.
A to proti tomu třeba vizuál karet je úplně luxusní.

Ale znova opakuju, vizuální dojem je věc veskrze individuální a vzhledem k velmi zajímavým mechanismům o koupi resp. minimálně na doporučení do skupiny budu uvažovat/doporučovat.
Na první dobrou a okamžitou koupi jako must have to u mě není i přesto, že je to Duna.

12.11.2020 13:27:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Havelock
Tak hodnocení vizuálu je vždycky velice subjektivní záležitost, ale obávám, že tady budeš spíš v menšině lidí, kterým se ta hra (vizuálně) líbí.

Pro mě by to byl normálně instabuy, protože: 1) mám rád Dunu jako universum, 2) mám docela rád Dava Bautistu, 3) herně se mi to líbí taky.

Odrazuje mě ale právě ten vizuál, o kterém bohužel nedokážu ani v mírné formě říct, že "není zrovna úplně pěkný". On je totiž vyloženě ošklivý. :-D

A co jsem se koukal na lets play od Dice Toweru, tak mi i ty karty připadaly materiálově dost nekvalitní, ale třeba měli k dispozici jenom předprodukční vzorek.

Jak už jsem psal níže, líbí se mi minimalismus krabice, u té bych nic neměnil. Upgradem dřevěných komponentů na plastové figurky se nic nevyřeší, zrovna tyhle komponenty bych totiž za problém nepovažoval.

12.11.2020 13:36:34

názor
Což o to, já nikomu nevyčítám, že se mu to nelíbí. Ani já z toho neunikám tělesnými otvory. Jen mě trochu zaráží jaká míra nechutě se tu prezentuje a přitom to neni na poblití.

Já osobně třeba vůbec nedávám grafickej design Pendulum/Kyvadla - to je hra, u který bych čekal Kill it with fire. Bolí mě z ní oči a přijde mi to takovej lacinej retro styl ala WordArt. To je hra, co mi domu nesmí. :D A o tom se třeba nemluví vůbec.

12.11.2020 13:54:45

Vybíráme z Bazaru

MIND MGMT: dřevěné komponenty
MIND MGMT: dřevěné komponenty
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas