Dostihy a sázky

Dostihy a sázky - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Dino Toys
JAVOZ
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1984
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Po startu udává mírné tempo Japan před Tarou a Narciusem. Asi po 200 metrech se k Japanovi posunuje Tara, ale v oblouku již získává náskok opět Japan. V cílové rovince se vzdálenosti mezi startujícími vyrovnávají a před cílem nás čeká velmi těsný boj, v němž Japan svůj náskok ztrácí. Mírnější převahu získává Tara a udržuje si jí i před znovu zaútočivším Japanem a mohutným náporem Narciuse. Je to dramatický závod, přátelé...

Dostihy a Sázky jsou „socialistickým klonem“ jedné z mezinárodně nejslavnějších her - hry Monopoly. Téma z Monopolů, tj. trh s nemovitostmi, transformuje do atraktivního dostihového prostředí. Hráči tak představují obchodníky s koňmi, kteří se s nimi účastní závodů a sázejí si na jednotlivé dostihy. Cílem je vydělat co nejvíce peněz, resp. zůstat co nejdéle ve hře.

Hráči pohybují ve stylu Člověče, nezlob se figurkami dle hodů kostkou. Na herním plánu jsou vyobrazení koně v různobarevných stájích. Hráči je nakupují a obchodují mezi sebou. Usilují o zkompletování stájí tvořených koňmi jedné barvy. Takové koně je pak možno přihlašovat do dostihů a každý hráč, který na poli závodícího koně skončí, platí majiteli určitou (často nemalou) sumu peněz.

Dostihy a sázky přináší oproti Monopolům jeden nový mechanismus, a tím je možnost sázek. Pokud je kůň přihlášen do více dostihů či hlavního dostihu sezóny, lze na něj vsadit libovolné množství peněz. Pokud se pak sázející po hodu kostkou na takové políčko skutečně trefí, majitel je povinen vyplatit sázejícímu určitý násobek daný počtem dostihů. V opačném případě propadá vsazená částka majiteli koně.

V okamžiku, kdy hráč nemá dost hotovosti na splacení pohledávek, prohrává a musí odstoupit ze hry. Vítězem se stává poslední zůstávající hráč ve hře.

Autor: PJ

Vybíráme z aukcí

Day and Night
Day and Night
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas