Dominant Species

xxxxxxxxxo hodnoceno 96x (Seznam vlastníků)

Dominant Species - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Chad Jensen
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zážitky z hraní

Tak jsem měl už konečně možnost zahrát dvakrát tuhle monstr těžkou hru od GMT. Tím nemyslím složitostí pravidel ale váhou. :D
A musím uznat, že se mi to začíná líbit víc a víc. Přijde mi to hodně komplexní a hlavně si musíte dávat pozor na to co se děje. Když totiž opičák ( savec ) kašle na druhy potravin a najednou mu na herní desce začíná ubývat, je to pak paráda sledovat jak se mu stenčují počty.. :D Jak tu všichni psali, tak grafika by mohla být lepší ale jen u karet. Se všim jsem jinak spokojen.. :) A musím taky uznat, že ty karty jsou opravdu silné a mají parádní účinek.. Třeba sopka která zníčí vše živé na jednom hexu a po jednom živočichovi na všech přilehlých hexech.. :D
Další prvek, který se mi opravdu líbí a hru dělá zajímavou, je rozrůstání ledovce, který nejen vyhání všechny zvířata pryč ale hubí i zdroje potravy a to může slušně zatopit.
Rozhodně se těším na další hru.. Ale abych nemluvil jen pozitivně.. Z hry je cítit silné Euro aroma.. :D, které u GMT neznám.. Souboj jsem čekal trochu složitější ale to asi k tomudle patří.. :) no, rozhodně napíšu dojmy z další hry.. :) Hergot, hned bych zahrál...
31.1.2011 09:36:15

zážitky
Včera jsme dali Dominant Species na Palubě, v šesti lidech.. Vysvětlit pravidla trvalo nějakou chvilku, ač jsou jinak relativně jednoduchá. Spíš všechny ty souvislosti.. Dají docela zabrat :) A pak jsme se do toho dali.

Ze začátku nikdo moc přesně nevěděl co dělat, což vyústilo v to, že mě jakožto ptáka doslova vyhladili a asi na dvě kola eliminovali ze hry :-) Pak se ale hra hezky rozjela a ač jeden hráč remcal cosi o euro hře a pořád něčemu nerozumněl, ostatním se moc líbila.

Rozhodně není pro každého - přemýšlení o souvislostech tam je mnoho. Velice mnoho. Velice velice mnoho. Skórovat se dá různými způsoby a ač je výhodné se na něco specializovat (a upevnit si tak dominanci na některých dílech), nelze podcenit jiné aspekty hry (trocha zlomyslnosti spoluhráčů plus krapet náhody.. a najednou koukáte, jak na tomto původně "vašem" dílu vám vymírá živočišný druh :-)). Jako třeba karty, které jsou velice silné a kterými lze relativně snadno zvrátit poměr sil hráčů.

Trošku peklo je počítání dominance na jednotlivých dílech země.. ale s troškou praxe ani to pak nepředstavuje výraznější zdržení.

Pokud jde o zpracování.. Myslím že to je téměř bez chyby. Pravda, jednotlivé druhy zvířat nahradit kostičkami je sice trochu eurovsky strohé, ale kvůli přehlednosti to jinak nejde. Grafika je parádní, karty také. Jako celek to prostě působí moc hezky.

Pravidla jsou napsána v ne-GMT stylu. Jsou plná obrázkových příkladů, kdy krásně vše pochopíte :) Tady nelze mít výhrad.

Dohráli jsme za něco málo přes 3h, což je super čas - na BGG psali o min. 4 - 4,5h v šesti lidech.. Je fakt, že ze začátku jsme to moc neřešili a čekali, "co se stane" :-)

Výherní strategie... neexistuje. Důležité je totiž sledovat přehledové karty všech soupeřů, orientovat se v herním plánu a předvídat, co ubrání / přidání konkrétního prvku / elementu (tráva, slunce, brouci, maso, semínka, voda) změní.

Je toho tak moc, že hru prostě budete buď nesnášet, nebo milovat. Příšel jsem domu v 3:15 a znovu se mi o hře zdálo. Takže za mě jasno. Sice cena je trošku vyšší (mě vyšla díky GMT akci na cca 950Kč, normálně v ČR cca 1800Kč), ale stojí za to bez zaváhání.

Uploaduji i fotky z rozehrané hry..

16.4.2011 15:55:13

...
sakra kluci vy mě štvete :D musím si to alespoň vyzkoušet...nebo naopak, budu se tomu vyhýbat :D

16.4.2011 18:31:27

KungPao
S Anekenem určitě v blízké době dáme repete. Adeptů na další hráče je taky dost.. Takže stačí jen vybrat termín. Díky délce doby hraní není moc co řešit. Když na to přijde.. Jsem ochoten tě to naučit, když prijedeš do Prahy :)

16.4.2011 19:02:07

To Polda
Kamaráde, napsal jsi to přesně tak jaké z tpoho mám pocit i já.. :D Je toho prostě strašně moc a jistá cesta neexistuje. Jak jsem si to četl, tak bych zahrál hned.. :D Kdyžtak mi napiš, pravidla umím takže se velice rád přidám..

A kungpao.. ty k tomu nelez.. :D Zase by jsi to chtěl.. :D

16.4.2011 19:14:09

kua
taky bych dal...

16.4.2011 19:19:27

SSZGSA
pozdě :D

16.4.2011 21:20:47

To all
A co to dát zítra na Palubě až Kungpao a my dohrajeme? Já to mám.. :) Myslím , tu hru..:D

17.4.2011 00:55:01

Zítra
no... Myslíš v neděli nebo pondělí? :-)

17.4.2011 03:07:03

Dojmy
Ja jsem to hral s Poldou a je to neskutecna parada. Urcite jedna z nejkomplexnejsich her, co jsem kdy hral, cloveku z toho napoprve jde hlava uplne kolem:) Celou dobu jsem si vedl docela slusne, pak me zarizl souper a korunoval jsem to jednou blbou nepozornosti a najednou pavkoukovcu na mape moc nebylo:) Docela divoky je taky rozdil mezi dominanci a prevahou na policku pro skorovani, to clovek musi pobrat, ze je to uplne neco jineho, ale treba je obojiho...;) V souctu naprosto paradni zazitek, chystame se to s Poldou nekdy v Praglu zopaknout;)

17.4.2011 11:38:02

aneken
Pokud budete mít místo, dejte vědět, mě to taky hrozně láká.

17.4.2011 13:17:54

A vůbec,
jste hajzli, už to zas mám na wishlistu.

17.4.2011 13:24:03

sydo
Jasny, ozvem se. Me docela prekvapilo, ze jsme to zahrali za tak kratkou dobu, myslel jsem, ze prvni hru pod pet hodin nedame;)

17.4.2011 20:00:07

:)
Sydo, jdu do toho s tebou a s ostatníma.. :D Těším se až to zahrajem.. Hergot... to bude zase hra..

17.4.2011 23:21:19

fotky
Fotky od Poldy opět parádní! Vypadá to fakt...zběsile :D ale jak se v tom člověk jednou vyzná... sakra mě to láká!

21.4.2011 11:39:59

KungPao
No on si clovek za chvili docela zvykne a neni to tak neprehledne, jak se zda... I kdyz teda veci, co musis sledovat, je tam fakt hodne;)

21.4.2011 13:03:40

DC

Koupit
Kde se to dá v ČR koupit?? Máte nějaké nové poznatky k této hře??

24.4.2011 11:08:52

DC

Angličtina
Je potřeba znát dobře jazyk?? Je angličtina "jen" na kartách"? Jinak už jsem našel, že Planeta her hru prodává - ale ta cena, safra :-(

24.4.2011 12:17:07

Report
Jeniku, všichni jistě čekají na report a jine povídky o tom, jak hmyzák dostříknul až na tundru :-D

27.5.2011 14:19:52

To Polda
Kamaráde, to nemohu.. přece nemůžu napsat jak drtivě jsem vás porazil..:D Ale tahle věta od Syda mě asi nejvíc pobavila.. :D

27.5.2011 14:58:58

DC

Hráli
jsme to včera a dost mě překvapily ty karty. nepřijdou vám nějak silné, že tu hru trochu devalvují??

27.5.2011 16:11:45

DC
podle mě by tam ještě par silných karet mohlo přibýt :) Ideální by byla např. karta "smeť Jendovy kostičky ze stolu".. ;)

27.5.2011 21:15:50

polda
nebo "všichni se pokloní sydovi, jedinému vítězi" :)

27.5.2011 21:58:39

He....
Nooooo..:) me se ty karty líbí a myslím si, ze všechny jsou silné, jen jsme nekteré uměli vhodně použit jini ne. Stačilo aby jste mi sehráli dominanci a kartu bych si nevzal pak tim padem se ani nedostal dopředu. :)
Jinak me se hraní hodně líbilo..:) a je ti jasny.. Tahle hra ma tolik moznosti, ze se mi z toho točila hlava..:)
Přišlo mi zajimavé, jak i hloupá akce přiložení dlaždice přineslo docela kotlik bodu.. Nebo jak je najednou dulezite umístit další kousek ledu a vydnad ty potvory jinam.... Asi nápisu recenzi..:) me se to líbí opravdu fest... :) kdyz GMT něco děla, dobře to děla ! :)

27.5.2011 22:52:02

DC

herní doba
A kolika a jak dlouho jste to hráli? My ve 4 asi 4 hodiny.

28.5.2011 09:30:10

DC

SSZGSA
jo, jo, jo, recenzi napiš :-)

28.5.2011 09:54:15

Vybíráme z Bazaru

Tainted Grail, The Last Knight, Age of Legends ENG
Tainted Grail, The Last Knight, Age of Legends ENG
Akt. cena: 1999 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas