nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Duel of Ages - Worldspanner

Počet hráčů: 2 - 16
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: není
Vydavatelé: Venatic Games
Autoři: Brett G. Murrell
Rok vydání: 2003
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Duel of Ages je společenská hra, ve které proti sobě mohou stát Džingischán a Buffalo Bill, nebo vyloženě imaginární hrdinové jako třeba zelený mužíček z Marsu a královna Amazonek. Je to také jediná hra, kterou může hrát naráz 2-16 hráčů. Je to jediná hra, kde se míchají předměty a vybavení jak z minulosti, tak i budoucnosti. Není tedy výjimkou vidět mušketýra Aramise s mimozemským plazmometem. No... a je to tím pádem jediná hra, která dokáže tento historický mišmaš udržet vcelku tak, že to celé má hlavu a patu.

Hrají proti sobě dva týmy (nemusí mít stejný počtu hráčů) a snaží se dosáhnout co nejvíce vítězných bodů za předem dohodnutý čas. Nebo můžete zvolit hru ve variantě skirmish, kdy si hráči snaží navzájem vybít postavy.

Duel of Ages začíná stavbou modulárního herního plánu a umisťováním labyrintů a dómů. V dómech se podle jejich čísla a hodu kostkou nasazují postavy na herní plán, v labyrintech se získávají vítězné body a vybavení.

Každý hráč začíná bez vybavení, tudíž většinou první kroky míří přes pláně okamžitě do labyrintů. Postavy mají daný počet pohybových bodů a pláně obsahují různé typy terénu, jako jsou stavby, močály, lesy, řeky, tunely apod. Přes tato pole je pohyb pomalejší, nebo je musíte rovnou obejít. Na pláních též dochází k prvním soubojům, ze začátku pouze pěstním, ale později už přijdou na řadu i luky, tomahavky, kolty, pušky, plazmomety, granáty... :-) Takže až se bude Buffalo Bill prohánět po pláních na gladiátorském vozíku taženém koňmi a házet granáty na Spartaka, tak si užijete jistě hodně švandy.

Boje probíhají tak, že se nejdříve porovnají síly soupeřů, což je řešeno různě barevnými charakteristikami, kde světlejší barva znamená větší sílu. Z toho vzejde číslo, které se musí podhodit dvěma kostkami – tedy čím vyšší číslo, tím větší šance na úspěch. Podle jasně daného klíče dojde k vyhodnocení souboje, přičemž možností, jak může souboj skončit, je pět a záleží na tom, jak moc jste se v hodu odchýlili od daného čísla do plusu či mínusu.

Labyrinty jsou různých dob (postavy ze stejné doby mají v labyrintu výhodu) a každý tým v něm má svého strážce, který je představován žetony. Na začátku Dual of Ages jsou tito strážci na samém konci labyrintů, a pokud postava přijde na jeho pole, lízne si kartu setkání a tu musí vyřešit. Pokud uspěje, posune žeton strážce o jedno pole blíže k východu a lízne si kartu vybavení. Pokud neuspěje, podle určitých pravidel se přesune na některý z dómů na herním plánu a karta zůstane pro příští postavu. Tým, který má svého strážce blíže k východu, dostává ve výsledném zúčtování za tento labyrint bod.

Na konci hry se sečtou body za ovládané labyrinty, přidá se bod za to, komu zůstalo více živých postav ve hře a ten kdo má víc, vyhrává.

Základní hra obsahuje 4 planiny, 6 polí dómů, 4 pole s labyrintem, 40 strážců, 28 postav a 52 karet vybavení. Pro Duel of Ages existuje dalších 7 rozšíření, které přinášejí nové typy terénu, nové hrdiny, labyrinty a vybavení. K základní sadě je doporučováno dokoupit ještě druhé rozšíření Intensity a osmé Master Addendum, které opravuje některé chyby, nahrazuje chybné karty a jiné libůstky. Je to vlastně takový velký patch celé hry.

Zajímavostí může být, že se Duel of Ages nachází v žebříčku TOP100 Toma Vasela (Dice Tower) na pěkném 1. místě.

Autor: rbx

Vybíráme z aukcí

Pictomania - slovenská verze
Pictomania - slovenská verze
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Není zadaná žádná velká herní akce. Přidat novou.

Kalendář všech akcí >>