Dostihy a sázky II

xxxxoooooo hodnoceno 52x (Seznam vlastníků)

Dostihy a sázky II - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Dino Toys
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2001
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Dostihy a sázky II jsou hra pro příznivce originálních Dostihů a sázek v cestovní podobě. Nový herní systém je zaměřený zejména na sázení, což přináší do hry větší napětí. Cílem hry je získat co nejvyšší zisk. Protože je herní plán nahrazen speciální kostkou, může se tato hra hrát kdekoliv a je vhodná i na cesty.


Na začátku hry se určí jeden bankéř, který dohlíží na plnění karet náhody a stará se o peníze v bance. V případě, že také hraje, je prvním začínajícím hráčem. Každý z hráčů začíná s kartou stáje a majetkem 30 000 dostihových korun.

Hráči podle pokynů speciální kostky nakupují koně, sází, nebo používají karty náhody. Koně jsou rozděleni do tří skupin a mohou hráče zvýhodnit v dostihu (čím dražší, tím větší výhoda). Zisku se dosahuje sázením na koně protihráčů systémem „čím vyšší sázka, tím vyšší zisk“. To ale platí pouze při dobré taktice a zvážení všech rizik, aby hráč sázku neprohrál. Čím víc koní hráč vlastní, tím ve více dostizích může sázet v jednom tahu.

Hra končí buď celkovým vítězstvím jednoho hráče, nebo po uplynutí stanoveného časového limitu. V prvním případě musí  všichni ostatní zbankrotovat (= došly jim peníze, musí prodat všechny koně, opět jim dojdou peníze, musí odevzdat svojí stáj do banky - končí). V druhém případě si na konci hry každý spočítá svou hotovost a přičte k ní hodnotu svých koní. Vítězí hráč s nejvyšším součtem.

Autor: Pizloid

Vybíráme z Bazaru

Unmatched Dobrodružství: Úžasné příběhy
Unmatched Dobrodružství: Úžasné příběhy
Akt. cena: 1150 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas