Dreadfleet - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Games Workshop
Autoři: Phil Kelly
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

novinky o hře, dojmy, názory

klasický pokec o hře- první dojmy atd.
22.9.2011 15:17:28

hraní a barvení
No mě taky napadlo, že zahraju jenom tak s podstavcema, ale bude tomu chybět line of sight :) ... a vzhledem k tomu, že v týdnu začnu dělat na překladu, tak asi složím lodě a budu hrát s nenabarvenýma. Testovat se musí. Barvit hold až posléze. To bych se hry taky možná dočkal až za rok o vánocích, kdybych to chtěl hrát, až to bude všechno v barvě (nebo i později :)). )

2.10.2011 16:59:20

tangram
tak to řekni... to bych si dal s tebou... protože já to asi do té doby skládat nebudu

2.10.2011 18:48:53

Elenistar
Jeste presne nevim, asi kolem ctvrte az pate.

2.10.2011 19:10:01

sydo
tak nic... to mám kroužek a budu kosibratrovi ukazovat dreadfleeta. Představ si, že si myslí, že ho nechce. Cha!

2.10.2011 19:39:49

Elenistar
Cheche, ted jsi me fakt pobavil. To je blahovec, at se podiva na falca, jak ten si myslel, ze dreadfleet nepotrebuje.

2.10.2011 19:49:33

Sydo
my vsichni jsme si mysleli, ze Dreadfleet nepotrebujeme... (vcera jsem objednal)

2.10.2011 22:22:39

zanši
jj, člověk se s tím musí pomazlit... mám pocit, že pravda je na dně krabice DreadFleetu....

2.10.2011 22:25:02

Zhan Shi
No ono nejde jenom o to, že jsme si mysleli že Dreadfleet nepotřebujeme. Já jsem si třeba taky myslel, že nepotřebuju větší stůl ... a teď už vím, že potřebuju (i když to skoro vyšlo) ...

2.10.2011 22:57:17

Co ještě chybí??
Mám pocit, že ono pořád něco chybí, když to není barva, tak je to štětec, místo na hry, místo na stole..:D A nakonec čas..Vždy je něco čeho by to chtělo víc, aby to šlo lépe...Nemluvě o tom, že sestavený Dreadfleet už zabírá místo ve vitríně, kde se už místa taky nedostává..

A abych vás trochu poškádlil, tak já to včera už vše složil (celkem to zabralo asi tak 16-20 hodin začišťování ve dvou dnech..), samozřejmě bez lepidla a tak aby se to dalo rozdělat.. Něco by jinak opravdu nešlo nabarvit (a ne vše jsem secvakal napevno).. A řeknu Vám ty modely jsou zkrátka úžasné, jednoznačně lepší než ve sprue sheetech..:D a taky o poznání větší..

3.10.2011 00:13:25

ragnar
no docela jsi mě dostal těma 16 hodinama. Jak řikam... já budu barvit postupně a tak yot postupně z toho budu vyřezávat. Jeje... já se těsim...

3.10.2011 00:27:37

Elenistar
Já si prostě nemohl pomoct, chtěl jsem vidět jak to bude vypadat jako celek..:D Prostě nejdřív méně zajímavá práce - vyřezávání a potom ta zábavnější a obtížnější - malování... Taky musím jako Sydo dodělat co mám rozmalované a poté se do toho dáli čas pustím..

3.10.2011 00:33:08

Elenistar
Tak už sem taky podlehl,když sem tu četl že ho Tangram přeloží tak už ho mám objednanej.

3.10.2011 08:00:11

kosibratr
hehe... a to jsem ti ho ještě ani nestihl ukázat. :D Jsem rád. Aspon nás bude víc. A dřív si to zahrajem! Teda šíří se to jako mor

3.10.2011 08:02:49

Nádherná hra
Tak jsem taky neodolal. A je to asi zatím ta nejhezčí hra, kterou mám. Na to je skutečně radost pohledět, z každýho kousku čiší preciznost a smysl pro detail. Už jen např. ukazatel směru větru - v každý normální hře by to byl kus kartónu s potiskem (možná nějak hezky vyraženej, ale nic zvláštního), tady je to detailní plastická skulptura s šipkou a mnoha ozdobami... po namalování to bude luxus :-)

3.10.2011 11:04:33

ANO!
Dreadfleet právě připlul.
Zabalil jsem se do hracího plánu o rozměrech většího ubrusu či menší deky a kochal se dalším obsahem krabice.
Malování ovšem bude řehole. S tím mi nepomůžou ani lekce od Boba Rosse :-)

3.10.2011 13:12:36

Už je doma
Večer k tomu sednu ,a sestavím co sedá ale ten látkovej hrací plán mě fakt dostal,tak velkej sem ho nečekal:)

3.10.2011 19:05:54

kosi
hmm tak si to pak spolu zahrajem... já to asi nebudu sestavovat, dokud to nenabarvím

3.10.2011 19:12:35

Elenistar
Sestavit si to mužeš ale nesmíš to zatím lepit aby se ti to pak lépe barvilo.

3.10.2011 19:58:30

hraci plan
z ceho to je? nejak se zdraham uverit, zeby se jednalo o hedvabi

10.10.2011 20:33:17

plán
vypadá to tak... ale asi to bude nějaký plastový

10.10.2011 20:36:43

tak co?
už jsete někdo přečetl pravidla a zkusil to zahrát nebo se pořád v blažené euforii motáte do ubrusu a zbožně překládáte z místa na místo nevyloupaná platíčka? :)

11.10.2011 06:53:39

kandelabr
Zatím jen přečtená pravidla a nabarvené 4 útesy. Pravidlově se mi to líbí. Určtiě to plánuji zahrát dříve, než to nabarvím. Zatím se mi jako nejbližší adepti zdaji olaf a kosibratr. DOufám, že brzy dodám report!

11.10.2011 08:27:30

to kandelabr
Pravidla vypadají pěkně, nejsou příliš složitá, ale dávají docela dost možností, jak se vyblbnout :-) A karty tomu přidávají správnou šťávu, co všechno lze na těch lodích rozmlátit, je úžasný :-)

Co se týče hraní, tak nejsou lidi a zatím ani čas ... :-/

11.10.2011 09:06:38

pravidla
Mohl by nekdo aspon letmo priblizit pravidla nebo jednotliva kola?
co je mozne delat, co se tak deje pri hrani, jednotlive faze popr narocnost.
Jestli je to neco jako warhammer nebo neco jednodusiho?

12.10.2011 13:38:18

mugvaj
je to velice jednoduche. Zkusim nastrelit co si pamatuji z hlavy.

Faze kola
Nejaka upkeep.
Liznuti eventu (ktery muze pomoct i souperi)
Tahani lodicek (predchozi akce se delaji najednou a lodicky hrace tahaji na stridacku, prvniho hrace vybira ten co hodil iniciativu)
- das order, jedna z karet ktera ti dava vyhodu. Lze ho zahrat jen tehdy kdyz prehodis kapitanuv command.
- pohnes lodi o jeji dojezd (jsou na to modifikatory jako jestli jsi po vetru nebo proti) a muzes se otocit az pote co uplaves vzdalenost kterou udava tvuj handling (tzn, mensi handling je lepsi manevrovatelnost), a to az o 45 stupnu.
- vypousteni auxilary lodi (proste se da do hry vedle lode)
- moznost zakotveni
- strelba:
- zkontrolujes dosah a podle tabulky budes mit bonuse nebo postih na trefu
- hazis tolika kostkama kolik mas stat broadside
- pocet kostek se deli dvema pokud je vyhled na danou lod obstructed
- myslim ze 5/6 je zasah, kazdy zasah muze zrusit obrance svym armorem (vezme tolik kostek kolik je armor a na uspech (opet 5/6) zrusi jednu trefu))
- zasazeny si lizne tolik dmg karet kolik dostal zasahu a postupne na nich resi druhotne efekty

pokud se po pohybu vase lodicka dotyka souperovo nastava vylodeni vojaku. V zasade se prehazujete zase uspechama ale pocet kostek je crew a zaroven kapitani si daji duel (pouzita statistika swashbuckling). Po souboji crew se rozdaji dmg, po duelu kapitanu se odpovidajicim zpusobem zrani (= zhorsi se command statistika lode)

to je cca vse hlavni :)

12.10.2011 18:55:49

Vybíráme z Bazaru

Únikovka: Loupež v Benátkách
Únikovka: Loupež v Benátkách
Akt. cena: 127 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas