Descent: Journeys in the Dark (Second Edition) – Crown of Destiny

xxxxxxxxxo hodnoceno 7x (Seznam vlastníků)

Descent: Journeys in the Dark (Second Edition) – Crown of Destiny - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Descent: Výpravy do temnot (2.edice)
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Nathan I Hajek
Tim Uren
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Crown of Destiny alebo Visions of Dawn?

Zdravím, čo myslíte, ktorý zo spomenutých Hero&Monster packov sa oplatí viac alebo ktorý by ste brali vy?
6.1.2016 13:24:49

Crown of Destiny
Nemůžu porovnávat, protože Visions of Dawn nemám, ale u CoD můžu pochválit výborné hrdiny Lindela a bratra Gherrina (fanoušci Dungeon Questu si přijdou na své), kteří vypadají moc hezky a z nestvůr mohu pochválit nádherně zpracované obry. Bestie chaosu jsou taky pěkný "bestie" s variabilním útokem (barvou kostek a dokáží měnit dostřel v počet zásahů a naopak). Lávoví brouci jsou spíše taková křehčí stvoření s vybuchujícím útokem na dálku.

6.1.2016 13:57:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Crown of Destiny vs. Vision of Dawn
Vďaka za názor. Vo VOD sa mi najviac páči Ispher ktorý vyzerá ako silný healer a tiež Sir Varadir. Monštrá sú super - silné a prepracované. Ostatné postavy ma ale vôbec nezaujali, ich schopnosti mi prídu ako nevyužiteľné pre hranie
V COD naopak sú všetky postavy vyvážené a ich schopnosti hrateľné a monštrá tiež vyzerajú super, tak preto váham, či nevezmem radšej Crown of Destiny....
Ale ten Ispher mi bude potom ale chýbať :(

6.1.2016 15:24:47

Ispher
Souhlasím, ten vypadá hodně slušně :). Ale jako OL z CoD fakt nesnáším Lindela. Jakékoliv pasti atd. kde se mihne test schopností (atributů) je téměř vždy předurčen k nezdaru. Na něj to ani nemá cenu hrát :) (atributy má všechny 3 a hází 2 šedými kostkami). A z CoD se mi ještě líbí ten trpaslík Corbin (teda hlavně designem). Navíc jsem koukal, že v VoD chybí hrdina ze zelené sféry, což je škoda.

6.1.2016 16:06:32 | Upraveno autorem (porovnej)

nepodceňovat ostatní hrdiny
On každý hrdina má své využití. Vámi opovrhovaní Mistr Thorn a Nara Tesák jsou dělaní na rychlost pohybu. Mnoho scénářů je děláno právě na rychlost místo síly, takže při nich je Nara za válečníky a Thorn za mágy neocenitelným hrdinou...
Nyní pracujeme na překladu, brzy snad bude...

6.1.2016 20:58:25

hodnocení
Jak už tady bylo řečeno záleží co preferuješ a proč si to chceš koupit.
Co se týče hrdinů taky podle mě je určitě lepší CoD - Lindel je asi nejlepší zelený hrdina co zatím je , Corbin a Jaes jsou takový průměrný a Gherinn je špatný. Ve VoD jsou 3 celkem dobří hrdinové a pak THORN - toho bych si nevzal ani za nic - asi by byl pořád mrtvý. Takže hrdinové bych celkové hodnocení tak 6:5
Monstra - Hraji za overlorda a z CoD používám téměř vše. Obr má neskutečnou výdrž, brouci zařídí že se hrdinové nedrží u sebe a když ne tak bum. ( zase jsou pomalý) a Bestie chaosu si bere kostky - ty jsou spíše - to se hodí spíše do 2 aktu - zase tam málo vydrží - na druhou stranu jsou 3. Ve VoD jsou Mantikory což je podle mého názoru jedna z nejvíce nakládajích nestvůr - když nepočítám plamen draka a tak :D . Tak tam jsou Trolové a Ogři - velké průměrné potvory - podle mě se hodí spíše do 1 aktu - 1 šedá kostka je na druhý akt celkem málo - zase jsou schopni slušně hrdinům zatopit. Dle mého názoru je v tomto ohledu také lepší COD a to hlavně proto že nestvůry jsou lépe zvolené. Balík se 3 velkými nestvůrami po 2 nevím nevím

Je to však můj osobní názor a každý to může cítit jinak.

Já osobně bych třeba také zvažoval koupi Bonds of the Wild kde mají hrdinové pomocníky což se mi strašně líbí. :D

6.1.2016 22:01:56

CoD
to Lehino: souhlas, rychlost je důležitá a svou první hrdinskou skupinu (hra 2 hráčů/2 hrdinové) jsem postavil na rychlosti. Pohořel jsem, protože mě OL zablokoval a než jsem se rozumně prosekal, scénář skončil nezdarem. Pochopil jsem, že tato hra není pro 2 hráče a to ani v případě, kdy by 1 hráč hrál za 3 hrdiny (to už jsme nezvládali ukočírovat). Teď to hrajeme v 5ti ;). Přece jenom, 4 hrdinové se už dají slušně zkombinovat tak, aby se vzájemně doplňovali.

Nechystáte se překládat Heirs of Blood? To mi přijde jako hodně dobrá záležitost. A s kombinaci H/M packů zlatá horečka st.

To Prometheus: Bonds of the Wild se mi taky hodně líbí s těma pomocníkama, ale zatím jsem ho nějak blíže nezkoumal.

Pro mě zatím ohledně hrdinů/nestvůr nej...
1. Crown of Destiny (tam bych ještě neopomenul odměnu za vítězství scénáře, který mi přijde jako vynikající bonus na finále)
2. Crusade of the Forgotten (zde se mi líbí jak hrdinové, tak monstra)
3. Visions of Down (něco bych si tam našel, ale působí to na mě jako takový "slepenec")

7.1.2016 08:20:15

Heirs of Blood
Froggery mluvil o tom že to má v pořadníku. Měli bychom mu předat nějaké ocenění jako překladatel top her na zatrolenkách. (Descent, Battlelore, X-wing....)

7.1.2016 08:46:12

Prometheus
Tak nevím jestli moje práce je na ocenění, asi tu budou schopnější angličtináři i grafici, mě potěší, když se dozvím, že to někomu pomohlo.

Co se týče překladů, tak teď byli doděláni Guardians of Deephall a Oath of Outcast. Heirs of Blood mám rozpracované, dělám na tom průběžně mezi jinými překlady už pár měsíců, cca 75% je přeloženo, pak to bude ještě potřeba nějak ujednotit, doladit a zkontrolovat, vzhledem k objemu textu, to nepůjde tak rychle, takže termín předběžně někdy během jara. A bude to jen v textové podobě tak jako jiné almanachy, bez map, aby to nemohlo být zneužíváno lidmi, kteří tuto kampaň (mimochodem podle mě nejlíp zpracovaná kampaň pro Descent) nemají zakoupenou. Až bude dodělaný Heirs of Blood začnu podobně průběžně zlehýnka dělat na Manor of Ravens a kooperativních Dark Elements, takže tam nemůžu zaručit nějaký termín.

Jinak v nejbližších týdnech by měly být karty pro:
Battlelore: Heralds of Dreadfall
Nový core set k X-Wing Force Awakens, X-Wing: Star Viper, IG2000, VT-49 Decimator a YT 2400 Freighter
Během února pak karty pro Arkham Horror: Lurker at the Threshold
a výhledově bych rád rozjel překlady pro Eldritch Horror (Forsaken Lore, Mountains of Madness, Strange Remnants). Ale uvidím jak na tom budu časově a jestli se mi nezmění nějak priority :)

7.1.2016 10:42:14 | Upraveno autorem (porovnej)

diky
No uprimne, s vyberem her si presne moje krevni skupina, takze za mne mnohonasobne diky.

7.1.2016 12:18:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Pán prstenů:Putování po Středozemi - Zhouba pustin
Pán prstenů:Putování po Středozemi - Zhouba pustin
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas