Člověče, nezlob se

xxxxxooooo hodnoceno 202x (Seznam vlastníků)

Člověče, nezlob se - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–6
Doporučený věk: od 5 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: neuvedeno
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 400
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Dnes již klasická desková hra, která nemůže chybět v žádné domácnosti. Cílem hry je dopravit všechny vlastní figurky do domečku. Komu se to podaří jako prvnímu, vyhrává. Pohyb figurek zajišťuje kostka s body. Hra je plná zvratů a překvapení, takže o vítěství se rozhoduje do poslední chvíle.

Všechny figurky jsou před začátkem hry umístěny ve startovním domečku, který je barevně vyznačen stejnou barvou, jakou jsou označeny 4 figurky hráče. K nasazení figurky na startovní pole je potřeba hodit šestku. Nemá-li hráč nasazenou žádnou figurku, hází kostkou do té doby, dokud nepadne šestka, maximálně však třikrát. Pokud ani po třetím hodu nepadne šestka, pokračuje ve hře další hráč. V některých verzích se na začátku hry první figurka umisťuje na startovní pole okamžitě.

Dále se hráči střídají v hodu kostkou a posouvají své figurky po hracím plánu. Během hry po hozené šestce hází hráč kostkou ještě jednou a posune jednu zvolenou figurku o součet bodů při obou hodech. Když vychází hod na políčko obsazené cizí figurkou, je tato odstraněna ze hry a vrácena zpět do startovního domečku. Na políčko obsazené figurkou stejné barvy vstoupit nelze.

Vyhrává ten hráč, který první oběhne hrací plán všemi svými figurkami a umístí je do cílového domečku. Ostatní hráči poté obvykle pokračují ve hře a hrají tak o další pořadí.

Existuje více variant hracího plánu hry. Nejznámější hrací plán je ve tvaru kříže a je určen pro maximálně 4 hráče, větší hra má tvar šestiúhelníku nebo osmiúhelníku a je určena až pro 6 hráčů respektive 8 hráčů.

Existují také různé modifikace jako  tzv. Matfyzácké člověče, nezlob se!, Člověče, napij se! apod.

 

Autor: Pizloid

Další názvy této společenské hry

Vybíráme z Bazaru

Blitzkrieg česky
Blitzkrieg česky
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas