Duel of Ages - Worldspanner

xxxxxxxxoo hodnoceno 4x (Seznam vlastníků)

Duel of Ages - Worldspanner - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 16
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: není
Vydavatelé: Venatic Games
Autoři: Brett G. Murrell
Rok vydání: 2003
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Duel of Ages

Popis hry mě silně zaujal. Vypadá to hodně bláznivě ale zajímavě. Už jen ten rozsah hráčů: 2 - 16 ! Má a hraje to někdo, že by se podělil o dojmy z hraní?
16.3.2009 20:21:16

rbx
to má komplet, blázen :) vypadá to skvěle, těším se, až to někdy přitáhne (nenápadná pobídka).

16.3.2009 20:29:19

rbx

Hammer
Mam zatim ten prvni dil, ale na ceste uz je cely komplet. Mam nactena pravidla a chystam se ke hre, ale nejak to porad nevychazi :-( kazdopadne se mi to zpracovanim moc libi, je to takove oldskůlove, asi to nevyhovi kazdemu. Hodne hezky je tam vyreseno prave to porovnavani jednotlivych charakteristik, ktere po par hrach pojede automaticky. Me na tom zaujalo prave to michani jednotlivych dob a postav. Co se tyce poctu hracu, tak si myslim, ze to sedi, protoze ty mapy muzes sestavit celkem velke, zvlast s rozsirenim. Na jejich, mimochodem hodne dobrych, strankach www.duelofages.com je obrazkovy tutorial, veskera pravidla ke vsem setum a take modifikovana pravidla pro hru 3 a 4 hracu bez hry na tymy. Takze moznosti je opravdu spoustu.
Jedine, co se mi po precteni pravidel zda divne, je to urceni casoveho limitu, po kterem hra skonci a spocitaji se body. Co kdyz bude aktualne vedouci hrac zdrzovat? Je na to odpoved v FAQ, zkusim to sem hodit. Kazdopadne se tam uplne v pohode dokazu predstavit boj o vlajku, protoze pak by se do labyrintu chodilo ne pro body, ale pro vybaveni a treba prave pro tu vlajku soupere.
Cele mi to, i po precteni pravidel, prislo jako povedena taskarice, kde si autori delaji z historie a hry samotne legraci.

16.3.2009 20:40:20

rbx

Sydo
Treba te nekdy do koupe neceho uvrtam i ja :-) Tobe uz se to povedlo 2x :-) Ja bych hrozne rad zahral, ale nevim kdy :-( Muzu od 21 hod, kdyz usnou deti :-) A asi bych jeste pockal, az dojde ten komplet, protoze v tom Intensity packu se uz hraje na popularitu nebo charisma, ted presne nevim, postav.Treba zrovna Kralovna Amazonek charisma ma. Narozdil od Groka, coz je imbecil s velkou silou :-) a taky prijde Master Addendum, kde jsou opravena pravidla a konecne zetony zdravi, predtim se zdravi psalo na papir.

16.3.2009 20:50:31

Imbecil
čeká na mě, stejně jako v Talismanu byl nejlepší troll :)

17.3.2009 07:01:11

rbx

umele prodluzovani hraci doby
toto je preklad z velmi vtipne podanych FAQ o tom, co delat, kdyz nekdo zdrzuje:
Otazka> Hral jsem s mym kamaradem Fredem hru na cas. Vyhraval, cas uz skoro koncil, takze zacal stupidne zdrzovat cas. Nemyslis si, ze je to nefer?
Odpoved> Nefer? To je nuda! Fred musi byt asi ucetni! Priste kdyz budes hrat s Fredem, dostan jednoho sveho strazce labyrintu o jedno pole pred nej a pote odmitni nasledujici 3 hodiny dohrat svuj tah. Uvidime, jestli z toho bude Fred stastny. Dalsi otazka!
Takze asi tak...:-) Nelze to hrat s nekym, kdo nehraje fer :-)

17.3.2009 12:21:08

to rbx
mohl bych se zařadit do fronty hráčů, rád bych to zkusil
a budu hrát fér;-)

18.3.2009 20:37:18

rbx
Koukal jsem na obrázky ,hra vypadá zajímavě.Určitě bych si někdy rád skusil.

18.3.2009 21:10:06

rbx

all
Tesi me vas zajem, urcite budu rad, kdyz si to se mnou zahrajete. Jen navrhuju pockat, az mi prijde ten komplet, abychom to hrali s opravenymi komponentami a pravidly.

19.3.2009 00:14:42

rbx
nechces sa podelit o zazitok s hrania, a ze preco za 7/10?(;

2.10.2009 13:43:42

rbx

lubbo
Hral jsem to jednou a je to jedina hra, ktere jsem dal hodnoceni po jedne hre. Libi se mi a rad si to zahraju znovu, ale musim nastudovat pravidla, je to fakt uz davno :-( Co si pamatuju, tak je to vtipna hra, jedine, co se mi tammoc nelibilo, je to pretlacovani v labyrinthu. Ale hral jsem to bez Master Addendum, ktere reviduje pravidla a karty z Worldspanneru. A klidne to pristi tyden ve stredu muzeme v artboxu zkusit.

2.10.2009 13:58:49

rbx
dik za pozvanku, ale to je pre mna trooska daleko z Ba(: ked sa Vam podari nejaka duel of ages pařba napiste dojem... mne to zatial na policke lezi, uz som aj pravidla studoval, aj ked par veci mi este nie je jasnych, len teraz cakam na prilezitost a ludi. Tesim sa, vyzera to dobre, aj ked komponenty nestoja za moc. Mi to pride akoby im ta hra lezala na sklade 10 rokov, puch

3.10.2009 00:01:47

HYPE
mno ja jsem se rozhodl to sehnat pote co jsem videl Vassela o tom tolikrat basnit. Dokonce jsem mel stesti sehnal jsem komplet za par korun nepouzity z ameriky... Nicmene hra je to vyborna, nehraje si na tezke slozite... hmm jdu napsat recenzi radsi :D

20.5.2010 03:27:02

hra
Jinak rad si zahraji s kýmkoliv :)

20.5.2010 04:49:27

rbx

Falco
Ono je to svým zpusobem jednoduché a hodně promakane. Ale hlavně je to sranda díky použitým postavam z různých období. Dochází k absurdním situacím a člověk se proste neubrani úsměvy, když coby hrdina divokého západu haze granát na Cingischana, ukryvajiciho se za barákem :-)

20.5.2010 07:25:04

rbx
Je to tak. Kdyz hrajeme tak prave nejvetsi zabava jsou presne tyto momenty. A je to jedna z tech her kdy zaverecne hodnoce je temer nevyznamne. Nikdy jsme se nebavily o tom jak kdo vyhral a proc. Ale jak na bandu skretu poslal tigra, ktery je pronasledoval celou hru ale nezabil. :)

20.5.2010 14:50:25

DoA 2
Prisla mi zprava ohledne informaci na rozsireni. Tak si rikam ze se podelim o link.
http://worldspanner.net/disc/index.php?board=2.0
je to sice Aj a je tam mnoho rozprostrenych informaci ale treba jsou nadsenci ktere to potesi :)

23.5.2010 11:28:46

Falco
zběžně jsem se na to koukal, ale vypadá to na ještě celkem ranou fázi vývoje. Je tam nějaké datum, kdy by to mělo být hotovo?

24.5.2010 12:49:04

kandelabr
uz je to nejaky ten patek co jsem to prolezal, myslim ze padl nejaky srpen. Kdyz se podivas jsou tam jednotlive thready ke jednotlivym mesicum kolik toho maji hotove, nicmene srpnu bych tolik neverim, mozna s tim pockaji na Vanoce :) ale myslim si ze az to bude venku tak to zjistime :)

24.5.2010 15:58:03

Betatesting
tak novy Duel of ages je ve fazi betatestingu. Davaji dohromady testovaci skupiny ;). Mno jsem zvedavej kdy ohlasi ostrou verzi :)

26.1.2011 02:22:09

Falco
No super, už ta první je podle mě trestuhodně nedoceněná, druhá edice bude maso, pokud si dají záležet na komponentech a trochu to zpřehlední. Jéé, hned bych zase hrál :(

26.1.2011 09:13:00

Joe

Falco
A kdeže je zdroj tejto novinky? Na BGG som akosi nenašiel (alebo slabo hľadal)...

26.1.2011 09:41:34

hm
tak na to jsem zvědav, jestli se facelift povede, mohla by to být pecka.

26.1.2011 11:39:43

link
colaboration forum

tak o pet milimetru nize :)
http://worldspanner.net/disc/index.php?board=2.0

Sydo:
hele a co dat nekdy pro prdel jednicku, ja se k hrani nedostanu protoze vetsinu lam odradi provedeni.

26.1.2011 13:38:50

Falco
Já jsem pro, ale už teď nějak nevím, co hrát dřív :) Musíme vypilovat ASL :)

26.1.2011 13:45:43

sydo
DoA a ASL ! BAM

26.1.2011 13:46:16

Vybíráme z Bazaru

Kingdom Rush: Rift in time
Kingdom Rush: Rift in time
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas