Dobble

Dobble - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 5 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: párty hra, dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Asmodée Editions
Blue Orange Games
Play Factory
Autoři: Denis Blanchot
Guillaume Gille-Naves
Igor Polouchine
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Tam sakra není žádný společný symbol, to nemůže být možný. Já tam fakt nic nevidím!!!

Dobble je velice rychlá postřehová hra, kde je cílem najít společný symbol na kartách a zbavit se všech svých karet, nebo jich co nejvíc posbírat. Záleží na variantě, jakou chceme hrát.


Průběh hry:

Hra obsahuje pět variant:

  • Jedna karta se dá do středu stolu. Zbytek karet se rozdá mezi hráče a hráči hledají společný symbol na své a středové kartě. Kdo se první zbaví svých karet, vyhrál.

  • Každému hráči se dá jedna karta. Do středu stolu se dá zbytek balíčku. Hráči hledají společný symbol na své a středové kartě. Kdo jej nalezne jako první, tuto kartu si vezme. Po dobrání balíčku si každý hráč spočíta své karty a kdo jich má nejvíc, vyhrál.

  • Každý hráč natáhne ruku a dostane jednu kartu. Poté své karty otočí a musí najít společný symbol na své a protihráčově kartě. Kdo jej nalezne jako první, dá svou kartu protihráči. Kolo končí, když všechny karty zůstanou v ruce jednomu hráči. Poté se rozdají karty znovu a začíná další kolo. Hráč s největším počtem karet prohrává.

  • Do středu stolu se dá jedna karta a každému hráči je jedna karta rozdána. Hráči musí najít společný symbol na středové a své či protihráčově kartě. Kdo jej nalezne jako první, kartu si ponechá, ale středovou nechá na místě. Poté, co jsou všechny karty sebrány, středová se umístí dospod balíčku a rozdává se nové kolo. Když se dobere balíček, hra končí. Hráč s nejvíce kartami vyhrává.

  • Každý hráč dostane jednu kartu. Zbytek balíčku se dá do středu stolu. Hráči hledají společný symbol na středové a protihráčově kartě. Kdo jej nalezne jako první, dá středovou kartu na protihráčovu. Hra končí dobráním balíčku a hráč s nejméně kartami vyhrává.


Každá z těchto her má jiné bodové ohodnocení a vítězem je hráč, který má bodů nejvíce.

Autor: Jumas

Další názvy této společenské hry

  • Spot It!

Vybíráme z aukcí

Mysterium CZ +obe rozsirenia
Mysterium CZ +obe rozsirenia
Akt. cena: 60 €
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas