Dominion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Bard - Centrum Gier
Filosofia Editions
Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozšíření Alchemy

tak další chystané rozšíření.
http://www.riograndegames.com/games.html?id=356
29.1.2010 16:07:52

No potěš koště
:(

29.1.2010 17:05:44

Alchemy
já jsem teda celkem zvědav, ale vzhledem k tomu, že teprve zkoušíme Intriky a Seaside jsme ještě ani nehráli, tak mám strach z hromadění rozšíření a nedostatek času k hraní všech :). Osobně by mi stačilo kdyby bylo Alchemy nějaké minirozšíření třeba jen s 10 Kingdom Cards. Ono tomu trochu i napovídá obrázek coveru, přijde mi koncepčně jako takový "širokoúhlý" na výšku :), jako poloviční krabice základu, Intrik nebo Seaside.

29.1.2010 17:24:42

rbx

aneken
kdyz jsem rikal, ze z Dominionu udelali dojnou kravu, nerikal nekdo neco o tom, ze uz od zacatku to bylo planovane jako trilogie? :-))

29.1.2010 19:28:51

PJ

:-/
No a řítí se to přesně tam, kam jsem čekal...

Kdyby Kafka hrál moderní hry, napsal by o tom Proměnu - ne však člověka na švába, ale normální karetky na CCG.

29.1.2010 19:31:48

PJ
no cenově to má do CCG ještě hodně daleko. Za dva roky vyšly 3 krabice za cenu cca 900 za jednu. To je 27 boosterů do Magicu. Do LCG bys za 2 roky při ceně jednoho měsíčního rozšíření 230Kč vrazil 5500Kč (+ základ a nějaké to větší/dražší rozšíření). Co se týče počtu karet tak je to CCG/LCG taky ještě daleko (pokud samozřejmě bereme v úvahu počet různých karet, ne počet kopií).

29.1.2010 19:45:30

rbx
Možná si Donald vzal příklad z Douglase Adamse a z jeho pětidílné trilogie Stopařova průvodce po galaxii. :D

Já teda zas jsem rád. Sice ta rychlost je skutečně nadstandardní, ale pár menších dvoustovkových rozšíření by ještě mohlo být.

Furt jen čekám kdy se v Dominionu objeví nějaká třetí fáze kromě akční a nákupní. Nevěřím, že se něco takového nechystá. Nebo už je to v sýsajdu a já jsem pozadu?

29.1.2010 20:27:09

husak
ne ne, Seaside má akorát duration karty které zůstavají na stole 2 kola a pak ty embargo tokeny a mince, ale průbeh hry zůstává stejný. Každopádně s tím, že ještě nemáš Seaside aspoň doma ve skřínu pozadu jsi ;)

29.1.2010 20:31:55

rbx

Husak
No, popravdě by byli hloupí, kdyby to utnuli. Jen doufám, ze to nedashne obludnych rozměru Carcassonu.

29.1.2010 20:32:56

rozšíření
Vždyť jsem vám říkala, že se Donald v Essenu nechal slyšet, že má už doma ve skříni dalších 6 rozšíření... Nebo jsem to psala jinde?

30.1.2010 10:14:10

Super!
Nemůžu se dočkat dílu Dominion: Modern warfare, kde bude karta "Middle-age machinegun crew"

30.1.2010 10:24:51

Beholder
No dyk ho mám oficiálně doma teprve od štědrého dne. Tím, že hraju s dětma tak EN nepřichází do úvahy a musím potupně čekat na Albi.

Rozšíření se určitě dají vymýšlet různá. Co mě tak z fleku napadá:
Hradní příkop s krokodýly: Kdo zahraje útok, tak ho musí odhodit, potože útočníci byli sežráni.

Svůdnice: (modrá karta) svede útočníky a sebere právě zahraný útok do odhazováku majitele svůdnice.

Tornádo: předáš tuto akční kartu protihráči a on musí odhodit všechny karty na smeťák a přichází o tah. Ale příště ho zas může použít on na tebe.

Dědictví: Pokud máš v ruce zelenou kartu, získáváš ještě jednu stejnou. Pokud ne, odhazuješ Dědictví na smeťák.

atd. atd. :-) Nevymyslíme Dominion: Zatrolení?

30.1.2010 10:39:33

rbx
Njn, to byla informace z doby vydani zakladni hry zjevne, no:) Moc me to netesi, ze budou dalsi a dalsi dily, osobne mi prvni tri zatim bohate staci a jeste dlouho budou. Doufam, ze se v Alchemy objevi aspon nejakej originalni mechanismus, predchozi rozsireni vzdy prinesly neco podstatne noveho...

31.1.2010 23:33:26

to husak
ten zatroleny dominion ma celkom zaujal

1.2.2010 09:52:57

Eyron
XD

1.2.2010 09:56:23

A dalsi ...
Na BGG je obrazek krabice dalsiho chystaneho rozsireni Dominion: Prosperity, planovane vydani Essen 2010.

5.2.2010 21:38:43

Prosperity
mela krabici u RGG taky v Norimberku. Ale jenom prazdnou krabici i to ne ve finalni grafice. Zatim, co Alchemy je fialova, Prosperity bude zelena a pravdepodobne zase v plne velikosti jako Intriky.

8.2.2010 07:51:22

Vybíráme z Bazaru

AZ kvíz od Dino Toys
AZ kvíz od Dino Toys
Akt. cena: 160 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas