Dostihy a sázky

xxxxxxoooo hodnoceno 924x (Seznam vlastníků)

Dostihy a sázky - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Dino Toys
JAVOZ
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1984
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké jiné hry 5-7 let

Oživím debatu ohledně této pro mnohé hráče sr*čka hry, ale jakou jinou hru pro malé děti, řekněme kolem 5-7 let s poměrem cena/výkon, aby je to bavilo déle než 2 večery?

Však to stojí ani ne 500 Kč, tak co byste chtěli za tu cenu? V té cenové hladině jsou krávoviny jako puzzle hry, double, nějaký lepší člověče, ale všechno na jedno brdo s herní dobou 15-20 minut pro úplný mimina a nebo to jsou hry, které ty děti ještě nezvládnou, protože umí sotva počítat do 20. Takový člověk vytáhne, dá si s nima pár her a už je to nebaví. Tohle je alespoň lepší v tom, že to na ten večer zabaví a je to jeden gameplay. Takže to ve finále zabaví víc večerů (než se jim to ohraje), než mnohé dražší hry.

Jako jasně, je to furt dokola to samé, ale jaká dětská hra není? Však takové děti nedokážou vymyslet nějakou strategii, aby mohli hrát složitější hry a tady prostě hodí kostkou, spočítá peníze (s pomocí) a hraje další. Texty přečtu, občas poradím a zabaví to.

Jako s děckama 10+ let bych to nehrál, to už jsou větší, umí číst a počítat, ale těch 5-7 let mi to přijde jako jedna z těch lepších variant.
Všichni totiž říkají, jak je spousta skvělých her, ale nikdo nenapíše nic konkrétního. Když jdu do obchodu s deskovkama, tak mi týpek radí hru, která stojí 700 Kč a přesně vím, že to kluky (a mě) bude bavit 2 večery a pak už ne, protože to je nějaká obyč puzzle ptákovina na 20 minut s pěknou grafikou.

Já si rád nechám poradit, když mi sem hodíte nějaký jiný hry do max 1 000 Kč (který jsou aktuální a ne nějaký vyprodaný co se nedají sehnat), který se dají hrát s děckem co ještě neumí číst, umí počítat max do 20, bude to mít herní dobu max 1,5 hodiny, budou zábavný a dají se hrát opakovaně a zabaví jak děti, tak dospělé, tak budu jedině rád.
13.3.2021 01:28:11

mh

Zkus Lovce pokladů
Hele, poradím ti. Ale není to žádná zlatá rada, jenom tip.
Zkus hru "Lovci pokladů".
https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/lovci-pokladu-1541/

Sehnat se sice rozhodně nedá, ale v souborech ke stažení jsou kartičky k vytištění na tiskárně. Pokud nemáš tiskárnu, tak se to dá i vyrobit ručně. Já jsem ji kdysi v roce asi 1987 hrál u jedněch známých, kteří ji měli ručně vyrobenou, a doma jsem si ji pak taky udělal podle toho, jak jsem si to pamatoval. Místo kartonu jsem použil desky ze starších sešitů, ideálně A4, jako loďky vnitřky z krabiček od sirek a figurky z Člověče, nezlob se. Navíc by se do kreslení některých karet mohly zapojit i děti samy.

Má to ovšem háček. V profilu hry se uvádí "od 8 let". Tak si fakt nejsem jistý, jestli by to pro 5-7 bylo. Nic se tam ale nepočítá, jenom se odkrývají kartičky a posunují se figurky, nalezený poklad (mince) se nosí na loď.

Rozhodně se na to podívej, přečti si pravidla a rozhodni se, jestli to má pro tebe cenu, nebo ne.

13.3.2021 07:36:37

jake jine?
Jak jako...pro 5-7 mas neskutecne moznosti a uz si muzes i vybirat temata a styly.

Koukni na FB "deskovky pro 3 bratry"
Nebo zde v sekci diskuze je toto reseno nescetnekrat a najdes tam desitky tipu

treba zde https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/obecne-o-hrani-spolecenskych-her-3/top-detske-hry-4-5-za-posledni-dobu-2018-19-20-27046/

a najdes i diskuze vic k tomu rozsahu 5-7. Napadaji me desitky her, ale pro kvalitni vyber by to chtelo vice informaci....co kluky bavi, jestli treba hraji hry na PC...jake a v jakem zanru. Zda hrajete i se zenou. Jestli chcete konflikt mezi hraci, nebo spise kooperativni mod...

13.3.2021 07:48:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Doma s 5 letou
S dcerou 5 hrajeme:
Catan Junior
Zombie kidz
Karak
My little scythe
Ramses II
Plyšová hlídka
Carcassone
Valhalla

Budem kupovat:
Chyť lva
Zombie teenz

Vezmu asi kvůli dětem i talisman, ale nad tím ještě uvažuju

13.3.2021 10:08:43

Díky
OK díky všem mrknu na to.
S vytvořením hry nemám problém. Mám doma tiskárnu, čtvrtky a kartony a hodně lepidla, takže no problem.. :D

13.3.2021 10:21:43

Vybíráme z Bazaru

Heaven & Ale
Heaven & Ale
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas