Discover: Země neznámé

xxxxxxoooo hodnoceno 110x (Seznam vlastníků)

Discover: Země neznámé - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dojmy

Ahoj deskohráči, máte nějaké komentáře k této hře? Je to dobré? Chci koupit pro ženu :)
30.9.2018 13:04:45

BuenoExcellente
Ale proto říkám, pište názory, vlákno se jmenuje dojmy, ne shrnutí hodnocení na BGG. Opravdu to není relevantní.


37. na BGG je Azul, pěkná hra, rodinná, mám ji doma, ale 37. TOP hra asi těžko a takto to funguje i na druhém konci...

Discover není náročná pecka se spoustou mechanik, ale hra, klidně i rodinná, která odsýpá a je relativně rychle zahraná, lepší průměr, nadprůměr.

22.11.2018 08:27:56

Dojmy
Za sebe mužu říct, ano podívám se na recenze jiných ale vůbec pro mě nejsou směrodatný, náš vkus, důvod proč tu hru koupit apod. nemusí být a obvykle to tak právě je, stejný s recenzentem. Mám u některých recenzentů hodně podobné názory, přesto se nemusím shodnout u úplně každé hry.
První scénář u mě zatím taky dobrý, ze hry nepadám na zadek ale rozhodně na mě nepůsobí jako šedý průměr, bavila mě a těším se na pokračování.

22.11.2018 10:06:54

Kedrigern
Po zkušenosti s Fallout,která mě stála 1300kč. U této hry jsem se podíval pouze na videa a to mi stačí.
Ale protože jsem nehrál tak nehodnotím,aby se třeba tobě zase nezježily chlupy na zádech. :+)

22.11.2018 11:12:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Kedrigen
Ved zdielam dojmy recenzentov. Či to akože nie sú dojmy? Ako sa to líši od dojmov náhodného anonymného hráča na zatrolenkách? Odbornosťou ?

22.11.2018 18:38:29

Unikátnosť
Diskusie o tejto hre sú často založené na absolútne nerealistických očakávaniach.

Vážne si niekto myslí, že v každej krabici, ktorých sú tisíce a tisíce, bude zakaždým iný príbeh a iné karty a predmety? Vážne si niekto myslí, že za 1,5 hodiny hrania stolovej hry sa rozvinie epická príbehová línia? To je fakt nereálne.

Mal som a hral som 7th Continent, a pred pár dňami som ho predal. Dôvod je ten, že nemám desiatky hodín na to, aby som dohral jeden scenár. Sadli sme si viac krát s partiou nad tú hru, odohrali 3-4 hodiny, a nič moc sa neudialo. Ja rozumiem, že je to súčasť veľkého scenára, ale my na to nemáme toľko priestoru. Je to skvelá hra, ale ja ju nikdy nedohrám.

Discover nie je epický. Je príjemný, pohodový, ale nie epický. Či sa tie scenáre vydarili, to už je iná debata, ale vo väčšine prípadov si myslím, že áno. A každá krabica je iná, to je fakt, aj keď sa môže líšiť len jednou kartou. Ale podobne je to aj s Keyforge. Ani Keyforge nemá 10.000 unikátnych kariet. Môžete si kúpiť dva balíky a možno budete mať 90% kariet rovnakých.

Než sa začne chrliť kritika, je treba sa zamyslieť nad tým, čo reálne sa dá vmestiť do 1,5 hodiny scenára, a koľko unikátnych príbehov sa asi tak dá pripraviť. Nečakajme od rodinného auta, že sa vyrovná superšportovému autu, alebo nejakému offroadu. Je to rodinné auto, a tak k tomu treba pristupovať.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

22.11.2018 20:19:17

Regressiv
A je to Tvůj vlastní dojem? Asi ne, takže jedna paní povídala, pak pojďme a celý web zrušme, můžeme dát rovnou jen link na BGG nebo se primárně jedná o zkušenosti uživatelů? Nebo jsou to vlastně idioti a na BGG ví všechno líp?

22.11.2018 20:30:48

Kendrigern
Nevidím rozdiel medzi dojmami užívateľov tohto webu, BGG webu, či youtube recenzentami. Čím viac názorov tu je, tým lepšie. Nech si ľudia spravia dojem sami. Nemusím naozaj skúšať všetko. Na to je život dosť krátky. A myslím, že to je aj pointa recenzií... Ušetriť niekomu čas a peniaze.

22.11.2018 21:01:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Pár zaujatých dojmů
Na názor zástupce distributora se samozřejmě můžete dívat skrz prsty, nicméně i já sem hráč. Neměli jsme hru k dispozici předem, takže moje zkušenosti jsou stejně čerstvé jako vaše. Mám za sebou tři hry. Ve 4, 2 a 3 hráčích, 3 různé scénáře. Všechny 3 hry jsem si užil a rád se pustím do další a stejný pocit měli i spoluhráči. Nebyl to kulervoucí zážitek, ale je to poměrně snadné na naučení, každý může hrát podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a nikdy to z principu nebude špatně, takže nezkušený hráč nebude frustrován a prostě se to příjemně hraje. Za mě 7/10, hra která neurazí při žádné příležitosti a pokud někoho vyloženě nadchla, tak jedině dobře. Ale mluvit o zklamání bez vyzkoušení (a těch příležitostí je dost) je úplně nesmyslné.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

22.11.2018 23:58:26

Deskofobie
Tady jsou dojmy deskofobie
https://www.youtube.com/watch?v=NvWv0zOh8xQ
Hodnocení: podprůměrné, tzn. 2 hvězdičky z 5. No nic moc.

26.11.2018 22:15:10

Souhlas Deskofobie
Tak Deskofobie tomu dala ještě o půl hvězdu méně než já. Ale ta hra si to zaslouží. Je to prostě bída a jsem rád, že Petr potvrdil to co jsem na začátku psal, že to je prostě vykradený 7th Continent a to ještě špatně.

26.11.2018 23:40:21

Hodnocení her
Nechci to vztahovat právě k této hře, ale tato diskuse si o to žádá. Ti co hry hodnotí, a dali této hře 5* nebo i 1*by se měli před udělením hodnocení zamyslet, vybrat svoji nejlepší a nejhorší hru a dle toho umístit např.Discover a potom udělit hodnocení. Mám pocit já i můj kamarád, že zde se to tak nedělá a hodnocení prostě neodpovídá realitě, protože polovina hráčů zde dává hvězdičky stylem NELÍBÍ / LÍBÍ, 1* nebo 5*, A TO JE ŠPATNĚ. Je tu možnost dát 1 až 10 (počítám i půlhvězdy) a nevyužívá se. A v tom je ten problém.

27.11.2018 11:08:03 | Upraveno autorem (porovnej)

marshal
Naprosty souhlas. Lidi maji pocit, ze dat hre napriklad 7/10, je spatne hodnoceni. Vubec. Skoro vsechny hry hodnotim kolem 7 nebo 8 pokud se mi libi. 9 pokud je to paradni hra. A 10 si zaslouzi jen naproste klenoty, ktere bezmezne miluju. Co jsem tak projizdel svou sbirku, tak jsem toto hodnoceni udelil 3 hram. Pokud ma nekdo pocit, ze Discover se radi k herni elite, blahopreju mu s jeho hodnocenim 10/10, ale myslim si o tom to same, jako kdyz mi rekne, ze jeho nejoblibenejsi hudebni interpret je Michal David.
___
redaktor Deskofobie

27.11.2018 11:47:32

Různé dojmy

Ahoj, hru nemám a ani jsem nehrál. Mám informace jen z našich luhů a hájů.
Ale je možné, že třeba moje krabice bude mít to štěstí, že budu mít parádní herní zážitek? A třeba Yedleho krabice to bude mít naprosto opačně, tj. nuda?

Jinak psal jsem to už i Michalovi z BF, mě se grafika mapových dílků opravdu nelíbí. Působí to na mě neuvěřitelně chudě.

27.11.2018 11:53:17

Elkrajico
Nemyslím si, že by komponenty a příběhy měly až takový rozptyl, navíc problém je spíš v hře a jejím konceptu jako takovém než tom jestli budeš mít k dispozici luk nebo kopí a potká tě hroznýš nebo prase či budeš hledat trosky letadla nebo nějakou chatrč.

27.11.2018 12:01:22

Recenze
No po příspěvku na BF Facebooku už jen čekám, kdy tuhle diskuzi navštíví Abe (ale v podstatě by stačilo zkopírovat kus z Kubrtova FB :D )

Já jsem zatím rozpačitý. Ale v dohledné době se k tomu mám dostat a pak teprve po první hře (momentálně nakrmený dojmy z internetů) se rozhodnu, jestli to musím koupit a nebo mi bude stačit originální zážitek z jedné herní seance..

K hodnocení: na ZH 3,5/5 ---na DF 2/5 Petr, 3/5 7 lidí ---na BGG 6,2/10 (z toho 31x10, 113x 8, 110x 7 a 59x méně než 3/10) co z toho vyplývá?
PŘEKVAPENÍ: Že to každý hodnotí podle svého světonázoru / osobní herní zkušenosti či vývoje atd.. Když se to nelíbí jednomu, druhý je nadšený, třetí řekne ok zahraju si, ale rozhodně to není top a stopadesátýosmý prohlásí, že něco takového mu ve sbírce chybělo léta. Takhle je to v pořádku. Můžete s tím nesouhlasit a to je taky v pořádku. Pořád to samé dokola..

27.11.2018 12:10:13

Je to tak jak píše Noob
S dodatkem, že jediný správný názor je ten Deskoherní Inkvizice.

--------------------------------------
Deskoherní Inkvizitor
Zakládající člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

27.11.2018 12:29:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Prvni hrani:
Zapomela jsem pouzit karty podpory souboje a zbran, ale stejne by me zmije zranila a bylo to ctvrte zraneni takze konecna. Takze jsem zatim nedohrala ani prvni scenar. Celkova doba hry cca hodinu. Ale koukala jsem dost do pravidel. Proste prvni hra, kdy se clovek porad ubezpecuje jestli to dela spravne a jak se vlasnte dela tohle a tamto-Priste uz to bude sviznejsi a snad nebudu zapominat na vlastnost postavy a podporu v soubojich.
Kazdopadne minusy te hry uz vidim, treba nocni faze... Jako sorry, to je jen deset karet a budou stejne pro vsechny 4 scenare. To fakt nevychytali. Meli nachystat tech nocnich fazi vic a jen rict, ze do kazde hry si nalizat 4 modre a 6 cervenych. A 4 scenare to je taky docela malo. al zase jsme hru koupila za 450.-, takze to zas neni takova tragedie :) a myslim, ze mi pomer cena vykon postaci. No a pak ji naucim deti v druzine, nebo vymenim, az ji dohraju. na opakovane hrani fakt moc neni.
A i kdyz si pristi tyden mapu (rozlozeni) trosku zmenim tak cisla a zajimavosti porad zustanou stejne. To meli taky nejak osefovat ????
Ale jinak je to docela zabavne.

1.5.2021 23:04:57

Vybíráme z Bazaru

The 7th Citadel + rozsireni
The 7th Citadel + rozsireni
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 13 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas