Dobble - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 5 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: párty hra, dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Asmodée Editions
Blue Orange Games
Play Factory
Autoři: Denis Blanchot
Guillaume Gille-Naves
Igor Polouchine
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

první dojmy

tak jsme včera vyzkoušeli tuhle malou hříčku na planetě a tak se mi líbila, že jsem si ji hned odnesl a ještě stihl zahrát s kamarády na zahrádce :) Je to rychlá postřehovka, ne nepodobná jungle speedu, ale dle mého zábavnější a interaktivnější. Navíc je to vlastně 5 malých her v jedné, každá má trochu jiné pravidla. Bavili jsme se skvěle. Doporučuju.
16.7.2011 13:06:42

dojmy
Souhlasím ve všech bodech, také jsme si ji rychle oblíbili. Navíc každá s těch pěti variant je opravdu trochu jiná a třeba Hot tomato je opravdu nervák. (:

27.7.2011 11:27:33

DD

hra Warconu
Myslim, ze tahle hra se stala takovym symbolem Warconu 2011. Hrala se tam stale a to nejen v 5ti moznych variantach :o))).
Kazdopadne jsem si ji hned poridil, protoze je to celkem super rychlovka do jakekoliv party lidi. I kdyz zavity pri tom srotuji jak o zivot ..

9.8.2011 09:56:07

DD
Mě se to na Warconu také líbilo a také jsem si jí hned objednal. :)

9.8.2011 10:44:38

6. variana
aneken se sydem by měli sepsat pravidla neoficiálního rozšíření :) ilustrace jsou.

9.8.2011 11:04:44

6. varianta
pokud myslíš tu s mlácením hlavou o stůl aby se ti karta přilepila na čelo, tak ano... pokud máš na mysli i to co následovalo, tady bych snad radši aplikoval pravidlo "co se stalo na WarConu, zůstane na WarConu" :D :D :D

9.8.2011 21:47:22

Permonick
To zni jako zlate pravidlo;)

9.8.2011 23:57:19

Hraní s dětma
Vřele doporučuju novou verzi Dobblu, kde jsou všechny texty na kartách nahrazeny obrázky (např. zmizel ART, STOP...) pro hraní s dětma. Hrál jsem se synovcem (5 let) a neteří (4 roky) a dávali si to docela hezky. A hlavně je to hrozně bavilo :-)

26.9.2011 11:22:58

eyron
prosím Ťa, sú tam aj iné zmeny a nové symboly oproti pôvodnej verzii? Náš drobec (3 r.) sa už tie texty naučil a vykrikuje ich o dušu. :-)

26.9.2011 12:08:41

pecovarhy
Jiných změn jsem si nevšiml... Snad jen tuším, že karty variant už nejsou na samostatných kartách, ale přímo v pravidlech...

26.9.2011 13:30:45

První dojmy
Také jsem si tuto hru pořídil z Planety. Nicméně moje dojmy josu takové, že hra jako taková je skvělá, cena už bohužel ne. Za tak málo hracího materiálu dát 300 peněz a nějaké drobné se mi zdá příliš. Ale budiž, překousnu to. Jsou i jiné hry, kde je hrstka herního materiálu.

Nicméně, ať nezakládám nové vlákno, je k tomu i nějaké rozšíření a nebo se něco plánuje? Mám obavu, aby se hra brzy neohrála. Včera jsme zahráli 4 partie kdy jsem hráli verzi kdo bude mít více karet a u některých kartiček sem si už pamatoval co tam bude stejné.

5.1.2012 09:32:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Kent
asi nechapu na co narazis, to si jako schopen si zapamatovat vsech 55 karet na zpamet a hned poznat co je spolecneho zpameti? ja myslel ze to je postrehova hra a ze kazda karta ma spolecny prave jeden symbol z kazdou jinou kartou. Hral sem to uz minimalne 100x a nemuzu rict ze by se to nejak ohralo. co se rozsireni tyka tak si myslim ze z matematickeho hlediska to bude asi problem a neni to mozne pridavat nove karty aby zustal princip stejny

5.1.2012 09:43:39

to Loser:
No holt asi jsem nějaká výjimka. Nechci dělat machra, ale tím jak jsem to hrál 4x po sobě a ve 2, tak to odsýpalo a stalo se mi to asi ve 3 případech, kdy jsem otočil a hned jsem věděl jaký tam bude stejný symbol. :-)
Možná, že dnes už vědet nebudu.
Co se týká rozšíření, tak je mi jasné, že z hlediska matematického to není možné, ale spíše sem myslel jestli není nějaké pokračování, než rozšíření? Je-li někomu známo.

5.1.2012 10:28:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Kent
Mám za sebou desítky her a to co popisuješ asi není případ toho, že by jsi si začal zapamatovávat jednotlivé karty, ale spíše to "rovnou vidíš". Stane se to i párkrát za sebou. Ono záleží i jaká je vzájemná pozice dvou obrázků na porovnávaných kartách, kde první spočine zrak, atd ...

Jestli si dovedeš zapamatovat uspořádání obrázků na všech kartách a rozlišíš je bez problému bez ohledu na to, jakým směrem jsou položené na stole, tak je to obdivuhodné :)

5.1.2012 10:47:10

rbx

Kent
muzu si te vzit do kasina? :-)

5.1.2012 10:55:07

První dojmy
The Chosen: Asi máš pravdu, ale mě to tak prostě přiadlo. Také jsem tvrdil, že dnes může být situace jiná. Proto jsem to napsal do vlákna - První dojmy. A ty byly prostě takové.

RBX: Ne, leda že by jsi nevěděl co s prachama. :-))

5.1.2012 11:13:17

Kent
Rozumím, někdy je to jasné hned a někdy koukáš a koukáš a hádáš se, že tam shodný není :)))

Ale jestli to budeš mít dál tak snadné, tak jdu do toho kasína s váma :)

5.1.2012 12:13:08

Chosen
JJ, máš pravdu. Někdy na to čumím ja tele a nic nevidím. Je to velmi chytře vymyšlená hra. jen mne torchu mrzí ta cena. Zřejmě to bude vykompenzováno varibialitou a množstvím zábavy, které je u hry spousta.

Až pojedu do Casina, dám vám vědet klucíííí. :-D

No a o nějakém pokračování neví nikdo nic?

5.1.2012 12:35:54

tak na to kasíno bacha,
protože Kentovo "Někdy na to čumím jak tele a nic nevidím. + Je to velmi chytře vymyšlená hra." může přijít na pěkný prachy! :-)

5.1.2012 12:38:05 | Upraveno autorem (porovnej)

První dojmy
Pravda je, že partií Dobble za sebou moc nemám, ale ze všech postřehovek co jsem hrála (Duch, Ligretto, Jungle Speed, Šiki Miki) je tato hra pro mě vůbec nejzábavnější a nejvíc mě zaujala. Za velkou výhodu považuju 5 verzí v jedné malé krabičce a jednoduchá pravidla, která pochopíte okamžitě. Všechny varianty jsou fajn a zábava je to skvělá:-)

5.1.2012 16:47:01

spokojenost
Dlouho mě hra nechávala chladným...nejspíš právě kvůli jednoduchým pravidlům a principům... V poslední době je ale hra vzpomínána v mnoha diskuzích, vždy v superlativech.

Po přečtení recenze, kdy se do hry velice přirozeně zapojila i maminka, jsem už neodolal a koupil. Domů přišel Infarkt, Záchranáři a Dobble. Žena o Dobble nevěděla, na zbylé dvě se moc těšila. Při rozbalování to vypadalo podobně jako v recenzi - zahlídla malou krabičku a zeptala se "Co to je?". A od té doby jsme v zajetí obrázků :)

Zatím jsme hráli jen sami dva, jsem zvědavý, jak to bude vypadat s dalšími lidmi... Snažím si představit různé varianty ve více lidech a téměř všude mi z toho vychází pěkný maso! :)

4.8.2012 19:36:44 | Upraveno autorem (porovnej)

DUBino
Jo jo, ve více lidech je to ještě MNOHEM lepší :-) Když jsem ji ukázal partě dospěláků (mezi 35-45 lety) končili jsme po řadě partií s úplně rudýma rukama a vyřvanými hlasivkami a já při nejbližší návštěvě sluje bral 6 kusů této hříčky pro všechny zúčastněné.

4.8.2012 19:44:50

Plný počet!
Tejto hre som pridelil plný počet bodov. Veľmi sa mi na nej páči to, že keď ju hrám s mojou sedem ročnou dcérou , tak niekedy keď sa aj snažím ako najlepšie viem ,tak ma aj tak vytrieska :D čo môže byť pre rodiča krajší pocit ako keď vás vaše dieťa porazí :-)
Pri tejto hre sa bavím aj ja, nemusím špekulovať ako inteligentne nechať dcéru vyhrať. To je veľké plus!

4.8.2012 20:43:43

som

springb
To to dáváš ještě dobře - mě dává na prdel naše tříletá( teda vlastně už týden čtyřletá) a tam se mísí hrdost s depresí :)

5.8.2012 20:57:51

ruy

kruta hra
..zatial som nou nasral kazdeho :) :) :)

17.8.2012 18:50:19

Micc
Vzal jsem hru na naši "práci v přírodě" a měla takový úspěch, že v nejbližších dnech pár lidí vezme obchody s hrami útokem...
Přesně jak píšeš - banda dospělých lidí, pár piv, červený ruce, namožený hlasivky a bránice. Hráli jsme snad pořád v osmi, točili jsme různé varianty, včetně obouruční brambory o které jsem někde četl :) Karty dostaly docela zabrat...
Dostal mě ale komentář kolegy, který odolal a jen nevěřícně kroutil hlavou - "Chápu to správně, že je principem najít stejný symbol... To je skutečně všechno? ... A vás to vážně baví?" :)

20.10.2012 17:32:29

Vybíráme z Bazaru

Panic Station
Panic Station
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas