Dobble - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 5 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: párty hra, dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Asmodée Editions
Blue Orange Games
Play Factory
Autoři: Denis Blanchot
Guillaume Gille-Naves
Igor Polouchine
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

první dojmy

tak jsme včera vyzkoušeli tuhle malou hříčku na planetě a tak se mi líbila, že jsem si ji hned odnesl a ještě stihl zahrát s kamarády na zahrádce :) Je to rychlá postřehovka, ne nepodobná jungle speedu, ale dle mého zábavnější a interaktivnější. Navíc je to vlastně 5 malých her v jedné, každá má trochu jiné pravidla. Bavili jsme se skvěle. Doporučuju.
16.7.2011 13:06:42

dubino
haha, mě to taky baví, asi to kolega nezkusil.

20.10.2012 20:01:11

Kombinovani vice baleni ?
Zajímalo by mě, zde jde kombinovat třeba 2-3 balení, aby byla hra delší ? Bude to fungovat? Nebo je hra "propočítána" a navržena na určity počet "koleček" ?

8.1.2013 15:19:20

hra
je navržena tak, že každá karta má se každou kartou právě jeden symbol stejný, smícháš-li tedy dvě sady, vznikne ti pak situace, že ke každé kartě budou existovat dvě karty a každá karta bude na dvě karty pasovat, jinak nic.

Jo a pak ještě totalní schíza, až se budeš snažit dvě hra zase roztřídit .... :)

8.1.2013 15:31:25

BladeBrown
Pokud premyslim spravne, tak by to melo fungovat uplne stejne, jen je sance, ze se cas od casu potkaji dve identicke karty...

8.1.2013 15:32:02

kew
pravdu díš, takže tři karty a na tři karty pasuje (pro dvě balení)

8.1.2013 15:34:31

každopádně pro to nevidím důvod,
když můžeš karty kdykoliv zamíchat ...

8.1.2013 15:38:48

Pelly
Jakto? Vzdyt kazda karta ma s kazdou dalsi spolecny prave jeden symbol, ne? :) Takze pokud nejsou uplne totozne, tak porad maji spolecny 1 symbol kazde dve karty v balicku.

8.1.2013 15:39:10

kew
jo, jenže když smícháš dvě sady?
tak máš kartu A, k ní kartu B, pak kartu A1 totožnou s druhé sady a pak kartu B1 z duhé sady.

8.1.2013 15:42:07

máš pravdu
jsem úplně blbej :) asi jdu domů ... :)

8.1.2013 15:43:45

ale
přesto že jsem blbej, tak to nemění nic na předchozím postu, že pro to nevidím opodstatnění ...

8.1.2013 15:47:01

názorná ukázka
Mám dvě karty s jedním stejným symbolem, přidám stejné dvě karty z jiného balení - každá z těchto karet má pak tedy tři karty se stejným symbolem...

a|b a|e
---- -----
c|d f|g

a|b a|e
--- ----
c|d f|g

EDIT: tak jsem byl pomalej :)

8.1.2013 15:52:54 | Upraveno autorem (porovnej)

DUBino
Jen pro jistotu: shodny symbol mas s KAZDOU kartou, ne jen s jednou. Takze tim, ze pridas karty, nezvysis pocet "shodnych karet". Porad na kazde najdes prave jeden spolecny symbol, krome karty, ktera je totozna.

Pelly> Duvod predpokladam je, ze BladeBrown by chtel mit delsi kolo. Prece jen je tam nejakych 54 karet ci kolik, takze ve hre vice hracu rychle dojde balicek.

8.1.2013 16:01:59

Vybíráme z Bazaru

Summoner Wars: Války vyvolávačů Mistrovská sada 2
Summoner Wars: Války vyvolávačů Mistrovská sada 2
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 18 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas